Таг: Диего Марадона

МАРАДОНА ПРИЗНА УШТЕ ТРИ ДЕЦА ОД ТРИ РАЗЛИЧНИ МАЈКИ

МАРАДОНА ПРИЗНА УШТЕ ТРИ ДЕЦА ОД ТРИ РАЗЛИЧНИ МАЈКИ

Фудбалската легенда Диего Армандо Марадона призна дека е татко на три кубански деца, изјави неговиот адвокат. Педесет и осумгодишниот Марадона сега им ...
МАРАДОНА ЗАВРШИ ВО БОЛНИЦА ПО ДРАМАТИЧНАТА ПОБЕДА НА АРГЕНТИНА

МАРАДОНА ЗАВРШИ ВО БОЛНИЦА ПО ДРАМАТИЧНАТА ПОБЕДА НА АРГЕНТИНА

На Диего Марадона му се слошило и примил лекарска помош, откако на стадионот во Санкт Петербург сведочеше на драматичната победа на Аргентина над Ниге ...
НА МАРАДОНА НЕ МУ ДАЛЕ ВИЗА ЗА САД ОТИ ГО НАРЕКОЛ ТРАМП БУДАЛА

НА МАРАДОНА НЕ МУ ДАЛЕ ВИЗА ЗА САД ОТИ ГО НАРЕКОЛ ТРАМП БУДАЛА

Диего Армандо Марадона тврди дека му била одбиена виза за влез во САД само затоа што Доналд Трамп го нарекол будала во едно гостување на телевизија. ...
МАРАДОНА ПОБАРА ЗАТВОР ЗА ЌЕРКА МУ ЗАШТО МУ УКРАЛА 3,4 МИЛИОНИ ФУНТИ

МАРАДОНА ПОБАРА ЗАТВОР ЗА ЌЕРКА МУ ЗАШТО МУ УКРАЛА 3,4 МИЛИОНИ ФУНТИ

Диего Армандо Марадона ги обвини своите ќерки дека го ограбиле за 3,4 милиони фунти и повика една од нив да биде затворена, додавајќи дека и неговата ...
4 / 4 НАПИСИ