Таг: Дебар

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА ДЕБАРЧАНКАТА ШТО СИ ГИ УБИ РОДИТЕЛИТЕ И СЕСТРАТА

ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ЗА ДЕБАРЧАНКАТА ШТО СИ ГИ УБИ РОДИТЕЛИТЕ И СЕСТРАТА

На доживотен затвор е осудена дебарчанката која во август 2018 си ги уби родителите и малолетната сестра, пресуди денеска Основниот суд во Гостивар, а ...
ПРВО ЖИТЕЛИТЕ НА ДЕБАР ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ВО ТРИ КАТЕГОРИИ, А ВО ИДНИНА И ЦЕЛА ДРЖАВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ПРВО ЖИТЕЛИТЕ НА ДЕБАР ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ВО ТРИ КАТЕГОРИИ, А ВО ИДНИНА И ЦЕЛА ДРЖАВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Испратени се тестови за скринингот кој ќе се спроведе во Дебар и ќе се направи распоред за тестирање на граѓаните во три категории, најави министерот ...
ОТЕЦ ОЛИВЕР

ОТЕЦ ОЛИВЕР

1 Неугодно ми е кога го слушам министерот за здравство Венко Филипче како апелира до верниците да ги почитуваат мерките за забавување на заразата со К ...
СЕ УКИНУВА КРИЗНАТА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР, ЌЕ ВАЖАТ ИСТИТЕ МЕРКИ КАКО ВО ЦЕЛА ДРЖАВА

СЕ УКИНУВА КРИЗНАТА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР, ЌЕ ВАЖАТ ИСТИТЕ МЕРКИ КАКО ВО ЦЕЛА ДРЖАВА

Од денеска во Општините Дебар и Центар Жупа се укинува кризната состојба, која беше воведена 13 март заради спречување на ширење на коронавирусот.  Ка ...
ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ НА ДЕЛ ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ДЕБАР, ОТСЕГА ЌЕ СЕ ПРАВАТ ТЕСТОВИ И ВО МАНУ И НА СУДСКА МЕДИЦИНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ НА ДЕЛ ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ДЕБАР, ОТСЕГА ЌЕ СЕ ПРАВАТ ТЕСТОВИ И ВО МАНУ И НА СУДСКА МЕДИЦИНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Ќе се прави скрининг на дваесет до триесет отсто од вкупното население во Дебар, во регионите каде досега има рестриктивни мерки, со оглед на тоа дека ...
ЗАВРШУВА КАРАНТИНОТ ВО ДЕБАР, ЛИЦАТА ОД ДРУГИ ГРАДОВИ КОИ БЕА ЗАТЕЧЕНИ ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЗАВРШУВА КАРАНТИНОТ ВО ДЕБАР, ЛИЦАТА ОД ДРУГИ ГРАДОВИ КОИ БЕА ЗАТЕЧЕНИ ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека денеска, по два последователни негативни теста според протоколот, од Инфективната клиника на домашно л ...
ОБЕЗБЕДЕНА Е ТЕРАПИЈА ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ СО КОРОНАВИРУСОТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ОТКАКО Е ЗАБЕЛЕЖАНО ДЕКА ГРАЃАНИ КУПУВАЛЕ И ПО ДЕСЕТ ПАКЕТЧИЊА „СУМАМЕД“

ОБЕЗБЕДЕНА Е ТЕРАПИЈА ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ СО КОРОНАВИРУСОТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ОТКАКО Е ЗАБЕЛЕЖАНО ДЕКА ГРАЃАНИ КУПУВАЛЕ И ПО ДЕСЕТ ПАКЕТЧИЊА „СУМАМЕД“

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека е обезбедена целата потребна терапија за лекување на КОВИД-19 предизвикана од новиот коронавирус и реч ...
УШТЕ 22 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ВКУПНО 136 ВО ЗЕМЈАВА

УШТЕ 22 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ВКУПНО 136 ВО ЗЕМЈАВА

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Со ова, вкупн ...
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 63-ГОДИШЕН ДЕБАРЧАНЕЦ, НАГЛО МУ СЕ ВЛОШИЛА СОСТОЈБАТА

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 63-ГОДИШЕН ДЕБАРЧАНЕЦ, НАГЛО МУ СЕ ВЛОШИЛА СОСТОЈБАТА

Ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент заболен од коронавирус, соопшти Министерството за здравство. С ...
СТАРИТЕ ЛИЦА ОД ДОМОТ „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ ИЗРАБОТИЈА МАСКИ ЗА ДЕБАРСКАТА БОЛНИЦА

СТАРИТЕ ЛИЦА ОД ДОМОТ „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ ИЗРАБОТИЈА МАСКИ ЗА ДЕБАРСКАТА БОЛНИЦА

Жителите на домот за стари лица „Мајка Тереза“ во Скопје самоиницијативно, и без ризични групирања,  изработија 100 заштитни маски од 100 отсто памук, ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ