Таг: ДПА

1 2 3 4 20 / 40 НАПИСИ
НИШТО НЕ СЕ ДОГОВАРА ПОД МАСА, РЕЧЕ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

НИШТО НЕ СЕ ДОГОВАРА ПОД МАСА, РЕЧЕ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети и лидерот на ДПА Мендух Тачи синоќа се сретнаа во еден тетовски ресторан. Иако беше речено дека и порано имале вакви средби, ...
МЕНДУХ ТАЧИ ЌЕ ГО БАРА МАНДАТОТ ОД ИВАНОВ ЗА ДА ФОРМИРА ВЛАДА

МЕНДУХ ТАЧИ ЌЕ ГО БАРА МАНДАТОТ ОД ИВАНОВ ЗА ДА ФОРМИРА ВЛАДА

Мендух Тачи, кој по изборите на 11 декември поднесе оставка од претседателското место во ДПА по денешната седница на Централното собрание на партијата ...
ОТКАКО ДУИ И ДПА ОБВИНИЈА ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ГИ ВРАТИ ДРЖАВНИТЕ АВТОБУСИ 9 И 19

ОТКАКО ДУИ И ДПА ОБВИНИЈА ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ГИ ВРАТИ ДРЖАВНИТЕ АВТОБУСИ 9 И 19

Автобусите на Јавното собраќајно претпријатие - Скопје (ЈСП) ќе се вратат на линиите девет и деветнаесет, на барање на советниците од ДУИ и од ДПА во ...
БЕСА ГИ ОСТАВИ ИБРАИМИ ОД ДПА И ЈАКУПИ ОД ДУИ КАКО ВАЖНИ АРТЕФАКТИ ПРЕД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

БЕСА ГИ ОСТАВИ ИБРАИМИ ОД ДПА И ЈАКУПИ ОД ДУИ КАКО ВАЖНИ АРТЕФАКТИ ПРЕД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

Младинскиот форум на Движењето БЕСА денеска пред влезната врата на Музејот на македонската борба, којшто го нарекоа „музеј на ВМРО ’Али Ахмети’“, оста ...
СЕ СОБРАА 118 ПРАТЕНИЦИ ВО СОБРАНИЕТО, ТАЧИ И ИВАНОВ НЕ ДОЈДОА НА КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

СЕ СОБРАА 118 ПРАТЕНИЦИ ВО СОБРАНИЕТО, ТАЧИ И ИВАНОВ НЕ ДОЈДОА НА КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

Од вкупно 120 пратеници кои освоија мандати на предвремените парламентарни избори на 11 декември годинава, на денешната конститутивна седница не дојдо ...
МЕНДУХ ТАЧИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ЛИДЕР НА ДПА

МЕНДУХ ТАЧИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ЛИДЕР НА ДПА

Лидерот на Демократската партија на Албанците (ДПА) Мендух Тачи доцна попладнево преку својот официјален Фејсбук профил општи дека си поднел неотповик ...
СДСМ ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ПРАТЕНИЧКИТЕ ЛИСТИ В НЕДЕЛА НА КОНГРЕС, А ВМРО-ДПМНЕ НА НЕКОЈ ГОЛЕМ СОБИР

СДСМ ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ПРАТЕНИЧКИТЕ ЛИСТИ В НЕДЕЛА НА КОНГРЕС, А ВМРО-ДПМНЕ НА НЕКОЈ ГОЛЕМ СОБИР

Ниту од ВМРО-ДПМНЕ, ниту од СДСМ не откриваат кои ќе им бидат адутите на пратеничките листи  за предвремените парламентарни избори, закажани за 11 дек ...
ИЗБОРНАТА ПРОЦЕДУРА Е НЕЛЕГАЛНА И Е ВОВЕД ВО НОВА КРИЗА, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИ ПО УСТАВНО ПРАВО

ИЗБОРНАТА ПРОЦЕДУРА Е НЕЛЕГАЛНА И Е ВОВЕД ВО НОВА КРИЗА, ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИ ПО УСТАВНО ПРАВО

Целата изборна процедура е нелегална и неуставна, предупредуваат правните експерти откако експретседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска ги р ...
СЕ РАСПИШУВААТ ИЗБОРИ ШТО  МОЖЕ ДА СЕ ОСПОРАТ, ВЕЛИ ЧЛЕНОТ НА ДИК БЕДРЕДИН ИБРАИМИ

СЕ РАСПИШУВААТ ИЗБОРИ ШТО МОЖЕ ДА СЕ ОСПОРАТ, ВЕЛИ ЧЛЕНОТ НА ДИК БЕДРЕДИН ИБРАИМИ

Членот на ДИК Бедредин Ибраими вели дека се распишуваат избори кои се спротивни на Изборниот законик и дека за тоа го известил министертвото за правда ...
САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

Претставници на Американската амбасада во Македонија интензивно се среќаваат со другите политички партии на Албанците, откако пратениците на ДУИ и ДПА ...
1 2 3 4 20 / 40 НАПИСИ