Таг: Челзи

САРИ ВО ЈУВЕНТУС, АЗАР ВО РЕАЛ – ЧЕЛЗИ ВО ИСТ ДЕН ОСТАНА БЕЗ ТРЕНЕРОТ И НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ

САРИ ВО ЈУВЕНТУС, АЗАР ВО РЕАЛ – ЧЕЛЗИ ВО ИСТ ДЕН ОСТАНА БЕЗ ТРЕНЕРОТ И НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ

Челзи во ист ден остана без тренерот Маурицио Сари и без најдобриот играч Еден Азар, кои ќе ги продолжат кариерите во Јувентус, односно во Реал Мадрид ...
МИСЛАМ ДЕКА ОВА БЕШЕ ЗБОГУМ – ЕДЕН АЗАР СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ТРАНСФЕР ВО РЕАЛ МАДРИД

МИСЛАМ ДЕКА ОВА БЕШЕ ЗБОГУМ – ЕДЕН АЗАР СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ТРАНСФЕР ВО РЕАЛ МАДРИД

Еден Азар навести дека го одиграл последниот натпревар за Челзи, откако го предводеше до вториот триумф во Лига Европа, постигнувајќи два гола во побе ...
ПЕТР ЧЕХ ОБЈАВИ ДЕКА ОДИ ВО ПЕНЗИЈА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ПЕТР ЧЕХ ОБЈАВИ ДЕКА ОДИ ВО ПЕНЗИЈА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Еден од најдобрите фудбалски голмани на својата генерација Петр Чех објави дека ќе се пензионира на крајот на сезоната. Триесет и шестгодишниот Чех го ...
ТИБО КУРТОА ПОТПИША СО РЕАЛ МАДРИД НА ШЕСТ ГОДИНИ, НАВАС ПОРАЧА ДЕКА НЕ СИ ОДИ

ТИБО КУРТОА ПОТПИША СО РЕАЛ МАДРИД НА ШЕСТ ГОДИНИ, НАВАС ПОРАЧА ДЕКА НЕ СИ ОДИ

Тибо Куртоа и официјално стана нов голман на Реал Мадрид, откако потпиша шестгодишен договор. Белгискиот репрезентативец одби да се приклучи на тре ...
ЧЕЛЗИ ГО ПУШТА КУРТОА ВО РЕАЛ МАДРИД И ГО КУПИ ШПАНЕЦОТ КЕПА ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 80 МИЛИОНИ ЕВРА

ЧЕЛЗИ ГО ПУШТА КУРТОА ВО РЕАЛ МАДРИД И ГО КУПИ ШПАНЕЦОТ КЕПА ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 80 МИЛИОНИ ЕВРА

Челзи ќе го направи младиот Шпанец Кепа Арисабалага најскап голман на сите времиња, наоѓајќи во него замена за Тибо Куртоа, кој веќе два дена не се по ...
5 / 5 НАПИСИ