Таг: Фајзер

1 2 3 4 5 6 8 40 / 76 НАПИСИ
ЌЕ ЗАЧУВАМЕ КОЛИЧИНА НА „ФАЈЗЕР“ АКО ОДЛУЧИМЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА ОД 12 ДО 16 ГОДИНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ЌЕ ЗАЧУВАМЕ КОЛИЧИНА НА „ФАЈЗЕР“ АКО ОДЛУЧИМЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА ОД 12 ДО 16 ГОДИНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Ќе направиме евалуација на сите препораки за тоа дали децата од 12 до 16 години треба да се вакцинираат, најави денеска министерот за здравство Венко ...
СО ПРВА ДОЗА ВАКЦИНИРАНИ 150.000 ЛИЦА ПРОТИВ КОВИД-19, РЕВАКЦИНА ПРИМИЛЕ 25.000

СО ПРВА ДОЗА ВАКЦИНИРАНИ 150.000 ЛИЦА ПРОТИВ КОВИД-19, РЕВАКЦИНА ПРИМИЛЕ 25.000

Досега во земјава со прва доза се вакцинирани речиси 150.000 граѓани. Според податоците на Министерството за здравство, заклучно со вчерашниот ден се ...
КАНАДА Е ПРВА ЗЕМЈА КОЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

КАНАДА Е ПРВА ЗЕМЈА КОЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

Канада стана прва земја на светот која ја одобри ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ за деца од 12 до 15 години, опишувајќи го потегот како светло на ...
И АВСТРИЈА ЌЕ ПРИМА ТУРИСТИ ВАКЦИНИРАНИ СО КИНЕСКА И РУСКА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

И АВСТРИЈА ЌЕ ПРИМА ТУРИСТИ ВАКЦИНИРАНИ СО КИНЕСКА И РУСКА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

И за влез во Австрија нема да има ограничување со типот на вакцините против ковид-19, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче по средбат ...
САД ЌЕ ЈА ОДОБРАТ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

САД ЌЕ ЈА ОДОБРАТ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

Американската Агенција за храна и лекови ќе ја одобри ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ и за деца на возраст од 12 до 15 години, што треба да се слу ...
ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ЕВРОКОМЕСАРОТ ВАРХЕЈИ ЗА 119-ТЕ ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ КОИ МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА ГИ ДОБИЕ ОД ЕУ

ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ЕВРОКОМЕСАРОТ ВАРХЕЈИ ЗА 119-ТЕ ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ КОИ МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА ГИ ДОБИЕ ОД ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски во рамките на посетата на Брисел денеска се сретна со еврокомесарот за добрососедска политика и проширување Оливер Вар ...
НОРВЕШКА ЌЕ ИМ ПОНУДИ ВАКЦИНА НА „ФАЈЗЕР“ ИЛИ „МОДЕРНА“ НА ОНИЕ КОИ ПРВО СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“

НОРВЕШКА ЌЕ ИМ ПОНУДИ ВАКЦИНА НА „ФАЈЗЕР“ ИЛИ „МОДЕРНА“ НА ОНИЕ КОИ ПРВО СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“

Норвешка ќе им понуди вакцина со информациона РНК како втора доза на оние кои првично се вакцинирале со „АстраЗенека“, објави министерството за здравс ...
САМО ЕДНА ДОЗА ОД КОВИД ВАКЦИНА ГО НАМАЛУВА РИЗИКОТ ОД ЗАРАЗА КАЈ СИТЕ ВОЗРАСНИ ГРУПИ, ПОКАЖА ГОЛЕМО БРИТАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

САМО ЕДНА ДОЗА ОД КОВИД ВАКЦИНА ГО НАМАЛУВА РИЗИКОТ ОД ЗАРАЗА КАЈ СИТЕ ВОЗРАСНИ ГРУПИ, ПОКАЖА ГОЛЕМО БРИТАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

Шансите да се заразите со коронавирус значително се намалуваат по само една доза од вакцината на „Фајзер/Бионтек“ или на „АстраЗенека“, покажа ново го ...
НОРВЕШКИОТ НАУЧНИК КОЈ УТВРДИ ВРСКА МЕЃУ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ И СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ТРОМБОЗА КРИЕЛ ДЕКА ЗЕМАЛ ПАРИ ОД „ФАЈЗЕР“

НОРВЕШКИОТ НАУЧНИК КОЈ УТВРДИ ВРСКА МЕЃУ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ И СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ТРОМБОЗА КРИЕЛ ДЕКА ЗЕМАЛ ПАРИ ОД „ФАЈЗЕР“

Во последните пет години, норвешкиот хематолог Пал Андре Холме примил над еден милион круни од „Фајзер“ и „Баер“, објави норвешкиот весник „ВГ“. Тој и ...
10.530 ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ОД СРЕДА ЌЕ СЕ КОРИСТАТ ВО ВАКЦИНАЛНИТЕ ПУНКТОВИ НИЗ ЗЕМЈАВА

10.530 ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ОД СРЕДА ЌЕ СЕ КОРИСТАТ ВО ВАКЦИНАЛНИТЕ ПУНКТОВИ НИЗ ЗЕМЈАВА

Десет илјади и 530 дози од вакцината „Фајзер“ попладнево стигнаа во земјава, соопшти Министерството за здравство. Оваа пратка Министерството ја обезбе ...
1 2 3 4 5 6 8 40 / 76 НАПИСИ