Таг: Фонд за здравство

1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ
В ПОНЕДЕЛНИК ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО СТАПУВА ВО ШТРАЈК, ЌЕ РАБОТИ САМО ПО ЕДЕН ВРАБОТЕН

В ПОНЕДЕЛНИК ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО СТАПУВА ВО ШТРАЈК, ЌЕ РАБОТИ САМО ПО ЕДЕН ВРАБОТЕН

Од понеделник, Фондот за здравство стапува во штрајк. Од Синдикатот на Фондот за здравствено осигурување при УПОЗ најавија дека сите подрачни единици ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ ВАСЕВ И УШТЕ ТРОЈЦА ДОКТОРИ ОД ОНКОЛОГИЈА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ И ИЗМАМИ ПРИ ЛЕКУВАЊЕ НА БОЛНИ ОД РАК, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПРЕСМЕТА ДЕКА СЕ ПРОНЕВЕРЕНИ 30 МИЛИОНИ ЕВРА

ЕКСДИРЕКТОРОТ ВАСЕВ И УШТЕ ТРОЈЦА ДОКТОРИ ОД ОНКОЛОГИЈА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ И ИЗМАМИ ПРИ ЛЕКУВАЊЕ НА БОЛНИ ОД РАК, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПРЕСМЕТА ДЕКА СЕ ПРОНЕВЕРЕНИ 30 МИЛИОНИ ЕВРА

Обвинителката Ана Гоговска-Јакимовска денеска издаде наредба за почнување на истрага за криминал на Клиниката за онкологија, но истовремено овој случа ...
ЌЕ НЕМА ИСПЛАТА НА БОЛЕДУВАЊА И ПЛАТА ЗА ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО АКО НИ СЕ НАМАЛАТ ПЛАТИТЕ, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

ЌЕ НЕМА ИСПЛАТА НА БОЛЕДУВАЊА И ПЛАТА ЗА ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО АКО НИ СЕ НАМАЛАТ ПЛАТИТЕ, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

Доколку Управниот одбор на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) денеска на седница донесе одлука за намалување на платите на вработените за 21 проц ...
НЕМА ТРАГА КАКО СЕ НАПЛАТЕНИ УСЛУГИ ЗА СНИМАЊА ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО ВО ВРЕДНОСТ ОД 1,8 МИЛИОНИ ЕВРА, ВЕЛИ РЕВИЗОРСКИОТ ИЗВЕШТАЈ

НЕМА ТРАГА КАКО СЕ НАПЛАТЕНИ УСЛУГИ ЗА СНИМАЊА ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО ВО ВРЕДНОСТ ОД 1,8 МИЛИОНИ ЕВРА, ВЕЛИ РЕВИЗОРСКИОТ ИЗВЕШТАЈ

Установите од јавното здравство прикажале 25.632 извршени услуги повеќе од податоците во Мој термин за кои нема трага дали е напишан извештај, што вли ...
ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИТЕ ЦЕНИ ВО ПРИВАТНОТО ЗДРАВСТВО, ОСИГУРИТЕЛНИTE КОМПАНИИ ИСПЛАТИЛЕ 56 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПАРИ ОД ЛАНИ

ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИТЕ ЦЕНИ ВО ПРИВАТНОТО ЗДРАВСТВО, ОСИГУРИТЕЛНИTE КОМПАНИИ ИСПЛАТИЛЕ 56 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПАРИ ОД ЛАНИ

Осигурителните компании во август им исплатиле над 733 илјади евра на приватните болници и поликлиники, што е за 56 отсто зголемено во споредба со авг ...
СЕМЕЈНА ДРАМА

СЕМЕЈНА ДРАМА

Уште и за борба против непотизмот да почнат да рецитираат, ќе си помислиш, не дај боже - овие решиле да нè умрат. Од смеење.  ...
ЦЕЛО ЈАВНО ЗДРАВСТВО УТРЕ НА ПОЛУЧАСОВЕН ПРОТЕСТ, ОСВЕН КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР

ЦЕЛО ЈАВНО ЗДРАВСТВО УТРЕ НА ПОЛУЧАСОВЕН ПРОТЕСТ, ОСВЕН КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР

Здравствените работници од сите јавно-здравствени установи во земјава, освен Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ утре ќе протестираат од 10 до 10:30 часо ...
ДОБИЈА ПЛАТА ДЕЛ ОД ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, СИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ВО СЛЕДНИТЕ 48 ЧАСА, ВЕЛИ ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

ДОБИЈА ПЛАТА ДЕЛ ОД ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, СИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ВО СЛЕДНИТЕ 48 ЧАСА, ВЕЛИ ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

Дел од здравствените работници од јавното здравство веќе ја имаат јануарската плата на своите сметки, соопшти доцна попладнево Фондот за здравствено о ...
МОЖЕ И ПООЧАЈНО

МОЖЕ И ПООЧАЈНО

Ветуваа дека ќе ја донесат ЕУ дома. Не успеаја, па сега ја користат ЕУ како оружје за пресметка. ...
МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ НЕ МОЖАТ ДА ПРЕПИШАТ ЛЕК НА РЕЦЕПТ ОТИ ФЗО ГО ПРОМЕНИ СИСТЕМОТ, ОД ФОНДОТ ВЕЛАТ ДА СИ ГО НАДГРАДАТ СОФТВЕРОТ

МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ НЕ МОЖАТ ДА ПРЕПИШАТ ЛЕК НА РЕЦЕПТ ОТИ ФЗО ГО ПРОМЕНИ СИСТЕМОТ, ОД ФОНДОТ ВЕЛАТ ДА СИ ГО НАДГРАДАТ СОФТВЕРОТ

Од минатиот месец, хронично болните, а и другите болни не можат да добијат терапија на рецепт оти матичните лекари кога пополнуваат во системот им се ...
1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ