Таг: Дејвид Атенборо

ПЛАНЕТАТА Е НА РАБ НА УНИШТУВАЊЕ, АТЕНБОРО ГИ ПРЕДУПРЕДИ СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ

ПЛАНЕТАТА Е НА РАБ НА УНИШТУВАЊЕ, АТЕНБОРО ГИ ПРЕДУПРЕДИ СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ

Лидерите на Г7 се соочуваат со најважните одлуки во историјата на човештвото додека се обидуваат да најдат решение за климаските промени, рече сер Деј ...
АТЕНБОРО ОТВОРИ ПРОФИЛ НА ИНСТАГРАМ НА 94 ГОДИНИ И ГО УРНА РЕКОРДОТ НА ЏЕНИФЕР АНИСТОН

АТЕНБОРО ОТВОРИ ПРОФИЛ НА ИНСТАГРАМ НА 94 ГОДИНИ И ГО УРНА РЕКОРДОТ НА ЏЕНИФЕР АНИСТОН

Легендарниот британски природонаучник и ТВ-водител Дејвид Атенборо отвори профил на Инстаграм на 94 години за да ги шири своите еколошки пораки. „Се ...
КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ЌЕ ДОВЕДАТ ДО КОЛАПС НА ЦИВИЛИЗАЦИЈАТА, КАЖА ДЕЈВИД АТЕНБОРО НА САМИТОТ НА ОН ВО ПОЛСКА

КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ЌЕ ДОВЕДАТ ДО КОЛАПС НА ЦИВИЛИЗАЦИЈАТА, КАЖА ДЕЈВИД АТЕНБОРО НА САМИТОТ НА ОН ВО ПОЛСКА

Колапсот на цивилизацијата и на природниот свет е на повидок, предупреди натуралистот сер Дејвид Атенборо на Самитот за климатски промени на Обединети ...
3 / 3 НАПИСИ