Таг: Градски парк

1 2 3 7 10 / 68 НАПИСИ
ДОБИВМЕ ДОЗВОЛА ОД ГРАДОТ ДА ПРАВИМЕ ФЕСТИВАЛ ВО ПАРК, НО ДАНЕЛА ГО ЗАБРАНИ ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ, ВЕЛАТ ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА „СКОП ЈАРД“

ДОБИВМЕ ДОЗВОЛА ОД ГРАДОТ ДА ПРАВИМЕ ФЕСТИВАЛ ВО ПАРК, НО ДАНЕЛА ГО ЗАБРАНИ ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ, ВЕЛАТ ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА „СКОП ЈАРД“

Организаторите на фестивалот „Скоп Јард“ обвинуваат дека градоначалничката Данела Арсовска спречила и не дозволила во Градски парк од 12 до 16 јуни да ...
АСФАЛТ МЕСТО КАЛДРМА НА УЛИЦАТА СТОЛТЕНБЕРГОВА ВО СКОПСКИОТ ГРАДСКИ ПАРК

АСФАЛТ МЕСТО КАЛДРМА НА УЛИЦАТА СТОЛТЕНБЕРГОВА ВО СКОПСКИОТ ГРАДСКИ ПАРК

Коцката од улицата Столтенбергова пред стадионот во Градскиот парк во Скопје е заменета со асфалт. Екипите на ЈП „Улици и патишта“ вчера започнаа со а ...
ЗАСИЛЕНИ ПОЛИЦИСКИ ПАТРОЛИ НИЗ СКОПСКО ДЕБАР МААЛО, РОДИТЕЛИ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ДРУГИ МЕСТА ОРГАНИЗИРАНО СЕ НОСАТ ДА ДИЛААТ ДРОГА МЕЃУ ВРСНИЦИТЕ

ЗАСИЛЕНИ ПОЛИЦИСКИ ПАТРОЛИ НИЗ СКОПСКО ДЕБАР МААЛО, РОДИТЕЛИ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ДРУГИ МЕСТА ОРГАНИЗИРАНО СЕ НОСАТ ДА ДИЛААТ ДРОГА МЕЃУ ВРСНИЦИТЕ

Засилени полициски патроли ќе има секоја вечер низ скопско Дебар Маало, познато како центар на ноќниот живот во главниот град, откако се регистрирани ...
ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ОДБЕЛЕЖАНИ 500 ГОДИНИ ШВЕДСКА НЕЗАВИСНОСТ И 30 ГОДИНИ СОРАБОТКА СО МАКЕДОНИЈА

ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ОДБЕЛЕЖАНИ 500 ГОДИНИ ШВЕДСКА НЕЗАВИСНОСТ И 30 ГОДИНИ СОРАБОТКА СО МАКЕДОНИЈА

Со целовечерна забава во Градскиот парк во Скопје синоќа беа одбележани 500 години независност на Шведска и 30 години од воспоставувањето на дипломатс ...
СО НЕДЕЛИ СТОЈАТ УНИШТЕНИ ПОСТАМЕНТИТЕ НА УКРАДЕНИТЕ БИСТИ НА КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ И НИКОЛА ВАПЦАРОВ ВО СКОПСКИОТ ПАРК, ГРАДОТ НЕ РЕАГИРА

СО НЕДЕЛИ СТОЈАТ УНИШТЕНИ ПОСТАМЕНТИТЕ НА УКРАДЕНИТЕ БИСТИ НА КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ И НИКОЛА ВАПЦАРОВ ВО СКОПСКИОТ ПАРК, ГРАДОТ НЕ РЕАГИРА

Бистите на Коле Неделковски и Никола Вапцаров во Градскиот парк со денови стојат урнати и уништени. Постаментите на кои стоеја бистите се урнати, искр ...
И ДИРЕКТОРОТ КОЈ ГО АСФАЛТИРАШЕ ПАРКОТ И  ДИРЕКТОРОТ НА „ЛАЈКА“ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ, НЕМАЛЕ КОМУНИКАЦИЈА СО АРСОВСКА

И ДИРЕКТОРОТ КОЈ ГО АСФАЛТИРАШЕ ПАРКОТ И  ДИРЕКТОРОТ НА „ЛАЈКА“ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ, НЕМАЛЕ КОМУНИКАЦИЈА СО АРСОВСКА

Директорот на ЈП „Улици и патишта“ Борис Настов поднесе оставка од функцијата. Тој вели дека немал комуникација со скопската градоначалничка Данела Ар ...
ГРАД СКОПЈЕ СТАВИ ЦРВЕН ТАРТАН ВРЗ АСФАЛТОТ ОКОЛУ ЛАВИРИНТОТ ВО ГРАДСКИ ПАРК

ГРАД СКОПЈЕ СТАВИ ЦРВЕН ТАРТАН ВРЗ АСФАЛТОТ ОКОЛУ ЛАВИРИНТОТ ВО ГРАДСКИ ПАРК

На патеката околу лавиринтот во Градскиот парк која во средата беше асфалтирана ставен е тартан. Откако медиумите, јавноста и граѓанските организации ...
АРСОВСКА СЕ ПРЕМИСЛИ, НЕМА ДА ГИ АСФАЛТИРА ПАТЕКИТЕ ВО ПАРК, КАЈ ЛАВИРИНТОТ ЌЕ СЕ СТАВИ ТАРТАН

АРСОВСКА СЕ ПРЕМИСЛИ, НЕМА ДА ГИ АСФАЛТИРА ПАТЕКИТЕ ВО ПАРК, КАЈ ЛАВИРИНТОТ ЌЕ СЕ СТАВИ ТАРТАН

Градоначалничката Данела Арсовска, по реакциите во јавноста, се премисли и нема да ги асфалтира земјените патеки во Градскиот парк во Скопје. Вчера бе ...
ГРАД СКОПЈЕ ГИ АСФАЛТИРА ЗЕМЈЕНИТЕ ПАТЕКИ ВО ГРАДСКИ ПАРК ЗА ПОВЕЌЕ ДА СЕ ЗАГРЕВА

ГРАД СКОПЈЕ ГИ АСФАЛТИРА ЗЕМЈЕНИТЕ ПАТЕКИ ВО ГРАДСКИ ПАРК ЗА ПОВЕЌЕ ДА СЕ ЗАГРЕВА

Градоначалничката Данела Арсовска денеска преку соопштение се пофали дека Град Скопје и ЈП „Улици и патишта“ почнале со асфалтирање на дел од земјенит ...
ГАЗДИТЕ НА ЛЕТНИТЕ ДИСКОТЕКИ ВО СКОПЈЕ ГО ОТКАЖАА ПРОТЕСТОТ, МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ИМ ВЕТИЛ РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ЛИЦЕНЦИТЕ

ГАЗДИТЕ НА ЛЕТНИТЕ ДИСКОТЕКИ ВО СКОПЈЕ ГО ОТКАЖАА ПРОТЕСТОТ, МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ИМ ВЕТИЛ РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ЛИЦЕНЦИТЕ

Газдите на летните дискотеки од Градскиот парк во Скопје го откажаа протестот кој требаше да се одржи во среда. Тие денеска имале средба со министерот ...
1 2 3 7 10 / 68 НАПИСИ