Таг: гласање

1 10 11 12114 / 114 НАПИСИ
ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

Во Црна Гора се уапсени 20 Срби осомничени дека планирале вооружени напади по завршувањето на денешното гласање на парламентарните избори. Директорот ...
ЕУ БАРА СИТЕ ПАРТИИ ДА ГО ПОДДРЖАТ СЈО

ЕУ БАРА СИТЕ ПАРТИИ ДА ГО ПОДДРЖАТ СЈО

Делегацијата на Европската Унија во Скопје денеска повторно ги повика потписниците на Договорот од Пржино да се придржуваат до договорот и да ја поддр ...
ОД 39.502 СПОРНИ ГЛАСАЧИ ВО ДИК ПРИЈАВЕНИ 397, РОКОТ Е ДО 19 АВГУСТ

ОД 39.502 СПОРНИ ГЛАСАЧИ ВО ДИК ПРИЈАВЕНИ 397, РОКОТ Е ДО 19 АВГУСТ

Државната изборна комисија соопшти дека во првите 4 дена од пријавувањето, до вчера до 13 часот се пријавиле вкупно 397 граѓани за кои има несовпаѓања ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ГИ ИЗГЛАСАА НОВИТЕ МИНИСТРИ И ЗАМЕНИЦИ ОД ДУИ

ПРАТЕНИЦИТЕ ГИ ИЗГЛАСАА НОВИТЕ МИНИСТРИ И ЗАМЕНИЦИ ОД ДУИ

Пратениците во Собранието ги изгласаа новите министри и заменици министри од Демократската унија за интеграција (ДУИ). За новите 11 функционери не гла ...
1 10 11 12114 / 114 НАПИСИ