Таг: ДПА

1 2 3 440 / 40 НАПИСИ
ИНТЕРЕСНАТА ИДЕЈА ДЕНЕСКА СЕ СЕЛИ ВО КЛУБОТ НА ПРАТЕНИЦИ – ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ

ИНТЕРЕСНАТА ИДЕЈА ДЕНЕСКА СЕ СЕЛИ ВО КЛУБОТ НА ПРАТЕНИЦИ – ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ

Преговорите на политичките партии потписнички на Пржинскиот договор денеска продолжуваат во Клубот на пратеници. Претставниците на четирите партии ...
ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДЕНЕС СО „ИНТЕРЕСЕН ПРЕДЛОГ НА МАСА“

ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДЕНЕС СО „ИНТЕРЕСЕН ПРЕДЛОГ НА МАСА“

Преговорите на политичките партии потписнички на Пржинскиот договор ќе продолжат и денеска со обид да се реши единственото преостанато спорно прашање ...
И ДЕНЕСКА НЕМА ДОГОВОР НА ПАРТИИТЕ, ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ УТРЕ

И ДЕНЕСКА НЕМА ДОГОВОР НА ПАРТИИТЕ, ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ УТРЕ

Без договор завршија преговорите на политичките партии, потписнички на Договорот од Пржино, што се одржаа во резиденцијата на амбасадорот на САД во Ма ...
40.000 ГЛАСАЧИ ЌЕ МОРА САМИ ДА СЕ РЕГИСТРИРААТ, ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВО ПРЖИНО

40.000 ГЛАСАЧИ ЌЕ МОРА САМИ ДА СЕ РЕГИСТРИРААТ, ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВО ПРЖИНО

Преговорите помеѓу четирите политички партии кои се потписници на ланскиот договор од Пржино ќе продолжат и денеска во резиденцијата на амбасадорот на ...
ФОКУС НА ПРЕГОВОРИТЕ ВО ПРЖИНО СЕ 200.000 СПОРНИ ГЛАСАЧИ

ФОКУС НА ПРЕГОВОРИТЕ ВО ПРЖИНО СЕ 200.000 СПОРНИ ГЛАСАЧИ

Никола Тодоров Од ВМРО-ДПМНЕ, Радмила Шеќеринска од СДСМ, Артан Груби од ДУИ и Имер Алиу од ДПА, во присуство на амбасадорите на ЕУ Аиво Орав и на САД ...
ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПРЖИНСКИОТ ДОГОВОР

ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПРЖИНСКИОТ ДОГОВОР

Претставниците на  ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, СДСМ и на ДПА денес во 11 часот треба да се  се сретнат за да ги продолжат преговорите за имплементирање на Догово ...
НОВ ОБИД СО МАЛИ ШАНСИ ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ПРЕД СОСТАНОЦИТЕ НА ХАЈНДЛ

НОВ ОБИД СО МАЛИ ШАНСИ ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ПРЕД СОСТАНОЦИТЕ НА ХАЈНДЛ

Политичките партии денес се очекува да имаат одделни средби, пред посетата на германскиот специјален пратеник Јоханес Хајндл. Партиски извори за САКАМ ...
САД ОЧЕКУВА НОВА ЛИДЕРСКА СРЕДБА НАСКОРО

САД ОЧЕКУВА НОВА ЛИДЕРСКА СРЕДБА НАСКОРО

Американската амбасада во Скопје смета дека четирите партии потписнички на Договорот од Пржино наредниве денови ќе постигнат договор за нова лидереска ...
ДАНИЕЛСОН: ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ Е ИМПЕРАТИВ

ДАНИЕЛСОН: ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ Е ИМПЕРАТИВ

Императив е да се повлече одлуката на пртседателот за аболиција бидејќи во земја кандидат за челнстово во ЕУ мора да постои целосна одговорност и една ...
ИВАНОВ ЕКСПРЕСНО ГИ ПОТПИШАЛ ЗАКОНИТЕ ЗА СЕЛЕКТИВНА АБОЛИЦИЈА

ИВАНОВ ЕКСПРЕСНО ГИ ПОТПИШАЛ ЗАКОНИТЕ ЗА СЕЛЕКТИВНА АБОЛИЦИЈА

Претседателот Ѓорге Иванов ги добил и веќе ги потпишал законите кои пратениците ги изгласаа на вчерашната седница на Собранието, јави агенцијата МЕТА. ...
1 2 3 440 / 40 НАПИСИ