Таг: Ѓоко Поповски

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА НА ЃОКО ПОПОВСКИ ОД 9 НА 5 ГОДИНИ ЗА НАБАВКАТА НА 300 ПОЛИЦИСКИ ВОЗИЛА

АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА НА ЃОКО ПОПОВСКИ ОД 9 НА 5 ГОДИНИ ЗА НАБАВКАТА НА 300 ПОЛИЦИСКИ ВОЗИЛА

Апелациониот суд Скопје му ја намали од 9 на 5 години затворската казна на поранешниот шеф на набавки Ѓоко Поповски од МВР за незаконска набавка на 30 ...
ЃОКО ПОПОВСКИ ПАК ДОБИ 9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НАБАВКА НА НАЈСКАПИ, МЕСТО НАЈЕВТИНИ ВОЗИЛА ЗА МВР

ЃОКО ПОПОВСКИ ПАК ДОБИ 9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НАБАВКА НА НАЈСКАПИ, МЕСТО НАЈЕВТИНИ ВОЗИЛА ЗА МВР

Поранешниот шеф на набавки во МВР Ѓоко Поповски по повтореното судење во Основниот суд Скопје 1 од судијката Добрила Кацарска е осуден на 9 години зат ...
НЕКОЈ ДОПИШАЛ „ФИНЗИ“ НА ДОГОВОРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ЃОКО ПОПОВСКИ ЗА НАБАВКАТА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

НЕКОЈ ДОПИШАЛ „ФИНЗИ“ НА ДОГОВОРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ЃОКО ПОПОВСКИ ЗА НАБАВКАТА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Ѓоко Поповски, кој од затвор дојде да сведочи за случајот „Трезор“ како сведок на СЈО против обвинетите Сашо Мијалков, Горан Грујевски, Тони Јакимовск ...
ОСУДЕНИОТ ЃОКО ПОПОВСКИ ВО „ТЕНК“ СВЕДОЧИ КАКО МИЈАЛКОВ И ГРУЈЕВСКИ СПРОВЕДУВАЛЕ НАБАВКИ ЗА УБК ТАЈНО И БЕЗ ТЕНДЕР

ОСУДЕНИОТ ЃОКО ПОПОВСКИ ВО „ТЕНК“ СВЕДОЧИ КАКО МИЈАЛКОВ И ГРУЈЕВСКИ СПРОВЕДУВАЛЕ НАБАВКИ ЗА УБК ТАЈНО И БЕЗ ТЕНДЕР

Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на неговиот кабинет Тони Јакимовски денеска во Кривичниот суд беа спроведени од затворот во Шутка ...
ЈАНКУЛОСКА ДЕНЕС ПРОТИВ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД 6 ГОДИНИ ЗА „ТЕНК“, АПЕЛАЦИЈА НА ПОПОВСКИ МУ ЈА СКУСИ ОД 6 И ПОЛ НА 4 И ПОЛ ГОДИНИ

ЈАНКУЛОСКА ДЕНЕС ПРОТИВ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД 6 ГОДИНИ ЗА „ТЕНК“, АПЕЛАЦИЈА НА ПОПОВСКИ МУ ЈА СКУСИ ОД 6 И ПОЛ НА 4 И ПОЛ ГОДИНИ

Гордана Јанкулоска, неправисилно осудена на 6 години затвор за злоупотреба на службената положба како министер за внатрешни работи, која од парите на ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА УКИНА ПРЕСУДАТА ОД 9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЃОКО ПОПОВСКИ ЗА НАБАВКАТA НА ВОЗИЛА ЗА МВР ВО ПРЕДМЕТОТ НА СЈО „ТРИСТА“

АПЕЛАЦИЈА ЈА УКИНА ПРЕСУДАТА ОД 9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЃОКО ПОПОВСКИ ЗА НАБАВКАТA НА ВОЗИЛА ЗА МВР ВО ПРЕДМЕТОТ НА СЈО „ТРИСТА“

Апелациониот суд Скопје ја укина пресудата од 9 години затвор за поранешниот помошник - министер во МВР Ѓоко Поповски за незаконска набавка на 300 воз ...
6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЕКСМИНИСТЕРКАТА ЈАНКУЛОСКА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЕКСМИНИСТЕРКАТА ЈАНКУЛОСКА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

Ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска неправосилно е осудена на 6 години затвор за поттикнување со умисла на поранешниот помошник-мин ...
ГРУЕВСКИ ЌЕ ДОБИЕ УПАТ КОГА И НА КОЈА ЗАТВОРСКА КАПИЈА ДА СЕ ПРИЈАВИ ШТОМ ПРЕСУДАТА СТИГНЕ ОД АПЕЛАЦИЈА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

ГРУЕВСКИ ЌЕ ДОБИЕ УПАТ КОГА И НА КОЈА ЗАТВОРСКА КАПИЈА ДА СЕ ПРИЈАВИ ШТОМ ПРЕСУДАТА СТИГНЕ ОД АПЕЛАЦИЈА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Потврдената затворска казна од 2 години за експремиерот и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и намалената казна од 6,5 на 4,5 години затвор ...
2 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИОНИОТ СУД

2 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИОНИОТ СУД

Затворската казна од 2 години за експремиерот Никола Груевски во предметот на СЈО „Тенк“ ја потврди Апелациониот суд Скопје. Казната е за незаконито в ...
ЈАНКУЛОСКА ПЛАЧЕШЕ ВО ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА НАБАВКАТА НА МЕРЦЕДЕСОТ, ТВРДИ ДЕКА СУДИИТЕ БИЛЕ ПРИСТРАСНИ

ЈАНКУЛОСКА ПЛАЧЕШЕ ВО ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА НАБАВКАТА НА МЕРЦЕДЕСОТ, ТВРДИ ДЕКА СУДИИТЕ БИЛЕ ПРИСТРАСНИ

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска во Кривичниот суд во завршните зборови во предметот на СЈО „Тенк“, каде ѝ се суд ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ