Таг: ГДОМ

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ТАЛЕСКИ ЈА ДОПЛАТИ КУЛТУРЊАЧКАТА ВОЈСКА НА БЕТИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ТАЛЕСКИ ЈА ДОПЛАТИ КУЛТУРЊАЧКАТА ВОЈСКА НА БЕТИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Културни институции и фестивали чии први луѓе беа меѓу најгласните на протестите на „За заедничка Македонија“, како и други уметници учесници во проте ...
КОРУПЦИЈА НАСЕКАДЕ, ПРАВДА НИКАДЕ, ИЗВЕШТАЈ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

КОРУПЦИЈА НАСЕКАДЕ, ПРАВДА НИКАДЕ, ИЗВЕШТАЈ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

Американскиот Стејт департмент забележа сеприсутна корупција, ограничување на слободата на медиумите, мешање во судската власт, попречување на работат ...
МАЈА ДА КАЖЕ

МАЈА ДА КАЖЕ

1 Добрата вест неделава е што Македонија уште не го допрела дното. Оти, со овој претседател и со ова судство допрва ќе паѓаме. А и Али Ахмети искрено ...
ВЛАСТА ГИ ПОВИКА СУДОВИТЕ ДА НЕ ПОДЛЕГНУВААТ НА ПРИТИСОЦИ ОД СЈО

ВЛАСТА ГИ ПОВИКА СУДОВИТЕ ДА НЕ ПОДЛЕГНУВААТ НА ПРИТИСОЦИ ОД СЈО

Демонстрантите за поддршка на битолскиот градоначалник Владимир Талевски денеска доставија декларација за поддршка до судот, со која сакаат да ги охра ...

СЕКТАШКА АБОЛИЦИЈА

  1 Супер е ова шаренава револуција.  Убава културно забавна манифестација која трае еве повеќе од 40 дена. И чаталот е супер иновација. Речис ...
ОТКАЖАНА СРЕДБАТА СО НЕВЛАДИНИТЕ ВО ЕУ ДЕЛЕГАЦИЈАТА „ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ„

ОТКАЖАНА СРЕДБАТА СО НЕВЛАДИНИТЕ ВО ЕУ ДЕЛЕГАЦИЈАТА „ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ„

Делегацијата на Европската Унија во Македонија од безбедносни причини ја откажа средбата со невладините организации која беше закажана за денеска во 1 ...

ТЕШКА ДИЈАГНОЗА

1Не ви е јасно што значи селективна аболиција? Сега ќе ви објаснам. Истиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во Собранието изгласаа  закон со кој аболи ...
АДМИНИСТРАЦИЈАТА ПОД ЗАКАНА ОДЕЛА НА КОНТРАПРОТЕСТИ, ТВРДИ ОБСЕ/ОДИХР

АДМИНИСТРАЦИЈАТА ПОД ЗАКАНА ОДЕЛА НА КОНТРАПРОТЕСТИ, ТВРДИ ОБСЕ/ОДИХР

Набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР во Македонија добила сознанија дека се вршел притисок врз вработените во јавната администрација за да одат на конт ...
БИТОЛЧАНИ СО ФРИЖИДЕР ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ ИМОТИ НА КРИМИНАЛЦИ ПРЕД ОПШТИНАТА

БИТОЛЧАНИ СО ФРИЖИДЕР ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ ИМОТИ НА КРИМИНАЛЦИ ПРЕД ОПШТИНАТА

Демонстрантите кои бараат оставка на битолскиот градоначалник Владимир Талески вечерва поставија ладилник пред општина Битола со натпис „замрзнувач за ...
ОБОЕНИ КИНОТО МАНАКИ И СУДОТ ВО БИТОЛА

ОБОЕНИ КИНОТО МАНАКИ И СУДОТ ВО БИТОЛА

Додека траеја превирањата за директорската фотелја на фестивалот за филмска камера „Браќа Манаки“, новото кино „Манаки“ во Битола ја смени бојата. Шар ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ