Таг: Џес Бејли

1 2 3 4 5 11 30 / 105 НАПИСИ
СТРАНСКИТЕ АМБАСАДОРИ СЕ СОБРАА ДА ГО ИСЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД КЕЈОТ НА ВАРДАР

СТРАНСКИТЕ АМБАСАДОРИ СЕ СОБРАА ДА ГО ИСЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД КЕЈОТ НА ВАРДАР

Холандскиот амбасадор Воутер Пломп, амбасадорот на Велика Британија Чарлс Гарет и американскиот амбасадор Џес Бејли, денес на кејот на Вардар зад Луна ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР УТРЕ ЌЕ ГО ЧИСТИ КЕЈОТ НА ВАРДАР ЗАЕДНО СО АМБАСАДОРИТЕ НА САД И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР УТРЕ ЌЕ ГО ЧИСТИ КЕЈОТ НА ВАРДАР ЗАЕДНО СО АМБАСАДОРИТЕ НА САД И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

Амбасадата на Кралството Холандија заедно со „Пивара Скопје“ и „Пакомак„ во четврток на пладне организира твит-ап за чистење на кејот на Вардар. Во ак ...
ПОДДРЖЕТЕ ГИ СУДИИТЕ КОИ СЕ СПРОТИСТАВУВААТ НА ПРИТИСОЦИТЕ, РЕЧЕ БЕЈЛИ

ПОДДРЖЕТЕ ГИ СУДИИТЕ КОИ СЕ СПРОТИСТАВУВААТ НА ПРИТИСОЦИТЕ, РЕЧЕ БЕЈЛИ

Независното судство претставува камен-темелник на современата демократија, изјави американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли, кој на одбележување ...
ЗАЕВ ПОБАРА ОД НАТО ДА ГИ ВРЕДНУВА НАПОРИТЕ ШТО ГИ ПРАВИ МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО АЛИЈАНСАТА

ЗАЕВ ПОБАРА ОД НАТО ДА ГИ ВРЕДНУВА НАПОРИТЕ ШТО ГИ ПРАВИ МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО АЛИЈАНСАТА

Премиерот Зоран Заев побара од НАТО да ги вреднува напорите на Македонија што ги вложува во реформите за да стане 30. полноправна членка на Алијансата ...
МАКЕДОНИЈА ИМА РЕАЛНА МОЖНОСТ НАСКОРО ДА СЕ ПРИКЛУЧИ КОН НАТО, КАЖА БЕЈЛИ

МАКЕДОНИЈА ИМА РЕАЛНА МОЖНОСТ НАСКОРО ДА СЕ ПРИКЛУЧИ КОН НАТО, КАЖА БЕЈЛИ

Американскиот амбасадор во Скопје Џес Бејли вели дека во споредба со минатото Македонија сегa има реална можност наскоро да се приклучи кон НАТО. Збор ...
БЕЈЛИ СЕ СОЛИДАРИЗИРАШЕ СО ГАРЕТ ПРОТИВ РУСКИТЕ ЗАКАНИ УПАТЕНИ КОН МАКЕДОНИЈА

БЕЈЛИ СЕ СОЛИДАРИЗИРАШЕ СО ГАРЕТ ПРОТИВ РУСКИТЕ ЗАКАНИ УПАТЕНИ КОН МАКЕДОНИЈА

Американскиот амбасадор во Скопје Џес Бејли твитна дека САД се солидаризира со Велика Британија против употребата на хемиско оружје од страна на Русиј ...
ВОЛОНТЕРИТЕ ОД АМЕРИКАНСКИОТ МИРОВЕН КОРПУС ГИ ПОВИКАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ДА АПЛИЦИРААТ ЗА НИВНА ПОМОШ

ВОЛОНТЕРИТЕ ОД АМЕРИКАНСКИОТ МИРОВЕН КОРПУС ГИ ПОВИКАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ДА АПЛИЦИРААТ ЗА НИВНА ПОМОШ

Мировниот корпус на САД во Македонија денеска на новите градоначалници им ја презентираше нивната работа во земјава и ги повика да аплицираат за волон ...
ПОГРЕШНА СЛИКА Е ДЕКА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ НЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ ВО ИТ СЕКТОРОТ, КАЖА АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ

ПОГРЕШНА СЛИКА Е ДЕКА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ НЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ ВО ИТ СЕКТОРОТ, КАЖА АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ

Над 100 млади луѓе со попреченост ги завршија курсевите за стекнување вештини во ИТ секторот на првиот центар за онлајн учење ХаБИТ, во рамки на проек ...
БЕЈЛИ СЕ СОМНЕВА ЗА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ВО СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

БЕЈЛИ СЕ СОМНЕВА ЗА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ВО СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

Амбасадорот на САД Џес Бејли на конференција за владеење на правото  што се одржа во Собранието на Македонија рече дека не е доволно само да се носат ...
ГЛАВНО ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ИМА ЛУЃЕ ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ ВО ШТИП

ГЛАВНО ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ИМА ЛУЃЕ ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ ВО ШТИП

Корупцијата ја поткопува довербата во институциите, а главно прашање е дали има луѓе да се борат протв тоа, рече американскиот амбасадор во Македонија ...
1 2 3 4 5 11 30 / 105 НАПИСИ