Таг: Драган Даравелски

КРИВИЧНИОТ СУД ЈА УКИНА ПРЕСУДАТА ПРОТИВ ДАРАВЕЛСКИ И ЈА ЗАПРЕ ПОСТАПКАТА ПРОТИВ НЕГО ЗАСЕКОГАШ ПОРАДИ ЗАСТАРЕНОСТ

КРИВИЧНИОТ СУД ЈА УКИНА ПРЕСУДАТА ПРОТИВ ДАРАВЕЛСКИ И ЈА ЗАПРЕ ПОСТАПКАТА ПРОТИВ НЕГО ЗАСЕКОГАШ ПОРАДИ ЗАСТАРЕНОСТ

Од денеска осудениот бивш шеф на Царината Драган Даравелски е слободен човек, откако поради настапување на апсолутна застареност на пресудата изречена ...
МОЖЕ И ПООЧАЈНО

МОЖЕ И ПООЧАЈНО

Ветуваа дека ќе ја донесат ЕУ дома. Не успеаја, па сега ја користат ЕУ како оружје за пресметка. ...
ДАРАВЕЛСКИ ЌЕ ДОБИЕ НОВО СУДЕЊЕ НА КОЕ ЌЕ МУ КАЖАТ ДЕКА Е СЛОБОДЕН

ДАРАВЕЛСКИ ЌЕ ДОБИЕ НОВО СУДЕЊЕ НА КОЕ ЌЕ МУ КАЖАТ ДЕКА Е СЛОБОДЕН

Осудениот Драган Даравелски чија пресуда е правосилна уште од 2008 година и треба само да почне да ја издржува затворската казна, ќе се спаси од криви ...
НА ДАРАВЕЛСКИ НЕ МУ Е ЗАСТАРЕНО ДЕЛОТО, ВЕЛАТ ОД КУМАНОВСКИОТ СУД

НА ДАРАВЕЛСКИ НЕ МУ Е ЗАСТАРЕНО ДЕЛОТО, ВЕЛАТ ОД КУМАНОВСКИОТ СУД

На поранешниот директор на Царинската управа Драган Даравелски, осуден на 7 години затвор за злоупотреба на службената должност, делото не му е застар ...
НА „ТАБАНОВЦЕ“ ПРИВЕДЕН ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦАРИНА ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ

НА „ТАБАНОВЦЕ“ ПРИВЕДЕН ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦАРИНА ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ

Поранешниот директор на Царинската управа Драган Даравелски денеска е приведен на граничниот премин „Табановце“, објави „360 степени“. Даравелски б ...
ИЗБРАН СУМ ЗАШТО ИМАМ ГОЛЕМО ИСКУСТВО, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДАШТЕВСКИ

ИЗБРАН СУМ ЗАШТО ИМАМ ГОЛЕМО ИСКУСТВО, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДАШТЕВСКИ

Новиот претседател на Државната изборна комисија Александар Даштевски вели дека е избран на позицијата поради тоа што бил искусен во таа проблематика, ...
ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ УАПСЕН ВО БЕЛГРАД, ПОТВДИ МВР

ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ УАПСЕН ВО БЕЛГРАД, ПОТВДИ МВР

Белград, 24 март, 2016 - (META) Поранешниот директор на Царинската управа на Македонија, Драган Даравелски, е уапсен од српската полиција во Белград, ...
7 / 7 НАПИСИ