Таг: Движење БЕСА

НЕМА ДА ПРИФАЌАМЕ УЦЕНИ ОД ДРУГИТЕ АЛБАНСКИ ПАРТИИ, КАЖА ЗАЕВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА КОАЛИЦИЈАТА СО БЕСА

НЕМА ДА ПРИФАЌАМЕ УЦЕНИ ОД ДРУГИТЕ АЛБАНСКИ ПАРТИИ, КАЖА ЗАЕВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА КОАЛИЦИЈАТА СО БЕСА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска ја промовираше предизборната коалиција со Движењето Беса и рече дека станува збор за победничка коалиција на предвр ...
СОВЕТНИК НА БЕСА ВО ОХРИД ПРИЈАВИЛ ДЕКА БИЛ НАТЕПАН ОД СОВЕТНИК НА ДУИ

СОВЕТНИК НА БЕСА ВО ОХРИД ПРИЈАВИЛ ДЕКА БИЛ НАТЕПАН ОД СОВЕТНИК НА ДУИ

Движењето Беса вели дека нивниот советник во Советот на Општина Охрид Џемал Мена денеска бил нападнат од советник на ДУИ. Од партијата велат дека случ ...
КАСАМИ ДОЈДЕ НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА КАКО ПРЕТСТАВНИК НА АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА

КАСАМИ ДОЈДЕ НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА КАКО ПРЕТСТАВНИК НА АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА

Лидерот на тетовското крило на Движењето Беса Билал Касами дојде на денешната лидерска средба во Клубот на пратеници како претставник на албанската оп ...
КАСАМИ НА СРЕДБА СО ЗАЕВ, ПРАТЕНИКОТ НА БЕСА КАРЕМАНИ ДОБИВАЛ ЗАКАНИ ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ФУНКЦИЈАТА

КАСАМИ НА СРЕДБА СО ЗАЕВ, ПРАТЕНИКОТ НА БЕСА КАРЕМАНИ ДОБИВАЛ ЗАКАНИ ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ФУНКЦИЈАТА

Лидерот на Движењето Беса Биљал Касами во 18 часот ќе се сретне со премиерот Зоран Заев во Владата. „Средбата нема врска со случувањата во партијат ...
ТЕТОВСКАТА КАСАРНА ГИ СКАРА ЕКОЛОГИСТИТЕ И БЕСА

ТЕТОВСКАТА КАСАРНА ГИ СКАРА ЕКОЛОГИСТИТЕ И БЕСА

Тетовските екологисти од движењето „Еко Герила“ остро регираат на објавениот рекламен спот на кандидатот за градоначалник на Движењето Беса Биљал Каса ...
ЗВРЛЕВСКИ Е РАЗРЕШЕН УШТЕ ОД ДЕНОТ КОГА БЕШЕ ФОРМИРАНО СЈО, СМЕТА БЕСА

ЗВРЛЕВСКИ Е РАЗРЕШЕН УШТЕ ОД ДЕНОТ КОГА БЕШЕ ФОРМИРАНО СЈО, СМЕТА БЕСА

Пратениците на Движењето Беса ќе гласаат за разрешување на републичкиот Јавен обвинител Марко Зврлевски. „Ќе гласаме за разрешување. Според нас, Марк ...
БЕСА НЕМА ДА ГЛАСА ЗА НОВАТА ВЛАДА ПОРАДИ СОСТАВОТ НА ВЛАДИНИОТ КАБИНЕТ

БЕСА НЕМА ДА ГЛАСА ЗА НОВАТА ВЛАДА ПОРАДИ СОСТАВОТ НА ВЛАДИНИОТ КАБИНЕТ

Беса нема да гласа за новата влада предложена од мандатарот Зоран Заев, поради, како што велат од партијата, составот на владиниот кабинет. „Движењет ...
БЕСА НЕМА ДА БИДЕ ДЕЛ ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ

БЕСА НЕМА ДА БИДЕ ДЕЛ ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ

Движењето Беса нема да биде дел од владата на мандатарот Зоран Заев, откако не успеале да се договорат со СДСМ за одреден дел од прашањата. Од СДСМ со ...
ВО ТЕТОВО НЕ СЕ МЕРИ КОЈ КОЛКУ ЗАГАДУВА

ВО ТЕТОВО НЕ СЕ МЕРИ КОЈ КОЛКУ ЗАГАДУВА

Дивите погони, дивата депонија, задушениот сообраќај, одобрувањето градење високи згради што го спречуваат природното струење, греењето на дрва и отпа ...
КУМАНОВО ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ ЈА МЕРИ ЗАГАДЕНОСТА НА ВОЗДУХОТ

КУМАНОВО ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ ЈА МЕРИ ЗАГАДЕНОСТА НА ВОЗДУХОТ

Општина Куманово ќе ангажира лиценцирана лабораторија која ќе изврши дополнително, независно мерење на загадувањето на возухот во градот ...
10 / 10 НАПИСИ