Таг: Европско првенство

1 14 15 16 17 160 / 164 НАПИСИ
ВО МАРСЕЈ 35 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ АНГЛИСКИ И РУСКИ НАВИВАЧИ

ВО МАРСЕЈ 35 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ АНГЛИСКИ И РУСКИ НАВИВАЧИ

Полицијата во францускиот град Марсеј објави дека 35 луѓе се повредени во тепачките помеѓу навивачите на Англија и Русија за време на Европското првен ...
ФРАНЦИЈА СЕ ПЛАШЕШЕ ОД ТЕРОРИСТИ, МЕСТО ТОА ДОБИ СТАРОМОДНИ ХУЛИГАНИ

ФРАНЦИЈА СЕ ПЛАШЕШЕ ОД ТЕРОРИСТИ, МЕСТО ТОА ДОБИ СТАРОМОДНИ ХУЛИГАНИ

Првите два дена од Европското првенство во Франција беа одбележани со тепачки помеѓу навивачите, солзавец, скршени шишиња и столици, а полицијата во М ...
БРАЌАТА ЏАКА ИМ ДАВААТ 80% ОД ПЛАТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ ОТИ СЕ МЛАДИ И НАИВНИ

БРАЌАТА ЏАКА ИМ ДАВААТ 80% ОД ПЛАТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ ОТИ СЕ МЛАДИ И НАИВНИ

Гранит Џака, фудбалерот на Арсенал кој на Европското првенство во Франција игра за репрезентацијата на Швајцарија, откри дека тој и брат му Таулант им ...
ПУТИН ОТКАЖА КОНЦЕРТ ВО МАРСЕЈ ЗА ДА МОЖАТ РУСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ МИРНО ДА СПИЈАТ

ПУТИН ОТКАЖА КОНЦЕРТ ВО МАРСЕЈ ЗА ДА МОЖАТ РУСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ МИРНО ДА СПИЈАТ

Руските фудбалери побарале од претседателот Владимир Путин да им помогне да се откаже концерт близу хотелот во Марсеј, во кој се сместени. Додека Дав ...
ТРЕНДОВИТЕ ШТО ГИ ПОЧНАА СОПРУГИТЕ НА ФУДБАЛЕРИТЕ СТАНАА БИЗНИС ВРЕДЕН МИЛИЈАРДИ

ТРЕНДОВИТЕ ШТО ГИ ПОЧНАА СОПРУГИТЕ НА ФУДБАЛЕРИТЕ СТАНАА БИЗНИС ВРЕДЕН МИЛИЈАРДИ

Сопругите и девојките на фудбалерите станаа популарен феномен за време на Светското првенство во Германија во 2006 година, кога нивните прошетки низ Б ...
ХЕРОЈОТ НА ФРАНЦУЗИТЕ ПАЈЕ РАБОТЕШЕ КАКО ПРОДАВАЧ ВО БУТИК ЗА ЕКСТРА ЗАРАБОТКА

ХЕРОЈОТ НА ФРАНЦУЗИТЕ ПАЈЕ РАБОТЕШЕ КАКО ПРОДАВАЧ ВО БУТИК ЗА ЕКСТРА ЗАРАБОТКА

Димитри Паје синоќа го постигна победоносниот гол за Франција во триумфот од 2:1 над Романија на отворањето на Европското првенство и веднаш стана хер ...
ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ПОЧНА СО ШОУ НА ДАВИД ГЕТА, КАН-КАН ДЕВОЈКИ И ЏИНОВСКИ УСНИ ШТО ТАНЦУВААТ

ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ПОЧНА СО ШОУ НА ДАВИД ГЕТА, КАН-КАН ДЕВОЈКИ И ЏИНОВСКИ УСНИ ШТО ТАНЦУВААТ

Најголемиот спортски настан летово, Европското првенство во фудбал, почна вечерва со шарени и впечатливи костуми, музика и танцување. Како предигра ...
ШПАНСКИОТ ГОЛМАН ДЕ ХЕА ВМЕШАН ВО СКАНДАЛ СО МАЛОЛЕТНИЧКА ПРОСТИТУЦИЈА

ШПАНСКИОТ ГОЛМАН ДЕ ХЕА ВМЕШАН ВО СКАНДАЛ СО МАЛОЛЕТНИЧКА ПРОСТИТУЦИЈА

Голманот на шпанската репрезентација Давид де Хеа е вмешан во полициска истрага за малолетничка проституција и нелегална порнографија. Според извешта ...
АНГЛИСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СО НАЈЛУКСУЗНО СМЕСТУВАЊЕ, ШВАЈЦАРЦИТЕ СЕ НАЈЕКОНОМИЧНИ

АНГЛИСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СО НАЈЛУКСУЗНО СМЕСТУВАЊЕ, ШВАЈЦАРЦИТЕ СЕ НАЈЕКОНОМИЧНИ

Дел од најголеми те фудбалски ѕвезди како Кристијано Роналдо, Златан Ибрахимовиќ и Вејн Руни во наредните месец дена ќе престојуваат во Франција  во о ...
ФРАНЦИЈА ГИ ПРЕЧЕКУВА НАВИВАЧИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ЃУБРЕ И ШТРАЈКОВИ

ФРАНЦИЈА ГИ ПРЕЧЕКУВА НАВИВАЧИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ЃУБРЕ И ШТРАЈКОВИ

Фудбалските навивачи кои пристигнуваат во Париз за денешното отворање на Европското првенство може да се сопнат на несобраното ѓубре на тротоарите пор ...
1 14 15 16 17 160 / 164 НАПИСИ