Таг: Дафне Карвана Галиција

МАЛТА ПОКРЕНА ИСТРАГА ОТКАКО ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ СТАНА АДВОКАТ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

МАЛТА ПОКРЕНА ИСТРАГА ОТКАКО ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ СТАНА АДВОКАТ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

Владата на Малта објави дека ќе покрене истрага откако јавен обвинител ја напушти својата работа за да му се придружи на тимот адвокати кои го бранат ...
ПРЕМИЕРОТ НА МАЛТА НАЈАВИ ОСТАВКА СРЕДЕ КРИЗАТА ОКОЛУ УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

ПРЕМИЕРОТ НА МАЛТА НАЈАВИ ОСТАВКА СРЕДЕ КРИЗАТА ОКОЛУ УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

Премиерот на Малта Џозеф Мускат објави дека ќе поднесе оставка по Нова година среде кризата околу убиството на новинарката Дафне Карвана Галиција. Тој ...
МАЛТЕШКИ БИЗНИСМЕН ОБВИНЕТ ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

МАЛТЕШКИ БИЗНИСМЕН ОБВИНЕТ ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

Малтешкиот бизнисмен Јорген Фенех е обвинет за вмешаност во убиството на новинарката Дафне Карвана Галиција во 2017 година, додека премиерот Џозеф Мус ...
МАЛТА УАПСИ ОСУММИНА ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

МАЛТА УАПСИ ОСУММИНА ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА ГАЛИЦИЈА

Малтeшката уапси осум лица во врска со убиството на блогерката Дафне Карвана Галиција со автомобил-бомба. Премиерот Џозеф Мускат кажа дека полициската ...
4 / 4 НАПИСИ