Таг: Германија

1 27 28 29 30 290 / 294 НАПИСИ
СРБИТЕ МУ СЕ ИЗРАДУВАА НА ГОЛОТ НА ШВАЈНШТАЈГЕР ИСТО КАКО ГЕРМАНЦИТЕ

СРБИТЕ МУ СЕ ИЗРАДУВАА НА ГОЛОТ НА ШВАЈНШТАЈГЕР ИСТО КАКО ГЕРМАНЦИТЕ

Србија не учествува на Европското првенство во фудбал, но си најде причина да се радува: Бастијан Швајнштајгер постигна гол. Капитенот на германската ...
ГЕРМАНСКИ НАВИВАЧ ЌЕ СЕ ВРАЌА ДОМА ПО СЕКОЈ МЕЧ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ЗЕМЕ ОДМОР

ГЕРМАНСКИ НАВИВАЧ ЌЕ СЕ ВРАЌА ДОМА ПО СЕКОЈ МЕЧ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ЗЕМЕ ОДМОР

Германски навивач ќе помине 7527 километри само во фазата на групи од Европското првенство во Франција за да ги следи своите омилени фудбалери во живо ...
БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН – СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Актуелната состојба во Македонија е загрижувачка! Ова пред членовите на Комисијата за надворешна полит ...
ХАЈНДЛ ПОБАРА ДАТУМ ЗА ФЕР ИЗБОРИ, ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ СПОРЕД ПРИБЕ

ХАЈНДЛ ПОБАРА ДАТУМ ЗА ФЕР ИЗБОРИ, ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ СПОРЕД ПРИБЕ

Специјалниот пратеник на германскиот министер за надворешни работи Франк Валјтер Штајнмаер, амбасадорот Јоханес Хајндл посочи три точки што се важни д ...
ХАЈНДЛ: НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ОД ПОСЛЕДИЦИ ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПОПРЕЧУВААТ ПРОМЕНИТЕ

ХАЈНДЛ: НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ОД ПОСЛЕДИЦИ ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПОПРЕЧУВААТ ПРОМЕНИТЕ

Договорот од Пржино и натаму е добра основа за изнаоѓање на решение за кризата во Македонија, вели во интервју за „Дојче веле“ специјалниот пратеник н ...
ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

Германија е „екстремно загрижена за внатрешно-политичката состојба во Македонија“, порача денеска од Брисел германскиот државен министер за Европа, Ми ...

ТЕШКА ДИЈАГНОЗА

1Не ви е јасно што значи селективна аболиција? Сега ќе ви објаснам. Истиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во Собранието изгласаа  закон со кој аболи ...
ХАЈНДЛ УТРЕ ПАК ВО МАКЕДОНИЈА

ХАЈНДЛ УТРЕ ПАК ВО МАКЕДОНИЈА

Специјалниот пратеник за Македонија на германското Министерство за надворешни работи, Јоханес Хајндл, утре ќе допатува во дводневна посета на Скопје, ...
ХАЈНДЛ ОД БРИСЕЛ ПРЕКУ СКОПЈЕ ВО АТИНА

ХАЈНДЛ ОД БРИСЕЛ ПРЕКУ СКОПЈЕ ВО АТИНА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК - СИЛВЕРА ПАДОРИ - КЛЕНКЕ Специјалниот пратеник на германското министерството за надворешни работи за Макед ...
ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

Неколку луѓе се повредени откако биле нападнати со нож на една железничка станица во предградието на Минхен, потрдија германски официјални лица за Бав ...
1 27 28 29 30 290 / 294 НАПИСИ