Таг: Бундестаг

ЗМИЈА НА МАТКА

ЗМИЈА НА МАТКА

1 Бев неколку дена на новинарски собир во Сараево. Малку ги следев и локалните вести. И еве со што се занимава Босна и Херцеговина, земја чиишто граѓа ...
ВО БУНДЕСТАГОТ СЕ СКАРАА ЗА ПРИСТАПУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, ЗЕЛЕНИТЕ ЈА ОБВИНИЈА МЕРКЕЛ ДЕКА ГО КОЧИ ПРОЦЕСОТ

ВО БУНДЕСТАГОТ СЕ СКАРАА ЗА ПРИСТАПУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ, ЗЕЛЕНИТЕ ЈА ОБВИНИЈА МЕРКЕЛ ДЕКА ГО КОЧИ ПРОЦЕСОТ

Германскиот парламент денеска го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО, но опозицијата во исто време ја обвини канцеларката Ангела ...
АКО ГЕРМАНИЈА КАКО НАШ ГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ НАПРАВИ ПОГОЛЕМИ НАПОРИ, МОЖНО Е ВО ЈУНИ ДА ДОБИЕМЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ , ВЕЛИ ЗАЕВ

АКО ГЕРМАНИЈА КАКО НАШ ГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ НАПРАВИ ПОГОЛЕМИ НАПОРИ, МОЖНО Е ВО ЈУНИ ДА ДОБИЕМЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ , ВЕЛИ ЗАЕВ

Датумот за почеток на преговорите со Европската унија, премиерот Зоран Заев очекува земјава да го добие летово и тоа реална опција ако извештајот на Е ...
МЕРКЕЛ ПО ЧЕТВРТИ ПАТ ИЗБРАНА ЗА КАНЦЕЛАР

МЕРКЕЛ ПО ЧЕТВРТИ ПАТ ИЗБРАНА ЗА КАНЦЕЛАР

Ангела Меркел по четврти пат е избрана за канцелар на Германија од Бундестагот, соопшти долниот дом на парламентот. Меркел доби 364 од 688 гласови ...
ОСКАРОВЕЦОТ ХАВИЕР БАРДЕМ ПО СОСТАНОКОТ ВО ГЕРМАНСКИОТ БУНДЕСТАГ ПОВИКА НА ПОГОЛЕМА ЗАШТИТА НА АНТАРКТИКОТ

ОСКАРОВЕЦОТ ХАВИЕР БАРДЕМ ПО СОСТАНОКОТ ВО ГЕРМАНСКИОТ БУНДЕСТАГ ПОВИКА НА ПОГОЛЕМА ЗАШТИТА НА АНТАРКТИКОТ

Шпанскиот актер Хавиер Бардем повика на поголема заштита на над 1,8 милиони квадратни километри на Антарктик за да се намалат ефектите од климатските ...
МЕРКЕЛ ОСВОИ ЧЕТВРТ МАНДАТ, ДЕСНИЧАРСКАТА АФД СТАНА ТРЕТА НАЈСИЛНА ПАРТИЈА ВО ГЕРМАНИЈА

МЕРКЕЛ ОСВОИ ЧЕТВРТ МАНДАТ, ДЕСНИЧАРСКАТА АФД СТАНА ТРЕТА НАЈСИЛНА ПАРТИЈА ВО ГЕРМАНИЈА

Германската канцеларка Ангела Меркел беше реизбрана за четврт мандат на сојузните избори, покажуваат излезните анкети. Нејзината конзервативна алијанс ...
ВЛАСТА СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ЗАВРШИ КАКО САНАДЕР, ГЕРМАНСКИОТ БУНДЕСТАГ ПОРАЧА ДЕКА НОВИ ИЗБОРИ  НЕ СЕ ОПЦИЈА

ВЛАСТА СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ЗАВРШИ КАКО САНАДЕР, ГЕРМАНСКИОТ БУНДЕСТАГ ПОРАЧА ДЕКА НОВИ ИЗБОРИ НЕ СЕ ОПЦИЈА

Комисија за европски прашања во германскиот Бундестаг расправаше за кризата во Македонија и пратениците од двете најголеми партии ЦДУ и СПД се сложни ...
БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН – СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Актуелната состојба во Македонија е загрижувачка! Ова пред членовите на Комисијата за надворешна полит ...
ГЕРМАНСКА ОФАНЗИВА – ХАЈНДЛ ВО СКОПЈЕ, БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН ЌЕ ЈА ОПРАВААТ МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНСКА ОФАНЗИВА – ХАЈНДЛ ВО СКОПЈЕ, БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН ЌЕ ЈА ОПРАВААТ МАКЕДОНИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН: СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Германија го вклучи алармот за политичката криза во Македонија. Додека специјалниот пратеник на Министе ...
9 / 9 НАПИСИ