Таг: гласање

1 9 10 11 12 13 110 / 124 НАПИСИ
СПИСОК НА ОПШТИНИ КАДЕ ЌЕ СЕ ГЛАСА ВО ВТОР КРУГ НА 29 ОКТОМВРИ

СПИСОК НА ОПШТИНИ КАДЕ ЌЕ СЕ ГЛАСА ВО ВТОР КРУГ НА 29 ОКТОМВРИ

Во 35 општини ќе се гласа во вториот круг од локалните избори на 29 октомври (недела). 1. Боговиње Берзах Бејтулаху - ДИУ (3.817 гласа) Аљбон ...
ОПШТИНА ЈЕГУНОВЦЕ РЕКОРДЕР ПО БРОЈОТ НА ЛИЦА ШТО ЌЕ ГЛАСААТ ВО САБОТА

ОПШТИНА ЈЕГУНОВЦЕ РЕКОРДЕР ПО БРОЈОТ НА ЛИЦА ШТО ЌЕ ГЛАСААТ ВО САБОТА

Општина Јегуновце станува рекордер во Долно Полошкиот Регион по болни и изнемоштени лица кои ќе го искористат своето право да гласаат во сабота. Во пр ...
БРОЈОТ НА ИЗНЕМОШТЕНИ ГЛАСАЧИ ПОРАСНА ЗА 50 МЕЃУ ДВАТА КРУГА ВО ШТИП

БРОЈОТ НА ИЗНЕМОШТЕНИ ГЛАСАЧИ ПОРАСНА ЗА 50 МЕЃУ ДВАТА КРУГА ВО ШТИП

Во вториот изборен круг на локалните избори во Штип ќе гласаат дополнителни 50 болни и немоќни лица во споредба со првиот круг, кога гласале 88-мина. ...
НЕМАТЕ ПРАВО ДА СЕ ЖАЛИТЕ АКО НЕ СТЕ ГЛАСАЛЕ, ВЕЛИ ОБАМА

НЕМАТЕ ПРАВО ДА СЕ ЖАЛИТЕ АКО НЕ СТЕ ГЛАСАЛЕ, ВЕЛИ ОБАМА

Поранешниот американски претседател Барак Обама ги предупреди гласачите да не ги земаат изборите здраво за готово. „Не знам дали сте забележале дос ...
ПОСАКУВАМ ВЕЧЕРВА СИТЕ ГРАЃАНИ ДА СЕ ЧУВСТВУВААТ ПОБЕДНИЦИ, КАЖА ЗАЕВ НА ГЛАСАЧКОТО МЕСТО

ПОСАКУВАМ ВЕЧЕРВА СИТЕ ГРАЃАНИ ДА СЕ ЧУВСТВУВААТ ПОБЕДНИЦИ, КАЖА ЗАЕВ НА ГЛАСАЧКОТО МЕСТО

Премиерот и лидер на владеачката СДСМ Зоран Заев заедно со сопругата Зорица гласаше на избирачкото место 1730 во училиштето „Никола Вапцаров“ во Струм ...
НЕУСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМОТ ПРОТИВ РУДНИЦИ ВО БОСИЛОВО, „ЗДРАВА КОТЛИНА“ СЕ СРАМИ ОД НАРОДОТ ШТО НЕ ГЛАСАЛ

НЕУСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМОТ ПРОТИВ РУДНИЦИ ВО БОСИЛОВО, „ЗДРАВА КОТЛИНА“ СЕ СРАМИ ОД НАРОДОТ ШТО НЕ ГЛАСАЛ

Референдумот во Oпштина Босилово за или против отворање рудници е неуспешен. На 19-те гласачки места во оваa општина не излегоа потребните 6.151 граѓа ...
МИ ЈА ГРЕБАТ КОЛАТА И МИ ГИ ОДВРТУВААТ ШТРАФОВИТЕ ОД ГУМИТЕ, СЕ ЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ

МИ ЈА ГРЕБАТ КОЛАТА И МИ ГИ ОДВРТУВААТ ШТРАФОВИТЕ ОД ГУМИТЕ, СЕ ЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ

Ми го гребат автомобилот и ми ги одвртуваат штрафовите од гумите, се пожали кавадаречкиот градоначалник Александар Панов, кој минатата недела беше осу ...
БЕЗ ПРОБЛЕМИ ТЕЧЕ ГЛАСАЊЕТО ПРОТИВ ИЛИ ЗА РУДНИЦИ НА КОЖУФ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

БЕЗ ПРОБЛЕМИ ТЕЧЕ ГЛАСАЊЕТО ПРОТИВ ИЛИ ЗА РУДНИЦИ НА КОЖУФ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Референдумското изјаснување на гевгеличани за или против отварање рудници на планината Кожуф тече без никакви проблеми. Претседателката на Општинската ...
НЕВАЖЕЧКИ 38.712 ГЛАСАЧКИ ЛИВЧИЊА, ПОБРОЈНИ ОД ТРЕТАТА ОПЦИЈА

НЕВАЖЕЧКИ 38.712 ГЛАСАЧКИ ЛИВЧИЊА, ПОБРОЈНИ ОД ТРЕТАТА ОПЦИЈА

На над 99 отсто од преброените гласачки ливчиња од предвремените парламентарни избори што се одржаа вчера, досега има дури 38.712 неважечки ливчиња. ...
ВМРО ВО ТЕСНО ВОДСТВО ПРЕД СДСМ

ВМРО ВО ТЕСНО ВОДСТВО ПРЕД СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ има предност од околу 13 илјади гласови на територијата на цела Македонија по пребројани околу 70 отсто од гласовите, според резултатите на ...
1 9 10 11 12 13 110 / 124 НАПИСИ