Таг: Федерика Могерини

1 2 3 439 / 39 НАПИСИ
МОГЕРИНИ ОД КОЊОПОЈ НА КОЊОПОЈ КАЈ ЛИДЕРИТЕ ВО КРИСТАЛНАТА САЛА

МОГЕРИНИ ОД КОЊОПОЈ НА КОЊОПОЈ КАЈ ЛИДЕРИТЕ ВО КРИСТАЛНАТА САЛА

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини денес се сретна со лидерите на партиите кои имаат пратеници во Со ...
НЕ НИ Е ПОТРЕБЕН ОГАН, РЕЧЕ МОГЕРИНИ, КОЈА ПОБАРАЛА ОД ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ТОЈ ШТО ИМА МНОЗИНСТВО

НЕ НИ Е ПОТРЕБЕН ОГАН, РЕЧЕ МОГЕРИНИ, КОЈА ПОБАРАЛА ОД ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ТОЈ ШТО ИМА МНОЗИНСТВО

Високата претставничка на Европската унија Федерика Могерини го советувала претседателот Иванов да го даде мандатот на партиите што имаат освоено мноз ...
ИНСТИТУЦИОНАЛНАТА ДА НЕ ПРЕМИНЕ ВО МЕЃУЕТНИЧКА КРИЗА, ПОРАЧА МОГЕРИНИ И ПОБАРА ОД ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА

ИНСТИТУЦИОНАЛНАТА ДА НЕ ПРЕМИНЕ ВО МЕЃУЕТНИЧКА КРИЗА, ПОРАЧА МОГЕРИНИ И ПОБАРА ОД ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА

Високата претставничка на Европската унија Федерика Могерини го советувала претседателот Иванов да го даде мандатот на партиите што имаат освоено мноз ...
ИВАНОВ ВТОР ПАТ ПРОБУВА ДА ГО СПАСИ ГРУЕВСКИ, НЕ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

ИВАНОВ ВТОР ПАТ ПРОБУВА ДА ГО СПАСИ ГРУЕВСКИ, НЕ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

Претседателот Ѓорге Иванов втор пат во рок од 11 месеци се обидува да го спаси неговиот сопартиец, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, овојпат одби ...
ПОДДРШКА НА СЈО ПОБАРА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ОД НОВАТА ВЛАДА И ОПОЗИЦИЈАТА

ПОДДРШКА НА СЈО ПОБАРА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ОД НОВАТА ВЛАДА И ОПОЗИЦИЈАТА

Високата претставничка за надворешна политика на Европската Унија, Федерика Могерини и еврокомесарот Јоханес Хан доцна во понеделникот, по објавувањет ...
САД И ЕУ ГО ПОЗДРАВИЈА ДОГОВОРОТ ЗА ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

САД И ЕУ ГО ПОЗДРАВИЈА ДОГОВОРОТ ЗА ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ

Федерика Могерини, Високата претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика, го поздрави договорот што го постигнаа синоќа лидерите на ...
МОГЕРИНИ ПОБАРА ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

МОГЕРИНИ ПОБАРА ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини на прес-конференција по завршувањето на Советот за надворешни работи на Европск ...
СТРАНЦИТЕ ПАК РАЗОЧАРАНИ: ИМАМЕ РЕШЕНИЕ, НО НЕ САКАМЕ ЛУЃЕТО ДА СТРАДААТ

СТРАНЦИТЕ ПАК РАЗОЧАРАНИ: ИМАМЕ РЕШЕНИЕ, НО НЕ САКАМЕ ЛУЃЕТО ДА СТРАДААТ

Meѓународната заедница е разочарана оти пак се враќа процесот од пред договорот во Пржино, како лани во април. Со враќањето на Митко Чавков и Диме Спа ...
ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

Протестите на шарената револуција во Скопје и во уште неколку града, завршија. Остана да се зборува за денешниот засилен дипломатски притисок кој почн ...
1 2 3 439 / 39 НАПИСИ