Таг: ГАК

ДО ПЕТОК БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА ЗА ЖЕНИ ВО МЕНОПАУЗА

ДО ПЕТОК БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА ЗА ЖЕНИ ВО МЕНОПАУЗА

На Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК) во Скопје во тек е недела на бесплатни прегледи и консултации на пациентки во менопауза, во чест на 18 ...
СПЕЦИФИЧНА ТЕХНИКА НА ЦАРСКИ РЕЗ ОД КОЈА ПОБРЗО И ПОЛЕСНО СЕ ОПОРАВУВА ЗА ПРВПАТ ИЗВЕДЕНА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

СПЕЦИФИЧНА ТЕХНИКА НА ЦАРСКИ РЕЗ ОД КОЈА ПОБРЗО И ПОЛЕСНО СЕ ОПОРАВУВА ЗА ПРВПАТ ИЗВЕДЕНА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

Дваесет и тригодишна пациентка е првата родилка на Клиниката за гинекологија и акушерство врз која на 8 октомври беше изведен екстраперитонеален царск ...
БЕГАЛКА ОД АВГАНИСТАН РОДИ ЗДРАВО МАШКО БЕБЕ НА СКОПСКАТА ГИНЕКОЛОШКА КЛИНИКА

БЕГАЛКА ОД АВГАНИСТАН РОДИ ЗДРАВО МАШКО БЕБЕ НА СКОПСКАТА ГИНЕКОЛОШКА КЛИНИКА

Жената од Авганистан, која синоќа прва слезе на Скопскиот аеродром со првата група евакуирани бегалци, денес се породи со здраво машко бебе на Клиника ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА ДВЕ РОДИЛКИ НА 32 И 33 ГОДИНИ

ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА ДВЕ РОДИЛКИ НА 32 И 33 ГОДИНИ

Две родилки кои изминатиов месец болнички се лекувале од ковид-19 починаа во изминатото деноноќие, соопшти Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК ...
ГИНЕКОЛОГИЈА ДОБИ ДНЕВНА БОЛНИЦА ЗА АБОРТУСИ, ЌЕ СЕ НАБАВИ И РОБОТ-ХИРУРГ

ГИНЕКОЛОГИЈА ДОБИ ДНЕВНА БОЛНИЦА ЗА АБОРТУСИ, ЌЕ СЕ НАБАВИ И РОБОТ-ХИРУРГ

Гинеколошко-акушерската клиника во Скопје (ГАК) доби нов простор за Дневната болница и сала за киретажа. Станува збор за современо опремен мини центар ...
ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУС ЗА 1,2 МИЛИОНИ ГРАЃАНИ ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ СТИГНАТ ОД ТРИ МЕСТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУС ЗА 1,2 МИЛИОНИ ГРАЃАНИ ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ СТИГНАТ ОД ТРИ МЕСТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Ќе стигнат вакцини против ковид-19 за 1,2 милиони граѓани во земјава, што значи ќе се опфати скоро 60 отсто од населението, што се претпоставува дека ...
БУГАРИЈА ЈА БЛОКИРА ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И ГО ПРЕКРШИ ДОГОВОРОТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

БУГАРИЈА ЈА БЛОКИРА ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И ГО ПРЕКРШИ ДОГОВОРОТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Денеска ја имаме првата непријателска порака и блокада од Бугарија за преговарачката рамка во Брисел, на првиот состанок на Комитет на постојани претс ...
БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

Докторка чиј свекор бил позитивен на КОВИД-19, дошла да се пораѓа на Клиниката за гинекологија во Скопје без да каже дека имала контакти со заразено л ...
ЕУ ПОСТИГНА КОНСЕНЗУС ЗА ПОЧНУВАЊЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ЕУ ПОСТИГНА КОНСЕНЗУС ЗА ПОЧНУВАЊЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

Постигнат е консензус во ЕУ за одлука за почнување преговори со Република Северна Македонија – безусловна и со барање за одржување на првата меѓувлади ...
9 / 9 НАПИСИ