Таг: Дамјан Манчевски

1 3 4 5 6 50 / 57 НАПИСИ
ВИКАА ЌЕ ТИ ГИ УБИЕМЕ ДЕЦАТА И ЌЕ ТИ ГИ ВЛЕЧЕМЕ ПО УЛИЦА, СВЕДОЧЕШЕ ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ВИКАА ЌЕ ТИ ГИ УБИЕМЕ ДЕЦАТА И ЌЕ ТИ ГИ ВЛЕЧЕМЕ ПО УЛИЦА, СВЕДОЧЕШЕ ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Видов лице кое носеше оружје во прес-центарот, тоа лице носеше црна маица со ознаки ХОС, без коса и со брада, сведочеше денеска министерот за информат ...
ТЕВДОВСКИ, ФИЛИПЧЕ И МАНЧЕВСКИ ВИКЕНДОВ НА „ОХРИД ТРЧАТ“ ЌЕ БИДАТ ВО ТИМОТ НА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

ТЕВДОВСКИ, ФИЛИПЧЕ И МАНЧЕВСКИ ВИКЕНДОВ НА „ОХРИД ТРЧАТ“ ЌЕ БИДАТ ВО ТИМОТ НА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

Поддршка на пациентите со ретки болести и подигање на јавната свест за состојбата на овие лица, викендов во Охрид на атлетскиот маратон „Охрид трчаТ“ ...
ЏАФЕРИ ГО ПРЕДУПРЕДИ ЗАЕВ ДА ПРЕЗЕМЕ МЕРКИ ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА МИНИСТРИТЕ ВО СОБРАНИЕТО

ЏАФЕРИ ГО ПРЕДУПРЕДИ ЗАЕВ ДА ПРЕЗЕМЕ МЕРКИ ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА МИНИСТРИТЕ ВО СОБРАНИЕТО

По предупредувањето до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за пуштената музика, претседателот на Собранието Талат Џафери го предупреди и министерот за информати ...
ДРЖАВАТА ЌЕ ПОКРИЕ ДЕЛ ОД ЗАГУБИТЕ НА ОПЕРАТОРИТЕ ЗА ПОЕВТИН РОАМИНГ, КАЖА ЗАЕВ НА ДИГИТАЛНИОТ САМИТ

ДРЖАВАТА ЌЕ ПОКРИЕ ДЕЛ ОД ЗАГУБИТЕ НА ОПЕРАТОРИТЕ ЗА ПОЕВТИН РОАМИНГ, КАЖА ЗАЕВ НА ДИГИТАЛНИОТ САМИТ

Државата ќе учествува во покривање на евентуалната загуба што би ја претрпеле мобилните оператори при намалување на цените на роаминг услугите, преку ...
ПРВИОТ ДИГИТАЛЕН САМИТ НА ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО СКОПЈЕ ЌЕ ЧИНИ 245.000 ЕВРА

ПРВИОТ ДИГИТАЛЕН САМИТ НА ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО СКОПЈЕ ЌЕ ЧИНИ 245.000 ЕВРА

Договорот за организација на Дигиталниот самит на земјите од Западен Балкан, кој на 18 и 19 овој месец ќе се одржи во Скопје, е склучен по итна постап ...
НАЈАГРЕСИВНИОТ ТЕПАЧ НЕ Е МЕЃУ ОБВИНЕТИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

НАЈАГРЕСИВНИОТ ТЕПАЧ НЕ Е МЕЃУ ОБВИНЕТИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

За разлика од собранискиот спикер Талат Џафери, министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски имаше појасна слика за насилств ...
МРТВ И АЕК МИЗЕРНО ПОТФРЛИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ

МРТВ И АЕК МИЗЕРНО ПОТФРЛИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ

Регулаторните тела, односно Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) и Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги (АВМУ) мизерно потфрлија, па мора ...
КАПИТАЛИЗАМ И ПОПУЛИЗАМ

КАПИТАЛИЗАМ И ПОПУЛИЗАМ

1 Утната е темата на дискусијата за прогресивниот данок. Не затоа што тоа не го знаевме, бидејќи беше во изборната програма на СДСМ. Туку затоа што ди ...
ВО ЈАВНИОТ СЕКТОР РАБОТАТ 140.000 ЛИЦА ВО 1.300 ИНСТИТУЦИИ

ВО ЈАВНИОТ СЕКТОР РАБОТАТ 140.000 ЛИЦА ВО 1.300 ИНСТИТУЦИИ

Во јавниот сектор на Македонија вкупно работат 139.009 лица во 1.304 институции, покажа Годишниот извештај од регистарот на вработените во јавниот сек ...
ТЕВДОВСКИ КАЖА ДЕКА ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ХОНОРАРИТЕ НА ДАВИТКОВСКИ ЗА НЕФУНКЦИОНАЛНИТЕ ЗАКОНИ ЗА АДМИНИСТРАЦИЈА, ОТКАКО ПРОФЕСОРОТ РЕЧЕ ДЕКА НЕМА РЕФОРМИ

ТЕВДОВСКИ КАЖА ДЕКА ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ХОНОРАРИТЕ НА ДАВИТКОВСКИ ЗА НЕФУНКЦИОНАЛНИТЕ ЗАКОНИ ЗА АДМИНИСТРАЦИЈА, ОТКАКО ПРОФЕСОРОТ РЕЧЕ ДЕКА НЕМА РЕФОРМИ

Во Македонија нема и не може да има вистинска реформа на јавната администрација, бидејќи нема политичка волја, кажа професорот од Правниот факултет во ...
1 3 4 5 6 50 / 57 НАПИСИ