Таг: Фајнл фор

ПЕХАРОТ СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ – ВАРДАР ПО ВТОРПАТ ЕВРОПСКИ ПРВАК

ПЕХАРОТ СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ – ВАРДАР ПО ВТОРПАТ ЕВРОПСКИ ПРВАК

Пехарот на Лигата на шампионите се враќа во Македонија по две години, а Скопје ја очекува нова луда прослава. Ракометарите на Вардар по вторпат ја ...
НОВ ПОДВИГ НА ВАРДАР ПРОТИВ БАРСЕЛОНА, УТРЕ ПРОТИВ ВЕСПРЕМ ИГРА ЗА ВТОРАТА ЕВРОПСКА ТИТУЛА

НОВ ПОДВИГ НА ВАРДАР ПРОТИВ БАРСЕЛОНА, УТРЕ ПРОТИВ ВЕСПРЕМ ИГРА ЗА ВТОРАТА ЕВРОПСКА ТИТУЛА

Вардар изведе нов спектакуларен подвиг против Барселона и утре ќе игра во своето второ финале на Лигата на шампионите во Келн. Македонскиот шампион ...
ВАРДАР СО БАРСЕЛОНА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

ВАРДАР СО БАРСЕЛОНА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

Ракометарите на Вардар ќе се сретнат со Барселона во полуфиналето на завршниот турнир на Лигата на шампионите во Келн, што ќе биде реприза на нивниот ...
РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР ТРЕТА ГОДИНА ПО РЕД ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР ТРЕТА ГОДИНА ПО РЕД ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

Ракометарите на Вардар ќе го заокружат најуспешното поглавје во историјата на клубот со уште еден настап во Келн. Трета година по ред, Вардар ќе иг ...
МОНПЕЛЈЕ МУ ЈА ОДЗЕДЕ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР, УТРЕ СО ПСЖ ЗА ТРЕТО МЕСТО

МОНПЕЛЈЕ МУ ЈА ОДЗЕДЕ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР, УТРЕ СО ПСЖ ЗА ТРЕТО МЕСТО

Новиот освојувач на ракометната Лига на шампиони, сепак, ќе го даде Франција. Вардар нема да ја брани титулата во утрешното финале на завршниот тур ...
ЅВЕЗДЕНИОТ ТИМ НА ВАРДАРКИ ЌЕ СЕ РАСТУРИ БЕЗ ЕВРОПСКА ТИТУЛА

ЅВЕЗДЕНИОТ ТИМ НА ВАРДАРКИ ЌЕ СЕ РАСТУРИ БЕЗ ЕВРОПСКА ТИТУЛА

Приказната на Кометал Ѓорче Петров останува неповторена. Ракометарките на Вардар не ја искористија и својата последна шанса да се закитат со титула ...
ВАРДАР СО МОНПЕЛЈЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

ВАРДАР СО МОНПЕЛЈЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

Вардар ќе се сретне со Монпелје во полуфиналето на завршниот турнир на Лигата на шампионите во Келн, каде што доаѓа да ја одбрани европската титула, о ...
ВАРДАР ЌЕ ЈА БРАНИ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

ВАРДАР ЌЕ ЈА БРАНИ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

Втора година по ред, ракометарите на Вардар отидоа до самиот крај и ќе ја завршат својата европска сезона во Келн. Вардар ќе ја брани европската ти ...
ВАРДАР НА ЧЕКОР ДО НОВ ПЛАСМАН НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН ПО ПОБЕДАТА НАД КИЛ ВО ГЕРМАНИЈА

ВАРДАР НА ЧЕКОР ДО НОВ ПЛАСМАН НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН ПО ПОБЕДАТА НАД КИЛ ВО ГЕРМАНИЈА

Европскиот првак Вардар направи огромен чекор кон нов пласман на завршниот турнир на Лигата на шампионите во Келн, откако на гостински терен го совлад ...
9 / 9 НАПИСИ