Таг: Европско првенство во ракомет

РАКОМЕТАРИТЕ ПРВПАТ ГО ЗАВРШИЈА НАСТАПОТ НА ЕП БЕЗ ОСВОЕН БОД

РАКОМЕТАРИТЕ ПРВПАТ ГО ЗАВРШИЈА НАСТАПОТ НА ЕП БЕЗ ОСВОЕН БОД

Машката ракометна репрезентација со три порази го заврши учеството на Европското првенство во Унгарија и Словачка откако изгуби и од Данска со 21:31 и ...
РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација со пораз од Словенија го почна настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка, кое претставува и почеток на ...
ПЕТМИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД ПАТУВАЊЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ПЕТМИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД ПАТУВАЊЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Коронавирусот не ја заобиколи ни машката ракометна репрезентација, која в четврток го почнува настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка. ...
УКРАИНА ПАДНА ВО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА, РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДА ГО ОТВОРИЈА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

УКРАИНА ПАДНА ВО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА, РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДА ГО ОТВОРИЈА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација по голема драма во последните десет минути ја совлада Украина со 26:25 на стартот на Европското првенство, чии домаќи ...
ШТЕРБИК И ШАРИЌ ЗАЕДНО БРАНЕА ЗА СРБИЈА И ЦРНА ГОРА, ПА ВО ИСТ ДЕН СТАНАА ПРВАЦИ СО ШПАНИЈА И КАТАР

ШТЕРБИК И ШАРИЌ ЗАЕДНО БРАНЕА ЗА СРБИЈА И ЦРНА ГОРА, ПА ВО ИСТ ДЕН СТАНАА ПРВАЦИ СО ШПАНИЈА И КАТАР

Во ракометот е дозволено да се промени репрезентативниот дрес во текот на кариерата, дури и повеќе пати, па така се случи поранешните голмани на селек ...
РЕМИ СО ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ГЕРМАНИЈА, РАКОМЕТАРИТЕ СО ТРИ БОДА ВО ВТОРАТА ФАЗА

РЕМИ СО ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ГЕРМАНИЈА, РАКОМЕТАРИТЕ СО ТРИ БОДА ВО ВТОРАТА ФАЗА

Машката ракометна репрезентација не успеа за првпат во својата историја да ја победи Германија, но, сепак, пренесува големи три бода во вториот круг о ...
ФИЛИП ЛАЗАРОВ ПОВРЕДЕН, ВЕЛКО МАРКОСКИ ЈА ЗАСИЛУВА ОДБРАНАТА ПРОТИВ ГЕРМАНИЈА

ФИЛИП ЛАЗАРОВ ПОВРЕДЕН, ВЕЛКО МАРКОСКИ ЈА ЗАСИЛУВА ОДБРАНАТА ПРОТИВ ГЕРМАНИЈА

Македонската ракометна репрезентација ќе добие засилување во одбраната за вечерашниот последен натпревар од Ц-групата против Германија (18.15 ч.), на ...
7 / 7 НАПИСИ