Таг: Брза помош

1 2 3 4 5 30 / 44 НАПИСИ
БОКИ 13 ИТНО ПРЕНЕСЕН В БОЛНИЦА ОТКАКО МУ СЕ СЛОШИ ПРЕД ДА ДАДЕ ИСКАЗ КАЈ РУСКОВСКА ЗА „РЕКЕТ“

БОКИ 13 ИТНО ПРЕНЕСЕН В БОЛНИЦА ОТКАКО МУ СЕ СЛОШИ ПРЕД ДА ДАДЕ ИСКАЗ КАЈ РУСКОВСКА ЗА „РЕКЕТ“

Првоосмничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13, по получасовната интервенција на лекарската екипа од Брзата помош која дојде во Обвинителството з ...
БОКИ 13 ДОЈДЕ КАЈ РУСКОВСКА ДА ДАДЕ ИСКАЗ ЗА „РЕКЕТ“, ПО 10 МИНУТИ ДОЈДЕ БРЗА ПОМОШ

БОКИ 13 ДОЈДЕ КАЈ РУСКОВСКА ДА ДАДЕ ИСКАЗ ЗА „РЕКЕТ“, ПО 10 МИНУТИ ДОЈДЕ БРЗА ПОМОШ

Првоосомничениот за „Рекет“ Бојан Јовановски- Боки 13 дојде во Обвинителството за организиран криминал и корупција да даде исказ пред обвинителката Ви ...
ТОПЛОТО ВРЕМЕ ЗА 50 ОТСТО ГО ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ПОВИЦИ И ИНТЕРВЕНЦИИ НА БРЗА ПОМОШ

ТОПЛОТО ВРЕМЕ ЗА 50 ОТСТО ГО ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ПОВИЦИ И ИНТЕРВЕНЦИИ НА БРЗА ПОМОШ

Топлото време од портокалова фаза го зголеми бројот на повици и интервенции во скопската Брза помош. Граѓаните овен што бараат медицинска помош, бараа ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ИТНИ ИНТЕРВЕНЦИИ НА БРЗА ПОМОШ ОД ТОПЛОТО ВРЕМЕ

ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ИТНИ ИНТЕРВЕНЦИИ НА БРЗА ПОМОШ ОД ТОПЛОТО ВРЕМЕ

Бројот на интервенции во службата за Итна медицинска помош поради топлиот бран што ја зафати земјата не е зголемен, но зголемен е бројот на итни интер ...
ДВАЈЦА РАБОТНИЦИ ЗАГИНАА ОТКАКО ГИ ЗАТРУПА ЗЕМЈА ВО КАНАЛ ВО ЧАИР,  ЕДНО ЛИЦЕ ПОВРЕДЕНО

ДВАЈЦА РАБОТНИЦИ ЗАГИНАА ОТКАКО ГИ ЗАТРУПА ЗЕМЈА ВО КАНАЛ ВО ЧАИР, ЕДНО ЛИЦЕ ПОВРЕДЕНО

Две лица загинаа откако ги затрупа земја во канал на кој работеле во населбата Чаир, во близина на основното училиште „Петар Здравковски Пенко". Едно ...
ОДЛОЖЕНИ НАД 1.700 ПРЕГЛЕДИ НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ, ЗГОЛЕМЕН БРОЈ ИНТЕРВЕНЦИИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ И СТАРА ГРАДСКА БОЛНИЦА

ОДЛОЖЕНИ НАД 1.700 ПРЕГЛЕДИ НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ, ЗГОЛЕМЕН БРОЈ ИНТЕРВЕНЦИИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ И СТАРА ГРАДСКА БОЛНИЦА

На скопските клиники денес се пропуштаа само возила на Итна медицинска помош, поради безбедносните протоколи за време на посетата на папата Фрањо. За ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ЌЕ НИ ДАДЕ 8 КОМБИЊА ДА ГИ ПРЕНАМЕНИМЕ ЗА БРЗА ПОМОШ ОТИ НЕ ИМ ТРЕБАЛЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ЌЕ НИ ДАДЕ 8 КОМБИЊА ДА ГИ ПРЕНАМЕНИМЕ ЗА БРЗА ПОМОШ ОТИ НЕ ИМ ТРЕБАЛЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Службите за итна медицинска помош до крајот на месецот ќе ги добијат новите амбулантни возила, кои Министерството за здравство ги набави лани, а допол ...
ПО СЕДУМ ДЕЦЕНИИ, ПРВПАТ РЕНОВИРАН ЗДРАВСТВЕНИОТ ДОМ ВО ВЕЛЕС

ПО СЕДУМ ДЕЦЕНИИ, ПРВПАТ РЕНОВИРАН ЗДРАВСТВЕНИОТ ДОМ ВО ВЕЛЕС

По седум децении, Брзата помош во Велес започна да работи во нови, реконструирани простории, кои се обновени, заедно со внатрешноста на ЈЗУ Медицински ...
МЛАДИТЕ ЛЕКАРИ ОД ОВА ЛЕТО ПОЧНУВААТ СО ЗАДОЛЖИТЕЛЕН 6-МЕСЕЧЕН СТАЖ ВО БРЗА ПОМОШ

МЛАДИТЕ ЛЕКАРИ ОД ОВА ЛЕТО ПОЧНУВААТ СО ЗАДОЛЖИТЕЛЕН 6-МЕСЕЧЕН СТАЖ ВО БРЗА ПОМОШ

Младите лекари кои ги завршиле студиите на Медицинскиот факултет од летово ќе почнат со задолжителен 6-месечен стаж во здравствените домови низ земјат ...
ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА ВО ПОЖАРОТ ЗАД „РАМСТОР“

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА ВО ПОЖАРОТ ЗАД „РАМСТОР“

Едно лице е почина во пожарот во објектот зад трговскиот центар „Рамстор“ на улицата Јордан Мијалков, велат од Министерството за здравство. Починат ...
1 2 3 4 5 30 / 44 НАПИСИ