Таг: дизајнер

НА 41 ГОДИНА ПОЧИНА ДИЗАЈНЕРОТ ВИРЏИЛ АБЛО, УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР ВО „ЛУЈ ВИТОН“

НА 41 ГОДИНА ПОЧИНА ДИЗАЈНЕРОТ ВИРЏИЛ АБЛО, УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР ВО „ЛУЈ ВИТОН“

Дизајнерот Вирџил Абло, кој до неодамна беше уметнички директор за машката колекција на „Луј Витон“ и близок пријател на Канје Вест почина на 41 годин ...
ТАМАРА КОТЕВСКА ВО КРЕАЦИЈА НА ЊУЈОРШКИOT ДИЗАЈНЕР МАРК БОУЕР НА ОСКАРИТЕ

ТАМАРА КОТЕВСКА ВО КРЕАЦИЈА НА ЊУЈОРШКИOT ДИЗАЈНЕР МАРК БОУЕР НА ОСКАРИТЕ

Македонската режисерка Тамара Котевска носи креација на дизајнерот Марк Боуер од Њујорк на вечерашното доделување на Оскарите. Котевска и Љубо Стефано ...
ВИЕНСКИОТ КОНЦЕРТ Е И ПРАЗНИК ЗА ОЧИТЕ, ВЕЛИ АРТУР АРБЕСЕР, ДИЗАЈНЕР НА БАЛЕТСКИТЕ КОСТИМИ

ВИЕНСКИОТ КОНЦЕРТ Е И ПРАЗНИК ЗА ОЧИТЕ, ВЕЛИ АРТУР АРБЕСЕР, ДИЗАЈНЕР НА БАЛЕТСКИТЕ КОСТИМИ

По Вивиен Вествуд и Валентино Гаравани, за првпат австрискиот креатор Артур Арбесер, ги дизајнираше костимите за балетските танчари кои се појавуваат ...
ПОЧИНА МОДНИОТ БУНТОВНИК, ДИЗАЈНЕРОТ АЗЕДИН АЛАЈА

ПОЧИНА МОДНИОТ БУНТОВНИК, ДИЗАЈНЕРОТ АЗЕДИН АЛАЈА

Дизајнерот Азедин Алаја, родум од Тунис, моден иконоборец чии наметливи стилови ги дефинираа 1980-тите години и кој облекуваше познати жени од Холивуд ...
ЗА СЕКСОТ ТРЕБА ДА СЕ УЧИ УШТЕ ВО ОСНОВНО ШКОЛО, ВЕЛИ ЗОРАН КАРДУЛА ДИЗАЈНЕР НА НОВАТА РУБРИКА #ДаЗборимеЗаСекс

ЗА СЕКСОТ ТРЕБА ДА СЕ УЧИ УШТЕ ВО ОСНОВНО ШКОЛО, ВЕЛИ ЗОРАН КАРДУЛА ДИЗАЈНЕР НА НОВАТА РУБРИКА #ДаЗборимеЗаСекс

Графичкиот дизајнер и активист  Зоран Кардула е автор на оригиналните илустрации за рубриката „Да збориме за секс“  на новата платформа Смарт.СДК.МК, ...
ЕЛЕКТРОВОЗИЛОТО НА ИДНИНАТА Е СЕКСИ, ВЕЛИ ДИЗАЈНЕРОТ СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ СО НЕГОВ ВТОР МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС  ПРЕТСТАВЕН НА САЕМОТ ВО ФРАНКФУРТ

ЕЛЕКТРОВОЗИЛОТО НА ИДНИНАТА Е СЕКСИ, ВЕЛИ ДИЗАЈНЕРОТ СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ СО НЕГОВ ВТОР МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС ПРЕТСТАВЕН НА САЕМОТ ВО ФРАНКФУРТ

На автосаемот во Франкфурт утринава беше премиерно претставен „мерцедес-бенц концепт ЕКА“, вториот модел на германската компанија целосно дизајниран о ...
ТАТКОВИНАТА ГО ЗАБОРАВИ, А МИХАЈЛО АРСОВСКИ ГО ОСНОВАШЕ ХРВАТСКИОТ ПОП-АРТ

ТАТКОВИНАТА ГО ЗАБОРАВИ, А МИХАЈЛО АРСОВСКИ ГО ОСНОВАШЕ ХРВАТСКИОТ ПОП-АРТ

Најзначајниот хрватски дизјанер роден во Скопје во 1937 година, кој оставил една од најавтентичните траги на хрватскиот графички дизајн е дома. Во Муз ...
УБАВО Е ЧУВСТВОТО ДА МУ ДАДЕШ НЕШТО СВОЕ НА СВЕТОТ, ВЕЛИ СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ, ДИЗАЈНЕР НА НАЈНОВИОТ МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС

УБАВО Е ЧУВСТВОТО ДА МУ ДАДЕШ НЕШТО СВОЕ НА СВЕТОТ, ВЕЛИ СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ, ДИЗАЈНЕР НА НАЈНОВИОТ МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС

Славче Таневски на само 28 години има дизајнирано сопствен автомобил, можност што многу дизајнери ја чекаат цела кариера. Живее и работи во Штутгарт, ...
8 / 8 НАПИСИ