Таг: електрични автомобили

ТРАМП САКА ДА ГИ УКИНЕ СУБВЕНЦИИТЕ ЗА КУПУВАЊЕ ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА

ТРАМП САКА ДА ГИ УКИНЕ СУБВЕНЦИИТЕ ЗА КУПУВАЊЕ ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА

Советникот по економски прашања во Белата куќа Лери Кудлоу изјави дека администрацијата на Трамп сака да ги укине субвенциите за електрични автомобили ...
АКО НЀ ТРГНАТ, ЌЕ ДОАЃАМЕ НА ПЛОШТАД ПО 17 ЧАСОТ КОГА НЕМА ИНСПЕКЦИЈА, ВЕЛАТ ГАЗДИТЕ НА МАЛИТЕ ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ ВО ТЕТОВО

АКО НЀ ТРГНАТ, ЌЕ ДОАЃАМЕ НА ПЛОШТАД ПО 17 ЧАСОТ КОГА НЕМА ИНСПЕКЦИЈА, ВЕЛАТ ГАЗДИТЕ НА МАЛИТЕ ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ ВО ТЕТОВО

Неколку години по ред градскиот плоштад во Тетово е окупиран од стотина мали електрични автомобили. Рамната површина на полоштадот служи како автодром ...
ГЕРМАНЦИТЕ ДЛАБОКО ПОДЕЛЕНИ ПО ПРАШАЊЕТО НА ЗАБРАНАТА НА ДИЗЕЛ-ВОЗИЛА

ГЕРМАНЦИТЕ ДЛАБОКО ПОДЕЛЕНИ ПО ПРАШАЊЕТО НА ЗАБРАНАТА НА ДИЗЕЛ-ВОЗИЛА

Германците се длабоко поделени околу можноста за целосна забрана на употреба на дизел-возилата во градски центри, што има за цел да се подобри квалите ...
ОД ОСЛО ДО ВАНКУВЕР – ГРАДОВИ КОИ ЗАМЕНУВААТ АВТОМОБИЛИ СО ПЕШАЧКИ И ВЕЛОСИПЕДСКИ ЗОНИ

ОД ОСЛО ДО ВАНКУВЕР – ГРАДОВИ КОИ ЗАМЕНУВААТ АВТОМОБИЛИ СО ПЕШАЧКИ И ВЕЛОСИПЕДСКИ ЗОНИ

Кон крајот на минатата година, градоначалничката на Мадрид, Мануела Кармена, го објави својот план за целосна забрана за возење на приватни автомобили ...
ДЕНЕС ПОЧНУВА РЕГИОНАЛНИОТ БИЗНИС САМИТ 100, ЌЕ УЧЕСТВУВААТ И ПРЕМИЕРИТЕ НА ПЕТ БАЛКАНСКИ ЗЕМЈИ

ДЕНЕС ПОЧНУВА РЕГИОНАЛНИОТ БИЗНИС САМИТ 100, ЌЕ УЧЕСТВУВААТ И ПРЕМИЕРИТЕ НА ПЕТ БАЛКАНСКИ ЗЕМЈИ

Денес во Скопје почнува шестиот по ред регионален бизнис САМИТ 100 на лидери од Југоисточна Европа. На дводневниот самит ќе учествуваат над 150 бизнис ...
НОРВЕШКА ИМА ПРЕМНОГУ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, А ПРЕМАЛКУ СТАНИЦИ ЗА ПОЛНЕЊЕ

НОРВЕШКА ИМА ПРЕМНОГУ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, А ПРЕМАЛКУ СТАНИЦИ ЗА ПОЛНЕЊЕ

Обидите на Норвешка да ги охрабри своите жители да купуваат електрични автомобили би можеле да се покажат преуспешни. Во Осло ги купуваат во толкав б ...
СТУДЕНТИ ОД ШВЕДСКА СОБРАЛЕ ПАРИ ДА ПРАВАТ ЕЛЕКТРО АВТОМОБИЛ ПА ГИ НАЈМИЛ „СИМЕНС“

СТУДЕНТИ ОД ШВЕДСКА СОБРАЛЕ ПАРИ ДА ПРАВАТ ЕЛЕКТРО АВТОМОБИЛ ПА ГИ НАЈМИЛ „СИМЕНС“

Група студенти од Универзитетот Лунд во Шведска под името „Јунити Шведска“, собрале 1,2 милиони евра преку краудфандинг за нивниот стартап за производ ...
МАСОВЕН БОЈКОТ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ИВАНКА ТРАМП, И НА „УБЕР“ И „ТЕСЛА“

МАСОВЕН БОЈКОТ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ИВАНКА ТРАМП, И НА „УБЕР“ И „ТЕСЛА“

Еден од најголемите синџири стоковни куќи во САД „Нордстром“ веќе нема да ја продава колекцијата облека дизајнирана од Иванка Трамп поради слабата про ...
8 / 8 НАПИСИ