Таг: ДОМ

1 2 10 / 20 НАПИСИ
„ДОПАМИНСКИ ДЕКОР“ СО АКЦЕНТ НА СРЕЌА Е НАЈГОЛЕМИОТ ЕСЕНСКИ ТРЕНД ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ДОМОТ

„ДОПАМИНСКИ ДЕКОР“ СО АКЦЕНТ НА СРЕЌА Е НАЈГОЛЕМИОТ ЕСЕНСКИ ТРЕНД ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ДОМОТ

Најголемиот тренд во уредувањето на домот оваа есен е „допамински декор“ - акцент на среќата, самоизразувањето, бојата и креативноста. Дали портокалот ...
ЗАПРЕНA ИЗГРАДБАТА НА ДОМОТ „КОПАНКИ“ НА ПЕЛИСТЕР, СЕ БАРА АЛТЕРНАТИВА ЗА ТРАНСПОРТ НА АРМАТУРАТА ОТИ НЕ МОЖЕ БЕЗБЕДНО ДА СЕ ПРЕНЕСЕ СО ЖИЧНИЦА

ЗАПРЕНA ИЗГРАДБАТА НА ДОМОТ „КОПАНКИ“ НА ПЕЛИСТЕР, СЕ БАРА АЛТЕРНАТИВА ЗА ТРАНСПОРТ НА АРМАТУРАТА ОТИ НЕ МОЖЕ БЕЗБЕДНО ДА СЕ ПРЕНЕСЕ СО ЖИЧНИЦА

Само што се најави дека обновата на планинарскиот дом „Копанки“ на Пелистер е во почетна фаза и дека до почетокот на зимата ќе биде изграден до караби ...
НА ПЕЛИСТЕР МУ ТРЕБА ПЛАНИНАРСКИ ДОМ, ЈАС ПРООДЕВ НА КОПАНКИ, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНАТА БИТОЛСКА СКИ ШАМПИОНКА МИЛКА ГЕМТУ-ГЕОРГИЕВСКА

НА ПЕЛИСТЕР МУ ТРЕБА ПЛАНИНАРСКИ ДОМ, ЈАС ПРООДЕВ НА КОПАНКИ, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНАТА БИТОЛСКА СКИ ШАМПИОНКА МИЛКА ГЕМТУ-ГЕОРГИЕВСКА

„Како да сум родена на Копанки. Татко ми Ташку Гемту како домар на планинарскиот дом таму живееше со семејството. Мајка ми отиде в град да ме роди и п ...
ГО ЗАЖИВЕАВМЕ СЕЛОТО ПАПРАДИШТЕ СО ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ, А СЕГА ОПШТИНА ЧАШКА БАРА ПРЕДВРЕМЕНО РАСКИНУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ, ВЕЛАТ ЕКОЛОЗИТЕ ОД „ЗЕЛЕНА СИЛА“

ГО ЗАЖИВЕАВМЕ СЕЛОТО ПАПРАДИШТЕ СО ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ, А СЕГА ОПШТИНА ЧАШКА БАРА ПРЕДВРЕМЕНО РАСКИНУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ, ВЕЛАТ ЕКОЛОЗИТЕ ОД „ЗЕЛЕНА СИЛА“

Еколошка групација „Зелена сила“ од Велес е изненадена што Општина Чашка бара предвремен раскин на договорот за користење на планинскиот дом во село П ...
УАПСЕНА ВРАБОТЕНА ВО МАЛ ГРУПЕН ДОМ ВО БИТОЛА ОТИ ШЕСТГОДИШНО ДЕТЕ ВРЗАЛА ВО КРЕВЕТ ВО ВРЕЌА ЗА СПИЕЊЕ

УАПСЕНА ВРАБОТЕНА ВО МАЛ ГРУПЕН ДОМ ВО БИТОЛА ОТИ ШЕСТГОДИШНО ДЕТЕ ВРЗАЛА ВО КРЕВЕТ ВО ВРЕЌА ЗА СПИЕЊЕ

Уапсена е вработена во мал групен дом во Битола, бидејќи запуштила шестгодишно дете згрижено во домот, соопшти Битолската полиција.  Уапсена е 37-годи ...
СОВЕТОТ НА БИТОЛА ДОДЕЛИ 32.000 ЕВРА ЗА ОБНОВА НА ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ „КОПАНКИ“

СОВЕТОТ НА БИТОЛА ДОДЕЛИ 32.000 ЕВРА ЗА ОБНОВА НА ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ „КОПАНКИ“

Советот одлучи да издвои два милиона денари (околу 32.000 евра) од буџетот на Општина Битола за изградбата на планинарскиот дом „Копанки“ на Пелистер, ...
ПЕЈАЧОТ БЕНИ ШАЌИРИ КАНДИДАТ НА ДОМ И ЛДП ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ 

ПЕЈАЧОТ БЕНИ ШАЌИРИ КАНДИДАТ НА ДОМ И ЛДП ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ 

Пејачот Бени Шеќири е кандидат за градоначалник на Град Скопје на партиите ДОМ и ЛДП. Двете партии кои заеднички ќе настапат на локалните избори ќе им ...
МАГИЧЕН КРУГ

МАГИЧЕН КРУГ

Не ме карај со шефот, да си ја повозам уште еден мандат службената кола. ...
РАЗРЕШЕНА СУМ ПО БАРАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ДОМ МОРАЧАНИН, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЕКОЛОГИЈА АНА ПЕТРОВСКА

РАЗРЕШЕНА СУМ ПО БАРАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ДОМ МОРАЧАНИН, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЕКОЛОГИЈА АНА ПЕТРОВСКА

Владата на денешната седница ја разреши од функцијата директорката на Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС) Ана Петровска. Петровска како ка ...
МИРОСЛАВ БОГДАНОВСКИ ОД ПРАТЕНИК ВО СОБРАНИЕ СЕ ВРАЌА ВО ИНСПЕКТОРАТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ, ВЕЛИ ДЕКА ТАКА МОЖЕ ПОВЕЌЕ ДА СЕ БОРИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЧИТЕ

МИРОСЛАВ БОГДАНОВСКИ ОД ПРАТЕНИК ВО СОБРАНИЕ СЕ ВРАЌА ВО ИНСПЕКТОРАТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ, ВЕЛИ ДЕКА ТАКА МОЖЕ ПОВЕЌЕ ДА СЕ БОРИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЧИТЕ

Мирослав Богдановски од ДОМ вчера поднесе оставка од пратеничката функција и пак ќе биде главен инспектор на Град Скопје. Богдановски замина од Град С ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ