Таг: Горан Грујовски

1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ
МВР ДОПРВА ЌЕ УТВРДУВА КАКО ДА ПОСТАПИ СО ШЕСТЕ ВРАБОТЕНИ ВО УБК, ОСУДЕНИ ДЕНЕСКА ВО „ТВРДИНА 2“

МВР ДОПРВА ЌЕ УТВРДУВА КАКО ДА ПОСТАПИ СО ШЕСТЕ ВРАБОТЕНИ ВО УБК, ОСУДЕНИ ДЕНЕСКА ВО „ТВРДИНА 2“

Министерството за внатрешни работи ќе ги испита законските можности како да постапи со шесте вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање ( ...
МВР ИМА МНОГУ ПОДАТОЦИ ЗА ЈАТАЦИТЕ НА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ ВО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

МВР ИМА МНОГУ ПОДАТОЦИ ЗА ЈАТАЦИТЕ НА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ ВО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Министерството за внатрешни работи има многу податоци за логистичка поддршка што поранешниот началник на Петтата управа Горан Грујовски и вработениот ...
СЈО ДОСТАВИ НОВИ ДОКАЗИ ЗА ПАЛЕЊЕТО ДОКУМЕНТИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ ОДЛОЖЕНО ЗА 2 НОЕМВРИ

СЈО ДОСТАВИ НОВИ ДОКАЗИ ЗА ПАЛЕЊЕТО ДОКУМЕНТИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ ОДЛОЖЕНО ЗА 2 НОЕМВРИ

Предметот „Тврдина 2“ во кој што избеганиот ексначалник на Петта управа во УБК Горан Грујевски, вработениот во УБК Никола Бошковски и уште 6 вработени ...
ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ МОЖЕ ДА БИДЕ ОСУДЕН ВО ОТСУСТВО, АКО ТОА ГО ПОБАРА СЈО

ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ МОЖЕ ДА БИДЕ ОСУДЕН ВО ОТСУСТВО, АКО ТОА ГО ПОБАРА СЈО

Судијката Лидија Петровска може да го осуди во отсуство обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски кој е во бегство, потврди за С ...
СУДИЈАТА ИВИЦА СТЕФАНОВСКИ, ВО ЧИИ РАЦЕ Е ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“ И „ТАРГЕТ“, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

СУДИЈАТА ИВИЦА СТЕФАНОВСКИ, ВО ЧИИ РАЦЕ Е ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“ И „ТАРГЕТ“, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

Судијата од организиран криминал Ивица Стефановски, кај кого се паднаа обвиненијата за случаите на Специјалното обвинителство „Тврдина“ и „Таргет“, се ...
МВР ГИ ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦИТЕ ЗА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

МВР ГИ ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦИТЕ ЗА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

Профилите на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои се во бегство од 26 јули, се објавени на веб сајтот на Министерството за внатрешни рабо ...
НАИВНИ СУДИИ

НАИВНИ СУДИИ

1 Сите знаеја дека обвинетите од СЈО за нелегалното прислушување на илјадници граѓани и за уништувањето на  опремата за прислушување ќе избегаат. Ама ...
БЕГСТВОТО НА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ ПОКАЖА КОЛКУ Е ТРУЛО СУДСТВОТО, ИЗЈАВИ СПАСОВСКИ

БЕГСТВОТО НА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ ПОКАЖА КОЛКУ Е ТРУЛО СУДСТВОТО, ИЗЈАВИ СПАСОВСКИ

Судиите се одговорни за бегството на Горан Грујовски и Никола Бошковски, обвинети за масовното нелегално прислушување, а не полицијата, рече министеро ...
МВР СО МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ГИ БАРА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ

МВР СО МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ГИ БАРА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по обвинетите Горан Грујовски и Никола Бошковски, откако синоќа не ги најде дома за д ...
СУДИИТЕ ИМ ДАДОА НЕДЕЛА ДЕНА НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ДА НЕ ГИ НАЈДЕ ПОЛИЦИЈАТА

СУДИИТЕ ИМ ДАДОА НЕДЕЛА ДЕНА НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ДА НЕ ГИ НАЈДЕ ПОЛИЦИЈАТА

Апелациониот суд Скопје и Врховниот суд  им дадоа недела дена на обвинетите Горан Грујовски и Никола Бошковски можност да не бидат дома кога полицијат ...
1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ