Таг: Ѓорге Иванов

1 43 44 45 46 450 / 454 НАПИСИ
ИВАНОВ, ПОДАЛЕКУ ОД ДЕЛОТО НА ТАТКО МИ, ПОРАЧА СИНОТ НА ГЛИГОР ЧЕМЕРСКИ

ИВАНОВ, ПОДАЛЕКУ ОД ДЕЛОТО НА ТАТКО МИ, ПОРАЧА СИНОТ НА ГЛИГОР ЧЕМЕРСКИ

Синот на неодамна починатиот академик сликар Глигор Чемерски, Огнен Чемерски, вчера протестираше поради одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за абол ...
КАМБОВСКИ: НЕ МОЖЕ ТОПТАН АБОЛИЦИЈА, МОРА СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ

КАМБОВСКИ: НЕ МОЖЕ ТОПТАН АБОЛИЦИЈА, МОРА СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ

“Ниеден обвинител, ниеден суд не може да го натера да запре кривична постапка ваква општа одлука за аболицирање на осомничени и обвинети од претседате ...
ГРАДОТ ВРИЕШЕ, ИВАНОВ ВЕЧЕРАШЕ СО КОЛИНДА И БОРУТ ВО ВИНАРИЈА

ГРАДОТ ВРИЕШЕ, ИВАНОВ ВЕЧЕРАШЕ СО КОЛИНДА И БОРУТ ВО ВИНАРИЈА

Додека траеја протестите во центарот на Скопје поради одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за аболиција и амнестија на политичарите осомничени за кр ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ МУ ПОРАЧАА НА ЗАЕВ ДА ПРЕСТАНЕ ДА СЕ СЛИКА И ДА НАПРАВИ НЕШТО

ДЕМОНСТРАНТИТЕ МУ ПОРАЧАА НА ЗАЕВ ДА ПРЕСТАНЕ ДА СЕ СЛИКА И ДА НАПРАВИ НЕШТО

Демонстрантите кои вечерва пробаа да го пробијат кордонот полицајци кои ја чуваат зградата на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје го нападнаа и лидерот н ...
АХМЕТИ ВЕЛИ ДЕКА НЕЛЕГИТИМЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ ДОНЕЛ НЕЛЕГИТИМНА ОДЛУКА

АХМЕТИ ВЕЛИ ДЕКА НЕЛЕГИТИМЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ ДОНЕЛ НЕЛЕГИТИМНА ОДЛУКА

Лидерот на ДУИ Али Ахмети попладнево рече дека одлуката на Иванов е нелегитимна, оти тој не е легитимен претседател. „Сметам дека одлуката на Ивано ...
ЗАЕВ ИМ СЕ ПРИДРУЖИ НА ДЕМОНСТРАНТИТЕ, СО ЈАЈЦА ПО ВЛАДАТА

ЗАЕВ ИМ СЕ ПРИДРУЖИ НА ДЕМОНСТРАНТИТЕ, СО ЈАЈЦА ПО ВЛАДАТА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев им се придружи на демонстрантите кои тргнаа кон седиштето на Владата против одлуката на претседателот Иванов да ги аболира ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ТРГНАА КОН СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ТРГНАА КОН СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ

Демонстрантите кои попладнево ја гаѓаа со јајца Канцеларијата за односи со граѓаните на Претседателот на државата во центарот на Скопје, се упатија ко ...
НАПАДНАТА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ

НАПАДНАТА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ

Група демонстранти попладнево ја нападнаа канцеларијата на Претседателот на државата во центарот на Скопје, јавуваат репортерите на СДК.МК. Гневни пор ...
ЗАЕВ: ОВА Е ДРЖАВЕН УДАР, ОДИМЕ НА УЛИЦА

ЗАЕВ: ОВА Е ДРЖАВЕН УДАР, ОДИМЕ НА УЛИЦА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев пред малку од седиштето на партијата повика на масовни протести и побара оставка од претседателот Ѓорѓи Иванов по неговата ...
САД ЗАГРИЖЕНИ ЗА ПОСВЕТЕНОСТА НА МАКЕДОНИЈА КОН ВЛАДЕЕЊЕТО НА ПРАВОТО

САД ЗАГРИЖЕНИ ЗА ПОСВЕТЕНОСТА НА МАКЕДОНИЈА КОН ВЛАДЕЕЊЕТО НА ПРАВОТО

Амабасадата на САД во Скопје бара натамошни појаснувања по изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека прогласува аболиција за сите политичари кои се ...
1 43 44 45 46 450 / 454 НАПИСИ