Таг: гласање

1 8 9 10 11 12 13 100 / 124 НАПИСИ
ВЛАДАТА ЈА ДОБИ ДОВЕРБАТА НА ПРАТЕНИЦИТЕ, А ДУИ ГЛЕДАШЕ ФУДБАЛ

ВЛАДАТА ЈА ДОБИ ДОВЕРБАТА НА ПРАТЕНИЦИТЕ, А ДУИ ГЛЕДАШЕ ФУДБАЛ

Со 40 гласови „за“ и 62 „против“ и двајца „воздржани“, Собранието не изгласа недоверба на владата на премиерот Зоран Заев. Вкупно гласаа 104 пратеници ...
ОЧЕКУВАНА УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ПУТИН ЗА УШТЕ ШЕСТ ГОДИНИ НА ЧЕЛО НА РУСИЈА

ОЧЕКУВАНА УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ПУТИН ЗА УШТЕ ШЕСТ ГОДИНИ НА ЧЕЛО НА РУСИЈА

Владимир Путин ќе ја води Русија и во наредните шест години, откако обезбеди очекувана убедлива победа на денешните претседателски избори. Според и ...
РУСИЈА ГЛАСА, НО ИСХОДОТ Е ЈАСЕН – УШТЕ 6 ГОДИНИ ЗА ПУТИН

РУСИЈА ГЛАСА, НО ИСХОДОТ Е ЈАСЕН – УШТЕ 6 ГОДИНИ ЗА ПУТИН

Притисоците врз гласачите за поголема излезност и извештаи за наводни полнења на гласачки кутии фрлија дамка на денешните претседателски избори во Рус ...
ДВАЈЦА ОД ПРЕДЛАГАЧИТЕ НА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕ ГЛАСАА ПРОТИВ

ДВАЈЦА ОД ПРЕДЛАГАЧИТЕ НА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕ ГЛАСАА ПРОТИВ

Пратеничките Хадри Шпреса и Емини Асани Мирсада, кои се потпишани како дел од предлагачите на измените на Законот за заштита од пушењето, на вчерашнат ...
РАЗГОЛЕНА АКТИВИСТКА ГО НАПАДНА БЕРЛУСКОНИ НА ГЛАСАЧКОТО МЕСТО

РАЗГОЛЕНА АКТИВИСТКА ГО НАПАДНА БЕРЛУСКОНИ НА ГЛАСАЧКОТО МЕСТО

Разголена активистка на ФЕМЕН му се пушти на Силвио Берлускони во моментот кога тој сакаше да гласа на парламентарните избори во Италија. Таа скокн ...
ДОНАЛД ТРАМП ГО СЛАВИ ПРВИОТ ТРИУМФ, ИМ ГИ НАМАЛИ ДАНОЦИТЕ НА БОГАТИТЕ И НА КОМПАНИИТЕ

ДОНАЛД ТРАМП ГО СЛАВИ ПРВИОТ ТРИУМФ, ИМ ГИ НАМАЛИ ДАНОЦИТЕ НА БОГАТИТЕ И НА КОМПАНИИТЕ

Доналд Трамп изјави дека „ги соборил сите рекорди“, прославувајќи ја најголемата промена во американските даночни закони во последните неколку децении ...
ЦЕЛ ОСНОВЕН СУД СКОПЈЕ 1 СЕ ПРИЈАВИЛ ЗА ДВЕ СУДИСКИ МЕСТА ВО СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

ЦЕЛ ОСНОВЕН СУД СКОПЈЕ 1 СЕ ПРИЈАВИЛ ЗА ДВЕ СУДИСКИ МЕСТА ВО СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

Судскиот совет денеска избра само еден кривичар, а ги пополни двете празни места во граѓанскиот оддел во  во Апелациониот суд Скопје, за вкупно 4 огла ...
МИЛИОНИ АВСТРАЛИЈЦИ ГЛАСАА „ЗА“ ИСТОПОЛОВИ БРАКОВИ

МИЛИОНИ АВСТРАЛИЈЦИ ГЛАСАА „ЗА“ ИСТОПОЛОВИ БРАКОВИ

Австралијците со големо мнозинство гласаа за легализација на истополови бракови. На необврзувачкото гласање по пошта, 61,6% Австралијци се изјаснил ...
ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКАТА КОМИСИЈА ЗАОКРУЖИЛЕ КАНДИДАТ СПРОТИВНО НА ВОЛЈАТА НА ГЛАСАЧОТ

ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКАТА КОМИСИЈА ЗАОКРУЖИЛЕ КАНДИДАТ СПРОТИВНО НА ВОЛЈАТА НА ГЛАСАЧОТ

Вчера, во полициското одделение во гостиварскот село Галате било пријавена злоупотреба на избирачкото право од членови на изборна комисија. Како што с ...
СТОТИЦИ ИЗБРИШАНИ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ОТИ ИМ ИСТЕКЛА ЛИЧНАТА КАРТА ПРЕД ИЗБОРИ

СТОТИЦИ ИЗБРИШАНИ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ОТИ ИМ ИСТЕКЛА ЛИЧНАТА КАРТА ПРЕД ИЗБОРИ

Десетици државјани на Македонија со право на гласање на избори, и на овие избори биле избришани од Избирачкиот список само затоа што им истекла важнос ...
1 8 9 10 11 12 13 100 / 124 НАПИСИ