Таг: договор за името

1 2 3 4 8 20 / 72 НАПИСИ
КРИТИКУВАЈТЕ НЀ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, НО НЕМОЈТЕ ДА ЈА ПРОПУШТИТЕ ОВАА ИСТОРИСКА ШАНСА ЗА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ЈА ПОВИКА ЗАЕВ ВМРО-ДПМНЕ ДА ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО

КРИТИКУВАЈТЕ НЀ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, НО НЕМОЈТЕ ДА ЈА ПРОПУШТИТЕ ОВАА ИСТОРИСКА ШАНСА ЗА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ЈА ПОВИКА ЗАЕВ ВМРО-ДПМНЕ ДА ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО

Зоран Заев го повика ВМРО-ДПМНЕ да се приклучи на кампањата за европска Македонија, која денеска беше промовирана, во пресрет на референдумот за прифа ...
ЕУ ПОЧНA КАМПАЊА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, СО НАЈАВА ЗА ПОМОШ ОД 150 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ОПШТИНИТЕ

ЕУ ПОЧНA КАМПАЊА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, СО НАЈАВА ЗА ПОМОШ ОД 150 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ОПШТИНИТЕ

Европската унија најави кампања со која ветува 150 милиони евра помош за општините во Македонија во наредните четири години. Од први септември амбасад ...
ХОЛАНДИЈА ЈА САКА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, ОСТАНУВА ГРАЃАНИТЕ ДА ОДЛУЧАТ, Ѝ НАПИША МИНИСТЕРКА БАЈЛЕВЕЛД СХАУТЕН НА ШЕКЕРИНСКА

ХОЛАНДИЈА ЈА САКА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, ОСТАНУВА ГРАЃАНИТЕ ДА ОДЛУЧАТ, Ѝ НАПИША МИНИСТЕРКА БАЈЛЕВЕЛД СХАУТЕН НА ШЕКЕРИНСКА

Холандија ја поддржа одлуката за Република Македонија на Самитот на НАТО, сега е на граѓаните да одлучат на референдум, дали го поддржуваат Договорот ...
МЕРКЕЛ ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ВО ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР СО ЗАЕВ

МЕРКЕЛ ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ВО ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР СО ЗАЕВ

Германската канцеларка Ангела Меркел го поддржа престојниот референдум за името, во телефонскиот разговор со премиерот Зоран Заев попладнево, соопшти ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА ЌЕ ОДВОИ МИЛИОН ЕВРА ЗА КАМПАЊАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА ЌЕ ОДВОИ МИЛИОН ЕВРА ЗА КАМПАЊАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

Министерството за одбрана ќе одвои од својот буџет околу еден милион евра за кампањата за претстојниот референдум, изјави денеска министерката за одбр ...
ВЛАДАТА УШТЕ НЕ ЗНАЕ КОЛКУ ЌЕ ЧИНИ КАМПАЊАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

ВЛАДАТА УШТЕ НЕ ЗНАЕ КОЛКУ ЌЕ ЧИНИ КАМПАЊАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

Кампањата за референдумот за Договорот со Грција ќе биде информативна, но од Владата сè уште не знаат колку ќе чини рекламирањето. Владиниот портпарол ...
ВО АМЕРИКАНСКИОТ СЕНАТ ПРЕДЛОЖЕНА РЕЗОЛУЦИЈА ЗА ПОДДРШКА НА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

ВО АМЕРИКАНСКИОТ СЕНАТ ПРЕДЛОЖЕНА РЕЗОЛУЦИЈА ЗА ПОДДРШКА НА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

Американските сенатори Крис Марфи и Рон Џонсон предложија во Сенатот резолуција за поддршка на договорот за името меѓу Македонија и Грција, јави држав ...
ОВАА ВЛАДА СЕ ОБИДУВА ДА МЕ ЗAОБИКОЛИ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА КАКО ШТО ГО ЗАОБИКОЛИЈА ГЛИГОРОВ ЗА ТАЈВАН, КАЖА ИВАНОВ НА ИЛИНДЕНСКАТА ПРОСЛАВА ВО КРУШЕВО

ОВАА ВЛАДА СЕ ОБИДУВА ДА МЕ ЗAОБИКОЛИ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА КАКО ШТО ГО ЗАОБИКОЛИЈА ГЛИГОРОВ ЗА ТАЈВАН, КАЖА ИВАНОВ НА ИЛИНДЕНСКАТА ПРОСЛАВА ВО КРУШЕВО

Не го прифаќам Договорот за името со Грција, нема да ме поколебаат разните обиди за притисоци и останувам доследен на мојот став, рече претседателот Ѓ ...
АКО ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ ОСТАНАТ ДОМА, ГРАЃАНИТЕ ЈА ПРЕНЕСУВААТ ОДЛУКАТА НА ИНСТИТУЦИИТЕ, КАЖА ЗАЕВ

АКО ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ ОСТАНАТ ДОМА, ГРАЃАНИТЕ ЈА ПРЕНЕСУВААТ ОДЛУКАТА НА ИНСТИТУЦИИТЕ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска ги повика граѓани да излезат на претстојниот референдум бидејќи тоа е нивна обврска и рече дека верува дека цензусот ќе б ...
СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА ОДЛУКАТА ЗА РАСПИШУВАЊЕ РЕФЕРЕНДУМ, ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИЈА САЛАТА

СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА ОДЛУКАТА ЗА РАСПИШУВАЊЕ РЕФЕРЕНДУМ, ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИЈА САЛАТА

Собранието попладнево со 68 гласови „за“ ја донесе одлуката за распишување референдум за името. Пратениците го утврдија референдумското прашање, кое ќ ...
1 2 3 4 8 20 / 72 НАПИСИ