Таг: Гостивар

1 5 6 767 / 67 НАПИСИ
ТАРАВАРИ ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГОСТИВАР

ТАРАВАРИ ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГОСТИВАР

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК лично мини ...
И ГОСТИВАР ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ОД КОКА-КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

И ГОСТИВАР ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ОД КОКА-КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

Во Гостивар вчера беше отворена осмата „Кока-кола активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и Кока-Кола, соопшти компани ...
ОД ГРИП ПОЧИНАА ДВЕ ДЕЦА ОД ГОСТИВАР И КИЧЕВО

ОД ГРИП ПОЧИНАА ДВЕ ДЕЦА ОД ГОСТИВАР И КИЧЕВО

Две деца на возраст од три и четири години минатата недела починале од последици од грип на Клиниката за детски болести. Институтот за јавно здравје с ...
УПРАВНИОТ СУД ЈА УВАЖИ ТУЖБАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ПОНИШТИ ПРЕГЛАСУВАЊЕ ВО ГОСТИВАР

УПРАВНИОТ СУД ЈА УВАЖИ ТУЖБАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ПОНИШТИ ПРЕГЛАСУВАЊЕ ВО ГОСТИВАР

Управниот суд едногласно со пет гласа „за“ ја уважи тужбата на ВМРО-ДПМНЕ и го отфрли како неуреден приговорот на партијата Беса за гласањето на избир ...
ЖРТВИТЕ ОД СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО НЕМА КАЈ ДА СЕ СКРИЈАТ ВО ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА

ЖРТВИТЕ ОД СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО НЕМА КАЈ ДА СЕ СКРИЈАТ ВО ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА

Семејното насилство во тетовско-гостиварскиот регион е во пораст, но Центарот за правна помош (ЦПП), кој работи во состав на невладината организација ...
НЕМА ПОТВРДА ДАЛИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ ВО МИНХЕН Е И ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР

НЕМА ПОТВРДА ДАЛИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ ВО МИНХЕН Е И ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР

Нема официјална потврда дека меѓу жртвите во терористичкиот напад во трговскиот центар во Минхен има и девојка од Македонија, како што ноќеска после п ...
ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН?

ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН?

Меѓу жртвите во терористичкиот напад во трговскиот центар во Минхен има и Албанец од Македонија, јавија косовските медиуми, а пренесе на Твитер косовс ...
1 5 6 767 / 67 НАПИСИ