Таг: езеро Младост

1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ
ОБНОВЕНИОТ ПАТ ВЕЛЕС-ЕЗЕРО МЛАДОСТ Е МЕЃУ ПОДОБРИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПАТИШТА ВО ЕВРОПА, РЕАКЦИИТЕ НА ЈАВНОСТА СЕ НЕОПРАВДАНИ, ВЕЛИ БИТИЌИ ОТКАКО ВЕЛЕШАНИ ИЗМЕРИЈА ДЕКА Е ПОТЕСЕН ЗА ЕДЕН МЕТАР

ОБНОВЕНИОТ ПАТ ВЕЛЕС-ЕЗЕРО МЛАДОСТ Е МЕЃУ ПОДОБРИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПАТИШТА ВО ЕВРОПА, РЕАКЦИИТЕ НА ЈАВНОСТА СЕ НЕОПРАВДАНИ, ВЕЛИ БИТИЌИ ОТКАКО ВЕЛЕШАНИ ИЗМЕРИЈА ДЕКА Е ПОТЕСЕН ЗА ЕДЕН МЕТАР

Вицепремиерот Фатмир Битиќи го фалеше новоасфалтираниот пат Велес-езеро Младост, откако заедно со министерката за животна средина Каја Шукова беа да п ...
ОБНОВЕНИОТ ПАТ ДО ЕЗЕРО МЛАДОСТ Е ПОТЕСЕН ЗА ЕДЕН МЕТАР, ИЗМЕРИЈА ВЕЛЕШАНИ, ЈП ЗА ДРЖАВНИ ПАТИШТА ТВРДИ ДЕКА НЕ Е КРАТЕНО НА ШИРОЧИНА

ОБНОВЕНИОТ ПАТ ДО ЕЗЕРО МЛАДОСТ Е ПОТЕСЕН ЗА ЕДЕН МЕТАР, ИЗМЕРИЈА ВЕЛЕШАНИ, ЈП ЗА ДРЖАВНИ ПАТИШТА ТВРДИ ДЕКА НЕ Е КРАТЕНО НА ШИРОЧИНА

Скратен е во широчина новоасфалтираниот регионален пат од крстосницата кај Башино Село до Езеро Младост, дел од регионалниот пат Велес-Катланово, реаг ...
ИТАЛИЈАНЕЦОТ ПАСКВАЛЕ ЏОРДАНО И УНГАРКАТА БЕТИНА ФАБИАН НАЈБРЗИ ВО ТРКАТА НА ДАЛЕЧИНСКО ПЛИВАЊЕ ОД ЕВРОПСКИОТ КУП НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

ИТАЛИЈАНЕЦОТ ПАСКВАЛЕ ЏОРДАНО И УНГАРКАТА БЕТИНА ФАБИАН НАЈБРЗИ ВО ТРКАТА НА ДАЛЕЧИНСКО ПЛИВАЊЕ ОД ЕВРОПСКИОТ КУП НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

Деветнасетгодишниот Италијанец Пасквале Џордано од Неапол со време од 1:56:15.е победник на трката во далечинско пливање која се одржа на Езерото Млад ...
ВИКЕНДОВ ЕВРОПСКИ ТРКИ ВО ДАЛЕЧИНСКО ПЛИВАЊЕ НА ВЕЛЕШКОТО ЕЗЕРО МЛАДОСТ

ВИКЕНДОВ ЕВРОПСКИ ТРКИ ВО ДАЛЕЧИНСКО ПЛИВАЊЕ НА ВЕЛЕШКОТО ЕЗЕРО МЛАДОСТ

Викендов, Езерото Младост и Велес ќе бидат домаќини на европски спортски настан. Утре, на патеката на езерото ќе се плива Европскиот куп во далечинско ...
ЕЗЕРОТО „МЛАДОСТ“ Е БЕЗБЕДНО ЗА КАПЕЊЕ, ПОКАЖАА НОВИТЕ ИСПИТУВАЊА НА КВАЛИТЕТОТ НА ВОДАТА

ЕЗЕРОТО „МЛАДОСТ“ Е БЕЗБЕДНО ЗА КАПЕЊЕ, ПОКАЖАА НОВИТЕ ИСПИТУВАЊА НА КВАЛИТЕТОТ НА ВОДАТА

Центарот за јавно здравје Велес (ЦЈЗ) изминатите недела дена, изврши три контролни мерења на квалитетот на водата од Градска плажа 1- на влезот од Вел ...
ПО ДВА СПРОТИВНИ РЕЗУЛТАТИ ЗА ВОДАТА НА ГРАДСКАТА ПЛАЖА НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ, ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ЌЕ ПРАВИ НОВА АНАЛИЗА

ПО ДВА СПРОТИВНИ РЕЗУЛТАТИ ЗА ВОДАТА НА ГРАДСКАТА ПЛАЖА НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ, ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ЌЕ ПРАВИ НОВА АНАЛИЗА

Центарот за јавно здравје Велес врши проверка на информацијата дека водата во Езерото Младост, на местото наречено Градска плажа, е загадена и бактери ...
САМО ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ И ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО ВЕЛЕС СЕ ИСПРАВНИ ЗА КАПЕЊЕ, РЕКИТЕ ВАРДАР, БАБУНА И ТОПОЛКА СЕ БАКТЕРИОЛОШКИ ЗАГАДЕНИ

САМО ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ И ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО ВЕЛЕС СЕ ИСПРАВНИ ЗА КАПЕЊЕ, РЕКИТЕ ВАРДАР, БАБУНА И ТОПОЛКА СЕ БАКТЕРИОЛОШКИ ЗАГАДЕНИ

Само водите на Езерото Младост и на Градскиот базен во Велес се исправни за капење и рекреација од повеќето рекреативни излетнички места, каде велешан ...
ДИВОГРАДБИ ПОЧНАА ДА СЕ ГРАДАТ НА БРЕГОТ НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

ДИВОГРАДБИ ПОЧНАА ДА СЕ ГРАДАТ НА БРЕГОТ НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

Брегот на Езерото Младост, од страната спроти урбанизираниот дел и спроти плажите се освојуваат од диви кампери и дивоградби. За ваквата состојба пред ...
ЕКО-КАМПОТ НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ НАПРАВЕН СО МИЛИОН ЕВРА ОД ЕУ СТОИ ПРАЗЕН И ЗАКЛУЧЕН, НИКОЈ НЕ ГО КОРИСТИ

ЕКО-КАМПОТ НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ НАПРАВЕН СО МИЛИОН ЕВРА ОД ЕУ СТОИ ПРАЗЕН И ЗАКЛУЧЕН, НИКОЈ НЕ ГО КОРИСТИ

Еко-кампот на Езеро Младост, кој е дел од содржините на проектот „Паметно Езеро Младост“ вреден еден милион евра грант од ЕУ, две години е неискористе ...
ДВЕ ГОДИНИ НЕМА СЕЗОНСКИ ПРЕВОЗ ДО ЕЗЕРО МЛАДОСТ, А ГРАЃАНИТЕ САКААТ ТАМУ ДА СЕ ОДМОРААТ

ДВЕ ГОДИНИ НЕМА СЕЗОНСКИ ПРЕВОЗ ДО ЕЗЕРО МЛАДОСТ, А ГРАЃАНИТЕ САКААТ ТАМУ ДА СЕ ОДМОРААТ

Советникот Марјан Николов, на последната 32 седница побара локалната власт повторно да организира автобуски превоз до езерото Младост. Тој би бил бесп ...
1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ