Таг: Диво Насеље

1 2 10 / 14 НАПИСИ
АМБАСАДОРИ САДЕА ДРВА НА ПРИЈАТЕЛСТВО ВО ДИВО НАСЕЉЕ ЗА ДЕНОТ НА ЕВРОПА

АМБАСАДОРИ САДЕА ДРВА НА ПРИЈАТЕЛСТВО ВО ДИВО НАСЕЉЕ ЗА ДЕНОТ НА ЕВРОПА

Амбасадорите на Франција, Шпанија, Италија и на Хрватска Кристијан Тимоние, Емилио Лоренсо Сера, Карло Ромео и Данијела Баришиќ, по повод Денот на Евр ...
ПОБАРАНА МЕЃУНАРОДНА ИСТРАГА ЗА ДИВО НАСЕЉЕ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПРЕСУДИТЕ ЗА СУДИРОТ ВО КУМАНОВО

ПОБАРАНА МЕЃУНАРОДНА ИСТРАГА ЗА ДИВО НАСЕЉЕ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПРЕСУДИТЕ ЗА СУДИРОТ ВО КУМАНОВО

Стотина лица денеска протестираа против изречените казни на обвинетите во случајот „Диво насеље“. Од плоштадот Скендер бег во Скопје тие се упатија ...
СЕДУМ ДОЖИВОТНИ И 26 ДОЛГОГОДИШНИ КАЗНИ ЗАТВОР ДОБИЈА ОБВИНЕТИТЕ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

СЕДУМ ДОЖИВОТНИ И 26 ДОЛГОГОДИШНИ КАЗНИ ЗАТВОР ДОБИЈА ОБВИНЕТИТЕ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

Судот на обвинетите за настаните на 9 и 10 мај, 2015 во кумановската населба Диво насеље во кои загинаа осуммина припадници на безбедносните сили, одр ...
МИЈАЛКОВ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СИТЕ ПАРТИСКИ ФУНКЦИИ, СООПШТИ ВМРО-ДПМНЕ

МИЈАЛКОВ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СИТЕ ПАРТИСКИ ФУНКЦИИ, СООПШТИ ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков се повлекува од сите функции во ВМРО-ДПМНЕ, соопшти партијата, објаву ...
ПРЕБЕГАНИОТ МАКЕДОНСКИ СПЕЦИЈАЛЕЦ ОД ДИВО НАСЕЉЕ ЌЕ БИДЕ ЕКСТРАДИРАН, ОДЛУЧИ ГРЧКИОТ ВРХОВЕН СУД

ПРЕБЕГАНИОТ МАКЕДОНСКИ СПЕЦИЈАЛЕЦ ОД ДИВО НАСЕЉЕ ЌЕ БИДЕ ЕКСТРАДИРАН, ОДЛУЧИ ГРЧКИОТ ВРХОВЕН СУД

Грчкиот Врховен суд одлучи да се екстрадира македонскиот државјанин Д.В., поранешен началник на антитерористичка единица на Македонија, објави агенциј ...
УТРЕ СЕ ТРЧА СКОПСКИОТ МАРАТОН

УТРЕ СЕ ТРЧА СКОПСКИОТ МАРАТОН

Скопскиот маратон утре ќе се одржи по 13. пат, овојпат со рекордни над 8.500 учесници од 52 земји. Покрај маратонската трка на 42 километри, ќе се трч ...
ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

Вооружени до заби, со полициски хеликоптер, кој вчера попладне слета на охридскиот аеродром ,беа донесени четворица од осомничените кои за случајот ,, ...
ЕДЕН МЕСЕЦ ПАУЗА ВО СУДЕЊЕТО ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

ЕДЕН МЕСЕЦ ПАУЗА ВО СУДЕЊЕТО ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

Судскиот процес за настаните во кумановското Диво насеље од 9 и од 10 мај минатата година, ќе има пауза од околу еден месец, а следното рочиште е зака ...
ЕВЕНТУАЛЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД БИ БИЛ ОД ОДМАЗДА ЗА СЛУЧАЈОТ „ДИВО НАСЕЉЕ“, НЕ ОД ИСИС

ЕВЕНТУАЛЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД БИ БИЛ ОД ОДМАЗДА ЗА СЛУЧАЈОТ „ДИВО НАСЕЉЕ“, НЕ ОД ИСИС

Претседателот Ѓорге Иванов и министерот за внатрешни работи Митко Чавков едноподруго за два дена предупредија дека за Македонија има закана од исламис ...
ОБВИНЕТИТЕ ОД „ДИВО НАСЕЉЕ“ ВЕЛАТ ДЕКА ТРАГЕДИЈАТА Е НАПРАВЕНА ЗА ПАРИ

ОБВИНЕТИТЕ ОД „ДИВО НАСЕЉЕ“ ВЕЛАТ ДЕКА ТРАГЕДИЈАТА Е НАПРАВЕНА ЗА ПАРИ

Трагедијата што се случи во Куманово на 9 мај минатата година има архитект и сето тоа е направено за пари, изјави на денешното рочиште за „Диво Насеље ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ