Таг: ДПА

1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ
УСТАВНИОТ СУД ТАКТИЗИРА ЗА СЈО, А СОБРАНИЕТО ЌЕ СЕ РАСТУРИ БЕЗ ЗАВРШЕНИ РАБОТИ

УСТАВНИОТ СУД ТАКТИЗИРА ЗА СЈО, А СОБРАНИЕТО ЌЕ СЕ РАСТУРИ БЕЗ ЗАВРШЕНИ РАБОТИ

Собранието ќе се распушти за неполни две недели без изглед дека ќе ги донесе измените на законите што ги побара Специјалното јавно обвинителство, а Ус ...
БИТАНГИ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЈА ДРЖАТ ВО ЗАЛОЖНИШТВО СТРУГА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕЛА

БИТАНГИ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД ЈА ДРЖАТ ВО ЗАЛОЖНИШТВО СТРУГА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕЛА

Градоначалникот на Струга Зијадин Села смета дека централната власт заедно со Охрид ги држат во заложништво Струга и стружани, оти прават политики про ...
ПРИВРЕМЕНА ВЛАДА В ПЕТОК ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

ПРИВРЕМЕНА ВЛАДА В ПЕТОК ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

Предвремените парламентарни избори ќе се одржат на 11 декември, а преодната влада што ќе ги спроведе ќе се избере в петок, стои во договорот што вечер ...
ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 11 ДЕКЕМВРИ

ИЗБОРИ ЌЕ ИМА НА 11 ДЕКЕМВРИ

Предвремените парламентарни избори ќе се одржат на 11 декември, соопштија лидерите по завршувањето на речиси 6-часовната лидерска средба во Клубот на ...
СИМПАТИЗЕРИТЕ НА ДУИ СМЕТААТ ДЕКА ВЛАСТА Е КОРУМПИРАНА

СИМПАТИЗЕРИТЕ НА ДУИ СМЕТААТ ДЕКА ВЛАСТА Е КОРУМПИРАНА

Дури 82 отсто од анкетираните членови и симпатизери на ДУИ сметаат дека има корупција во власта и во институциите со кои раководи таа, покажало истраж ...
И ПРЕТХОДНИКОТ НА МИНИСТЕРКАТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, ЕКСМИНИСТЕРОТ ЏЕМАИЛИ, СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

И ПРЕТХОДНИКОТ НА МИНИСТЕРКАТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, ЕКСМИНИСТЕРОТ ЏЕМАИЛИ, СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

Поранешниот министер за култура Арифхикмет Џемаили од ДПА, претходникот на Елизабета Канческа- Милевска, денеска дојде на распит во СЈО. Во негово вре ...
ТАЧИ ОД ДПА И ИБРАИМОВСКИ ОД ПЦЕР ПОТВРДИЈА ДЕКА ЌЕ СВЕДОЧАТ ВО СЈО

ТАЧИ ОД ДПА И ИБРАИМОВСКИ ОД ПЦЕР ПОТВРДИЈА ДЕКА ЌЕ СВЕДОЧАТ ВО СЈО

Лидерите на ДПА Мендух Тачи и на ПЦЕР Самка Ибраимовски потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК дека в понеделник се викнати да дадат исказ во СЈО. Од нивните па ...
СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ и ДПА побараа кривична одговорност од надлежните за 22 жртви од невремето што го зафати скопскиот регион на 6 август. Пратеникот на СДСМ Благо ...

ЧЕЧЕНСКА НЕВЕСТА

1 Ај сега да одиме на одмор, доста се зафркававме на ова топлово време. Договор за договор е постигнат. Како одат договорите во Македонија дури и во п ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЏАБЕ ЈА ШАРАШЕ МРТВ, ПАРТИИТЕ ЌЕ ГО ДОГОВАРААТ ГЛАВНИОТ УРЕДНИК

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЏАБЕ ЈА ШАРАШЕ МРТВ, ПАРТИИТЕ ЌЕ ГО ДОГОВАРААТ ГЛАВНИОТ УРЕДНИК

Вистински реформи во медиумите според стандардите на Европската унија, четирите партии потписници на ланскиот договор од Пржино, ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ ...
1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ