Таг: Едмонд Темелко

ВРХОВНИОТ СУД ПРЕСУДИ ВО КОРИСТ НА СЈО, ТЕМЕЛКО БИЛ УАПСЕН ЗАКОНСКИ

ВРХОВНИОТ СУД ПРЕСУДИ ВО КОРИСТ НА СЈО, ТЕМЕЛКО БИЛ УАПСЕН ЗАКОНСКИ

Врховниот суд донесе пресуда со која е утврдено дека била законска наредбата на Специјалното јавно обвинителство за лишување од слобода на Едмонд Теме ...
ЕДМОНД ТЕМЕЛКО ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОР ВО ШУТКА, СУДОТ МЕРКАТА ЈА ЗАМЕНИ СО КУЌЕН ПРИТВОР

ЕДМОНД ТЕМЕЛКО ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОР ВО ШУТКА, СУДОТ МЕРКАТА ЈА ЗАМЕНИ СО КУЌЕН ПРИТВОР

Едмонд Темелко, градоначалникот на општина Пустец во Албанија, обвинет за изборни нерегуларности во случајот „Титаник“ на СЈО, од истражниот затвор „С ...
УАПСЕН Е ЕДМОНД ТЕМЕЛКО

УАПСЕН Е ЕДМОНД ТЕМЕЛКО

Во пет часот попладнево во Скопје уапсен е Едмонд Темелко, обвинетиот градоначалник на Пустец за изборни нерегуларности, кому вчера на барање на Специ ...
ЕДМОНД ТЕМЕЛКО Е НЕДОСТАПЕН ЗА СУДОТ, ОДРЕДЕН МУ Е ПРИТВОР ОТКАКО ЌЕ ГО НАЈДАТ

ЕДМОНД ТЕМЕЛКО Е НЕДОСТАПЕН ЗА СУДОТ, ОДРЕДЕН МУ Е ПРИТВОР ОТКАКО ЌЕ ГО НАЈДАТ

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 му одреди притвор од 30 дена на градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко. Притворот е на барање на СЈО, но ...
И ЕДМОНД ТЕМЕЛКО, ЗА КОГО СЕ БАРАШЕ ПРИТВОР ЗА ИСТРАГАТА ВО „ТИТАНИК“, ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ

И ЕДМОНД ТЕМЕЛКО, ЗА КОГО СЕ БАРАШЕ ПРИТВОР ЗА ИСТРАГАТА ВО „ТИТАНИК“, ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ

Тричлениот совет на одделението за организиран криминал и корупција на Апелациониот суд Скопје на нејавна седница вчера одлучил на обвинетиот Едмонд Т ...
ВРХОВНИОТ СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ БИЛЕ ЗАКОНИТИ ПРИТВОРИТЕ ЗА ТАЛЕСКИ И ТЕМЕЛКО ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО

ВРХОВНИОТ СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ БИЛЕ ЗАКОНИТИ ПРИТВОРИТЕ ЗА ТАЛЕСКИ И ТЕМЕЛКО ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО

Врховниот суд зад затворени врати денеска одлучуваше дали се законити одлуките на Основниот суд Скопје 1, а потоа и на Апелациониот суд Скопје, обвине ...
ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА НЕДЕЛКОВА ДЕКА АПСЕЊЕТО НА ТЕМЕЛКО ПО НАЛОГ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО

ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА НЕДЕЛКОВА ДЕКА АПСЕЊЕТО НА ТЕМЕЛКО ПО НАЛОГ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО

Врховниот суд ќе ја смени одлуката дека апсењето на градоначалникот на Општина Пустец Едмонд Темелко по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈ ...
АПСЕЊЕТО НА ЕДМОНД ТЕМЕЛКО НА БАРАЊЕ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО, ОДЛУЧИЛ ВРХОВНИОТ СУД

АПСЕЊЕТО НА ЕДМОНД ТЕМЕЛКО НА БАРАЊЕ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО, ОДЛУЧИЛ ВРХОВНИОТ СУД

Кривичниот совет на Врховниот суд составен од петмина врховни суди, одлучил дека лишувањето од слобода на осомничениот градоначалник на Пустец Едмонд ...
ГЛАСАЧИТЕ ОД ПУСТЕЦ СЕ ИСЕЛИЛЕ ОД ЦЕНТАР

ГЛАСАЧИТЕ ОД ПУСТЕЦ СЕ ИСЕЛИЛЕ ОД ЦЕНТАР

Шестотини гласачи од Пустец, Албанија, кои во 2013 година биле распоредени на повеќе адреси во општина Центар и кои гласаа на локалните избори таа год ...
9 / 9 НАПИСИ