Таг: елка

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ЖЕНА ЗАГИНА ОТКАКО ПАДНА ЕЛКА НА БОЖИЌЕН ПАЗАР ВО БЕЛГИЈА

ЖЕНА ЗАГИНА ОТКАКО ПАДНА ЕЛКА НА БОЖИЌЕН ПАЗАР ВО БЕЛГИЈА

Една жена загина, а две се повредени откако голема божиќна елка падна во белгискиот град Оуденарде, потврдија властите. Снимките од безбедносните кам ...
ДАНЕЛА ВЕЛИ ДЕКА ИМА ЈАВЕН ПОВИК ЗА УКРАСУВАЊЕТО ОД 30.000 ЕВРА, АМА НЕ ГО ПОКАЖУВА

ДАНЕЛА ВЕЛИ ДЕКА ИМА ЈАВЕН ПОВИК ЗА УКРАСУВАЊЕТО ОД 30.000 ЕВРА, АМА НЕ ГО ПОКАЖУВА

Градоначалничката Данела Арсовска вели дека распишала јавен повик за новогодишното украсување од 30.000 евра, ама не го покажува. Откако САКАМДАКАЖАМ. ...
ПОСТАВЕНА ЕЛКА НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ, ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА АРСОВСКА ЗА НОВА ГОДИНА УШТЕ ЈА НЕМА

ПОСТАВЕНА ЕЛКА НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ, ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА АРСОВСКА ЗА НОВА ГОДИНА УШТЕ ЈА НЕМА

На Плоштадот Македонијаво Скопје викендов беше поставена новогодишна елка. Покрај елката, на Плоштадот поставени се и десетина новогодишни куќарки во ...
НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ЌЕ КАЖАМ ДАЛИ ЌЕ ИМА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ВЕЛИ АРСОВСКА

НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ЌЕ КАЖАМ ДАЛИ ЌЕ ИМА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ВЕЛИ АРСОВСКА

Во Скопје уште нема новогодишни украси низ улиците и булеварите ниту пак градоначалничката Данела Арсовска кажува дали годинава ќе има празнична атмос ...
ПЛОШТАДОТ ВО КУМАНОВО УКРАСЕН СО НОВОГОДИШНИ УКРАСИ ИЗРАБОТЕНИ ОД УЧЕНИЦИ

ПЛОШТАДОТ ВО КУМАНОВО УКРАСЕН СО НОВОГОДИШНИ УКРАСИ ИЗРАБОТЕНИ ОД УЧЕНИЦИ

Наместо традиционалните светилки и лампиони, учениците и професорите по ликовно воспитување од основните и средни училишта во Куманово денеска го укра ...
ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ УКРАСАТ ТРИ УЛИЦИ ЗА НОВА ГОДИНА, ПОЧНА ПОСТАВУВАЊЕТО НА ЕЛКАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ УКРАСАТ ТРИ УЛИЦИ ЗА НОВА ГОДИНА, ПОЧНА ПОСТАВУВАЊЕТО НА ЕЛКАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

Екипи од фирмата „Линк медиа плус“ почнаа да ја поставуваат новогодишната елка на Плоштадот Македонија.  Елката е првиот украс кој ги симболизира прет ...
СКЛУЧЕН ДОГОВОРОТ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ НА СКОПЈЕ, ЌЕ ЧИНИ 240.000 ЕВРА

СКЛУЧЕН ДОГОВОРОТ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ НА СКОПЈЕ, ЌЕ ЧИНИ 240.000 ЕВРА

Град Скопје го склучи договорот за новогодишно украсување на градот. Украсувањето ќе чини 243.000, а договорот ексградоначалникот Петре Шилегов го пот ...
СЕ ПОСТАВУВА НОВОГОДИШНАТА ДИГИТАЛНА ЕЛКА НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

СЕ ПОСТАВУВА НОВОГОДИШНАТА ДИГИТАЛНА ЕЛКА НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

На Плоштадот Македонија во Скопје почна поставувањето на новогодишната елка. Таа и годинава како и лани ќе биде дигитална, односно нема да биде со све ...
ДЕЦАТА НАЈМНОГУ СЕ РАДУВААТ НА ЕЛКАТА – СТИГНА ПОМОШ ЗА СЕДУМЧЛЕНОТО СЕМЕЈСТВО ШТО ЖИВЕЕ БЕЗ СТРУЈА ВО ПЕЛИНЦЕ

ДЕЦАТА НАЈМНОГУ СЕ РАДУВААТ НА ЕЛКАТА – СТИГНА ПОМОШ ЗА СЕДУМЧЛЕНОТО СЕМЕЈСТВО ШТО ЖИВЕЕ БЕЗ СТРУЈА ВО ПЕЛИНЦЕ

Електричен шпорет, брашно, храна, облека, елка, лампиони и новогодишни пакетчиња пристигнаа во домот на семејството Трајковски, во кумановското село П ...
БИТОЛЧАНИ ЗАКАЧИЈА БАЛОНИ СО ЖЕЛБИ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ НА НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА ПРЕД ОПШТИНАТА

БИТОЛЧАНИ ЗАКАЧИЈА БАЛОНИ СО ЖЕЛБИ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ НА НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА ПРЕД ОПШТИНАТА

Балони со испишани пораки „Сакаме да дишеме“, „Чист воздух“ и други поврани со аерозагадувањето, на новогодишната елка пред општинската зграда во Бито ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ