Таг: Ѓорге Иванов

1 42 43 44 45 46 440 / 454 НАПИСИ
ПОВТОРНО ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

ПОВТОРНО ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

Во центарот на Скопје вечерва пак ќе има два протести. Пред Собранието се граѓаните жшто протестираат против аболицијата на Ѓорѓе Иванов. Тие бараат и ...
ИВАНОВ: ИМАМ НАЧИН ДА ДОЈДАМ ДО СИТЕ ИНФОРМАЦИИ

ИВАНОВ: ИМАМ НАЧИН ДА ДОЈДАМ ДО СИТЕ ИНФОРМАЦИИ

Ѓорге Иванов попладнево кажа дека „претседателот на државата има начини да дојде до сите информации во државата“, одговарајќи на прашање како знаел ко ...
ПОВРЕДЕНИ И ПРИВЕДЕНИ ВО ВЧЕРАШНИТЕ ДЕМОНСТРАЦИИ ВО СКОПЈЕ

ПОВРЕДЕНИ И ПРИВЕДЕНИ ВО ВЧЕРАШНИТЕ ДЕМОНСТРАЦИИ ВО СКОПЈЕ

Неколку повредени демонстранти, повреден новинар и фоторепортер и десетина приведени има по бурната ноќ во Скопје кога беше демолирана народната канце ...
САД: КОРУПЦИЈАТА ЈА УБИВА МАКЕДОНИЈА

САД: КОРУПЦИЈАТА ЈА УБИВА МАКЕДОНИЈА

Високото ниво на корупција и неуспехот на владата целосно да го почитува владеењето на  правото се главен проблем за човековите права во Македонија, с ...
ХРВАТСКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА КАКО ДА БИЛА ВО БЕЛОРУСИЈА

ХРВАТСКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА КАКО ДА БИЛА ВО БЕЛОРУСИЈА

Хрватскиот „Т-портал“ ја критикува хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ дека била изманипулирана од македонскиот претседател за време на ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ РАЗБИЕНИ, ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ НЕКОЛКУМИНА

ДЕМОНСТРАНТИТЕ РАЗБИЕНИ, ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ НЕКОЛКУМИНА

Полицијата ги разби деминстрантите во центарот на Скопје и сега ги гони по околните улици, јавуваат репортерите на СДК.МК. Неколкумина се приведени. Е ...
САД ГО ПОВИКУВААТ ИВАНОВ ДА ЈА ПРЕИСПИТА ОДЛУКАТА ЗА АБОЛИЦИЈА

САД ГО ПОВИКУВААТ ИВАНОВ ДА ЈА ПРЕИСПИТА ОДЛУКАТА ЗА АБОЛИЦИЈА

Соединетите Американски Држави попладнево го повикаа претседателот Ѓорге Иванов одново да ја разгледа одлуката и да му дозволи на Специјалното обвинит ...
ЦРВЕНКОВСКИ: ИВАНОВ ИТНО ДА ГО ИЗБРИШЕ МОЕТО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ ОД СРАМНАТА ОДЛУКА

ЦРВЕНКОВСКИ: ИВАНОВ ИТНО ДА ГО ИЗБРИШЕ МОЕТО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ ОД СРАМНАТА ОДЛУКА

Поранешниот претседател на Македонија, Бранко Црвенковски, му испрати писмо на претседателот Ѓорге Иванов. Во писмото, Црвенковски бара Иванов итно да ...
ОБЈАВЕНИ ОДЛУКИТЕ ВО СЛУЖБЕН ВЕСНИК,РЕКОРДЕР ПО ПОМИЛУВАЊА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ

ОБЈАВЕНИ ОДЛУКИТЕ ВО СЛУЖБЕН ВЕСНИК,РЕКОРДЕР ПО ПОМИЛУВАЊА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ

Трајко Вељаноски, Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкуловска, Миле Јанакиески, Љупчо Тодоровски-Радникот, Мартин Протуѓер, Зоран Заев, Зоран ...
ОПОЗИЦИЈАТА ПОДНЕСЕ ИМПИЧМЕНТ ЗА ИВАНОВ

ОПОЗИЦИЈАТА ПОДНЕСЕ ИМПИЧМЕНТ ЗА ИВАНОВ

Денеска опозицијата покрена постапка за утврдување на одговорност против, како што рече координато ...
1 42 43 44 45 46 440 / 454 НАПИСИ