Таг: Фредерика Могерини

КРЕАТОРИТЕ НА ОХРИДСКИОТ И ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ИДНАТА НЕДЕЛА  ВО ОХРИД И ОТЕШОВО НА ГОЛЕМА КОНФЕРЕНЦИЈА

КРЕАТОРИТЕ НА ОХРИДСКИОТ И ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ИДНАТА НЕДЕЛА  ВО ОХРИД И ОТЕШОВО НА ГОЛЕМА КОНФЕРЕНЦИЈА

Наредната недела, на 1 и 2 јули, во Охрид и Отешево ќе се одржи голема меѓународна конференција со високи гости од Европската унија и САД, на која ќе ...
УЛИЦАТА ВО ЧАРШИЈА КАДЕ МОГЕРИНИ ДОБИ ПОДАРОК БРОШ ЌЕ СЕ ВИКА ЕВРОПСКА УЛИЦА

УЛИЦАТА ВО ЧАРШИЈА КАДЕ МОГЕРИНИ ДОБИ ПОДАРОК БРОШ ЌЕ СЕ ВИКА ЕВРОПСКА УЛИЦА

Улицата Јорганџиска во Старата скопска чаршија од денес ќе се вика Европска улица. Новото име е дадено откако еден од дуќанџиите на 13 септември пр ...
СИТЕ ИЗЛЕЗЕТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ, ДЕМОКРАТИЈАТА Е БЕСЦЕНЕТА, ПОДОЦНА ЌЕ БИДЕ ТЕШКО ДА СЕ ЖАЛИТЕ ДЕКА НЕ СТЕ НАПРАВИЛЕ СÈ, РЕЧЕ МОГЕРИНИ

СИТЕ ИЗЛЕЗЕТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ, ДЕМОКРАТИЈАТА Е БЕСЦЕНЕТА, ПОДОЦНА ЌЕ БИДЕ ТЕШКО ДА СЕ ЖАЛИТЕ ДЕКА НЕ СТЕ НАПРАВИЛЕ СÈ, РЕЧЕ МОГЕРИНИ

Македонија направила голем напредок и импресивни резултати, а Договорот од Преспа за спорот за името со Грција е чин на политичка храброст, одговорнос ...
ГИ ПОВИКУВАМЕ СИТЕ ДА РАБОТАТ НА ВРАЌАЊЕ НА ЕВРОАТЛАНСКИОТ ПАТ, ПОРАЧАА МОГЕРИНИ И ХАН

ГИ ПОВИКУВАМЕ СИТЕ ДА РАБОТАТ НА ВРАЌАЊЕ НА ЕВРОАТЛАНСКИОТ ПАТ, ПОРАЧАА МОГЕРИНИ И ХАН

Високата претставничка за надворешна политика и за безбедност на Европската Унија, Федерика Могерини, и еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, ден ...
ЕУ БАРА ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА БЕЗ ОДЛАГАЊЕ

ЕУ БАРА ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА БЕЗ ОДЛАГАЊЕ

Европската комисија бара од партиите во Македонија итно да се осврнат на сериозната загриженост во врска со помилувањата на претседателот Иванов. В ...
5 / 5 НАПИСИ