Таг: дрвја

1 2 3 11 10 / 104 НАПИСИ
СКРШЕНИ ДРВЈА ОД НЕВРЕМЕТО ВО НЕДЕЛАТА УШТЕ СТОЈАТ ВО ПАРКОТ АЕРОДРОМ ВО СКОПЈЕ

СКРШЕНИ ДРВЈА ОД НЕВРЕМЕТО ВО НЕДЕЛАТА УШТЕ СТОЈАТ ВО ПАРКОТ АЕРОДРОМ ВО СКОПЈЕ

Десетина скршени дрвја и гранки стојат во паркот Аеродром во Скопје. Дрвјата беа искршени во неделата во невремето кои го зафати градот, и уште стојат ...
МАСАКР НА ДРВЈАТА ВО ШУМАТА КАЈ СМОЛЕВО ВО БИТОЛА

МАСАКР НА ДРВЈАТА ВО ШУМАТА КАЈ СМОЛЕВО ВО БИТОЛА

Десетици стебла на листопадни дрвја деновиве диво се исечени во рекреативната зона Смолево во Битола. Рекреативците коментираат дека е направен масакр ...
НОВА СЕЧА ВО ВЕЛЕШКО, ИСЕЧЕНИ ДЕСЕТИЦИ ДРВЈА ВО МЕСНОСТА ТРИТЕ ДОЛА

НОВА СЕЧА ВО ВЕЛЕШКО, ИСЕЧЕНИ ДЕСЕТИЦИ ДРВЈА ВО МЕСНОСТА ТРИТЕ ДОЛА

Регистрирана е нова сеча на дрвја во Велешко, во месноста Трите Дола во реонот на Дервен. Исечени биле десетици дрвја покрај патот, но и во внатрешнос ...
ЧЕТИРИ ГОДИНИ НЕ СЕ ОТСТРАНЕТИ ДРВЈАТА КОИ ИЗГОРЕА ВО ГОЛЕМИОТ ПОЖАР КАЈ ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

ЧЕТИРИ ГОДИНИ НЕ СЕ ОТСТРАНЕТИ ДРВЈАТА КОИ ИЗГОРЕА ВО ГОЛЕМИОТ ПОЖАР КАЈ ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

Ниту по четири години од големиот пожар на Езеро Младост кај Велес не е отстранет дел од опожарената дрвна маса. Изгорените дрвја од пожарот летото 20 ...
ПЕЛИСТЕР ЌЕ ДОБИЕ ЗИП ЛИНИЈА ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОВ

ПЕЛИСТЕР ЌЕ ДОБИЕ ЗИП ЛИНИЈА ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОВ

До крајот на октомври ќе биде готова зип линијата во Пелистер, што е дел од новата туристичка понуда која има за цел да ги зголеми приходите на паркот ...
КОРНЕЈЌИ ДРВЈА, ЕКИПА НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ СКИНА ГЛАВЕН КАБЕЛ И ОСТАВИ БЕЗ СТРУЈА ТРИ НАСЕЛБИ ВО СКОПЈЕ

КОРНЕЈЌИ ДРВЈА, ЕКИПА НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ СКИНА ГЛАВЕН КАБЕЛ И ОСТАВИ БЕЗ СТРУЈА ТРИ НАСЕЛБИ ВО СКОПЈЕ

Скопските населби Дебар Маало, Карпош и Тафталиџе вчера неколку часа беа без струја, откако екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ со багер скинаа главен ка ...
РОСОМАНЦИ ЌЕ ГИ СЕЧАТ ДРВЈАТА ПРАСКА ОТИ РОДОТ СО ГОДИНИ ЌЕ СТРАДА ОД СУШАТА ПО ДЕФЕКТОТ НА „МАКАРИЈА“

РОСОМАНЦИ ЌЕ ГИ СЕЧАТ ДРВЈАТА ПРАСКА ОТИ РОДОТ СО ГОДИНИ ЌЕ СТРАДА ОД СУШАТА ПО ДЕФЕКТОТ НА „МАКАРИЈА“

Изминатиот викенд низ цевководот на системот за наводнување„Макарија“ потече вода и земјоделците од Росоман и Градско добија вода за полевање. Според ...
ВЛАСТИТЕ НА ЛОС АНЏЕЛЕС ГО ИСПИТУВААТ КАСТРЕЊЕТО НА ДРВЈАТА КОИ ИМ ПРАВЕА СЕНКА НА АКТЕРИТЕ И СЦЕНАРИСТИТЕ КОИ ШТРАЈКУВААТ

ВЛАСТИТЕ НА ЛОС АНЏЕЛЕС ГО ИСПИТУВААТ КАСТРЕЊЕТО НА ДРВЈАТА КОИ ИМ ПРАВЕА СЕНКА НА АКТЕРИТЕ И СЦЕНАРИСТИТЕ КОИ ШТРАЈКУВААТ

Градските власти на Лос Анџелес го испитуваат кастрењето на дрвјата пред филмското студио „Јуниверзал“ кои им обезбедуваа сенка на демонстрантите кои ...
БАНДЕРИ СЕ ПОПИШУВААТ КАКО ЗЕЛЕНИЛО, ОТИ НЕСТРУЧНИ ЛИЦА РАБОТАТ ВО ГРАД СКОПЈЕ, ВЕЛИ КИРИЛ РИСТОВСКИ ОД „ФЛОРАЗОН“

БАНДЕРИ СЕ ПОПИШУВААТ КАКО ЗЕЛЕНИЛО, ОТИ НЕСТРУЧНИ ЛИЦА РАБОТАТ ВО ГРАД СКОПЈЕ, ВЕЛИ КИРИЛ РИСТОВСКИ ОД „ФЛОРАЗОН“

Да се назначи одговорна институција или претпријатие кое би било одговорно за континуирано одржување на Зелениот катастар, а економски најисплатливо е ...
НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ, ПАДНАТИ ДРВЈА И ОШТЕТЕНИ ПОВЕЌЕ КОЛИ

НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ, ПАДНАТИ ДРВЈА И ОШТЕТЕНИ ПОВЕЌЕ КОЛИ

Силно невреме проследено со дожд, грмежи и ветер попладнево околу 15.30 часот го зафати Скопје. Како што првично соопшти Центарот за управување со кри ...
1 2 3 11 10 / 104 НАПИСИ