Таг: Фајзер

1 2 3 4 5 8 30 / 72 НАПИСИ
ИЗРАЕЛ ЗАБЕЛЕЖА ПАД НА ЕФЕКТИВНОСТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПРОТИВ ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

ИЗРАЕЛ ЗАБЕЛЕЖА ПАД НА ЕФЕКТИВНОСТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПРОТИВ ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

Израел пријави пад на ефективноста на вакцината на „Фајзер/Бионтек“ во спречувањето на зараза и симптоматски ковид-19, но додаде дека таа и натаму дав ...
УТРЕ ЌЕ ДОЈДАТ 100 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“, НА 27 ЈУНИ 500 ИЛЈАДИ НА „СИНОВАК“, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

УТРЕ ЌЕ ДОЈДАТ 100 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“, НА 27 ЈУНИ 500 ИЛЈАДИ НА „СИНОВАК“, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Кинеските вакцини против ковид-19 на „Синовак“ ќе стигнат во Скопје в недела, 27 јуни, со два авиона во 14 и во 16 часот, со две пратки со по 250 илја ...
ШВАЈЦАРИЈА ЌЕ ПОЧНЕ ДА ГИ ВАКЦИНИРА ДЕЦАТА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

ШВАЈЦАРИЈА ЌЕ ПОЧНЕ ДА ГИ ВАКЦИНИРА ДЕЦАТА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19 уште од следната недела, кажа надлежниот за вакцинациј ...
ПАЛЕСТИНА ОДБИ ЕДЕН МИЛИОН ВАКЦИНИ „ФАЈЗЕР“ ОД ИЗРАЕЛ ОТИ РОКОТ ИМ ИСТЕКУВАЛ МЕСЕЦОВ

ПАЛЕСТИНА ОДБИ ЕДЕН МИЛИОН ВАКЦИНИ „ФАЈЗЕР“ ОД ИЗРАЕЛ ОТИ РОКОТ ИМ ИСТЕКУВАЛ МЕСЕЦОВ

Палестинските власти го откажаа договорот со кој требаше да добијат од Израел најмалку еден милион вакцини против ковид-19. Палестина вели дека вакцин ...
САД ЌЕ ОБЕЗБЕДАТ 500 МИЛИОНИ КОВИД ВАКЦИНИ ЗА СТОТИНА ЗЕМЈИ

САД ЌЕ ОБЕЗБЕДАТ 500 МИЛИОНИ КОВИД ВАКЦИНИ ЗА СТОТИНА ЗЕМЈИ

Администрацијата на Џо Бајден ќе обезбеди 500 милиони вакцини на „Фајзер/Бионтек“ за стотина земји низ цел свет во наредните две години, објавија амер ...
ЕУ ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ЗА ДЕЦАТА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

ЕУ ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ЗА ДЕЦАТА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

Европската агенција за лекови (ЕМА) ја одобри употребата на ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ за децата од 12 до 15 години, прва за оваа возрасна гр ...
ЌЕ ЗАЧУВАМЕ КОЛИЧИНА НА „ФАЈЗЕР“ АКО ОДЛУЧИМЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА ОД 12 ДО 16 ГОДИНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ЌЕ ЗАЧУВАМЕ КОЛИЧИНА НА „ФАЈЗЕР“ АКО ОДЛУЧИМЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА ОД 12 ДО 16 ГОДИНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Ќе направиме евалуација на сите препораки за тоа дали децата од 12 до 16 години треба да се вакцинираат, најави денеска министерот за здравство Венко ...
СО ПРВА ДОЗА ВАКЦИНИРАНИ 150.000 ЛИЦА ПРОТИВ КОВИД-19, РЕВАКЦИНА ПРИМИЛЕ 25.000

СО ПРВА ДОЗА ВАКЦИНИРАНИ 150.000 ЛИЦА ПРОТИВ КОВИД-19, РЕВАКЦИНА ПРИМИЛЕ 25.000

Досега во земјава со прва доза се вакцинирани речиси 150.000 граѓани. Според податоците на Министерството за здравство, заклучно со вчерашниот ден се ...
КАНАДА Е ПРВА ЗЕМЈА КОЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

КАНАДА Е ПРВА ЗЕМЈА КОЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

Канада стана прва земја на светот која ја одобри ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ за деца од 12 до 15 години, опишувајќи го потегот како светло на ...
И АВСТРИЈА ЌЕ ПРИМА ТУРИСТИ ВАКЦИНИРАНИ СО КИНЕСКА И РУСКА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

И АВСТРИЈА ЌЕ ПРИМА ТУРИСТИ ВАКЦИНИРАНИ СО КИНЕСКА И РУСКА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

И за влез во Австрија нема да има ограничување со типот на вакцините против ковид-19, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче по средбат ...
1 2 3 4 5 8 30 / 72 НАПИСИ