Таг: Екатерина Захариева

1 2 329 / 29 НАПИСИ
ЌЕ БИДЕ ТЕШКО СО ПРОШИРУВАЊЕТО, ЕУ МОРА ДА ГИ ШТИТИ ИНТЕРЕСИТЕ И НА БУГАРИЈА, КАЖА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ХАЈКО МАС

ЌЕ БИДЕ ТЕШКО СО ПРОШИРУВАЊЕТО, ЕУ МОРА ДА ГИ ШТИТИ ИНТЕРЕСИТЕ И НА БУГАРИЈА, КАЖА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ХАЈКО МАС

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас кажа дека процесот на проширување на Европската унија ќе оди многу тешко ако Северна Македонија и ...
ЗАЕВ И БОРИСОВ ЌЕ ПРОДОЛЖАТ ДА БАРААТ РЕШЕНИЈА ЗА БУГАРИЈА ДА НЕ ЈА БЛОКИРА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ

ЗАЕВ И БОРИСОВ ЌЕ ПРОДОЛЖАТ ДА БАРААТ РЕШЕНИЈА ЗА БУГАРИЈА ДА НЕ ЈА БЛОКИРА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ

По блокадата од страна на Бугарија за преговарачката рамка на ЕУ за почеток на пристапните преговои со Македонија во петокот, премиерите Зоран Заев и ...
ЕВРОПО ДОВИЖДАНЕ

ЕВРОПО ДОВИЖДАНЕ

Нека извинат тие што не се чувствуваат Бугари. Тие не заслужуваат да влезат во ЕУ. ...
ЗАХАРИЕВА ВО ИЗОЛАЦИЈА, НЕЈЗИНИОТ ЗАМЕНИК ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ЗАХАРИЕВА ВО ИЗОЛАЦИЈА, НЕЈЗИНИОТ ЗАМЕНИК ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева се самоизолираше откако нејзиниот заменик-министер Петко Дојков имаше п ...
ГРИЖАТА ЗА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ НЕ Е ВО СПРОТИВНОСТ СО НАШИТЕ БАРАЊА ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА ЗА ЗАКАНАТА ЗА ВЕТО ОД БУГАРИЈА

ГРИЖАТА ЗА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ НЕ Е ВО СПРОТИВНОСТ СО НАШИТЕ БАРАЊА ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА ЗА ЗАКАНАТА ЗА ВЕТО ОД БУГАРИЈА

Грижата за националниот интерес, правото на самоопределување на македонскиот народ и нашата европска иднина, не само што не се спротивни една со друга ...
ЌЕ СТАВИМЕ ВЕТО, ЗАГРИЖЕНИ СМЕ ПОРАДИ ТВРДЕЊАТА ЗА МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО ВО БУГАРИЈА, КАЖА БУГАРСКАТА МИНИСТЕРКА ЗАХАРИЕВА

ЌЕ СТАВИМЕ ВЕТО, ЗАГРИЖЕНИ СМЕ ПОРАДИ ТВРДЕЊАТА ЗА МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО ВО БУГАРИЈА, КАЖА БУГАРСКАТА МИНИСТЕРКА ЗАХАРИЕВА

Бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева се закани дека Бугарија ќе стави вето за почеток на пристапните преговори меѓу ЕУ и Мак ...
ФАШИСТИЧКА АДМИНИСТРАЦИЈА

ФАШИСТИЧКА АДМИНИСТРАЦИЈА

Ќе биде срамно од ЕУ ако ѝ дозволи на Бугарија во име на историјата од која се срами, да ја уништува иднината на Македонија. Ќе биде срамно, затоа што ...
ПРАВИМЕ СЀ ЗА ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА БУГАРИЈА ЗАХАРИЕВА

ПРАВИМЕ СЀ ЗА ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА БУГАРИЈА ЗАХАРИЕВА

Министерката за надворешни на Бугарија Екатерина Захариева смета дека договорт што Македонија и Грција ќе го потпишат в недела нема да се одрази на до ...
МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ПОСТИГНАА ОСНОВА ЗА КОМПРОМИС ЗА ДОГОВОРОТ ЗА ДОБРОСОСЕДСТВО

МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ПОСТИГНАА ОСНОВА ЗА КОМПРОМИС ЗА ДОГОВОРОТ ЗА ДОБРОСОСЕДСТВО

Бугарското министерство за надворешни работи соопшти дека е постигната основа за компромис за Договорот за добрососедство меѓу Бугарија и Македонија, ...
1 2 329 / 29 НАПИСИ