Таг: грешка

ГРАФИЧКИТЕ ДИЗАЈНЕРИ ОД ВЛАДАTA СЕ АВТОРИ НА ЛОГОТО ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ

ГРАФИЧКИТЕ ДИЗАЈНЕРИ ОД ВЛАДАTA СЕ АВТОРИ НА ЛОГОТО ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ

Тимот графички дизајнери при Секторот за односи со јавноста во Владата се автори на логото за јубилејот 30 години независност на државата, вели владин ...
ФАТАЛНИ ГРЕШКИ ИМА ВО ВЛАДИНОТО ЛОГО ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ, ТРЕБА ДА СЕ ИСФРЛИ, ВЕЛИ ИСТОРИЧАРКАТА НА УМЕТНОСТ СОЊА АБАЏИЕВА

ФАТАЛНИ ГРЕШКИ ИМА ВО ВЛАДИНОТО ЛОГО ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ, ТРЕБА ДА СЕ ИСФРЛИ, ВЕЛИ ИСТОРИЧАРКАТА НА УМЕТНОСТ СОЊА АБАЏИЕВА

Владиното лого за 30 години независност на Републиката треба да се исфрли, три фатални грешки има во логото вели  за САКАМДАКАЖАМ.МК Соња Абаџиева, ед ...
ИРАН ПРИЗНА ДЕКА ПО ГРЕШКА ГО УРНА УКРАИНСКИОТ ПАТНИЧКИ АВИОН

ИРАН ПРИЗНА ДЕКА ПО ГРЕШКА ГО УРНА УКРАИНСКИОТ ПАТНИЧКИ АВИОН

Иран призна дека нивните вооружени сили „ненамерно“ го собориле украинскиот авион што падна во средата при што загинаа сите 176 патници и членови на е ...
ТАМАРА ИСПЕА ПОГРЕШНА ХИМНА И НА ФУДБАЛСКИ МЕЧ ПРЕД 6 ГОДИНИ

ТАМАРА ИСПЕА ПОГРЕШНА ХИМНА И НА ФУДБАЛСКИ МЕЧ ПРЕД 6 ГОДИНИ

Тамара Тодевска, која синоќа на прием во Американската амбасада ја згреши македонската химна, ја испеа истата погрешна верзија на химната и на фудбалс ...
АВИОН НА „БРИТИШ ЕРВЕЈЗ“ МЕСТО ВО ДИСЕЛДОРФ ПО ГРЕШКА СЛЕТАЛ ВО ЕДИНБУРГ

АВИОН НА „БРИТИШ ЕРВЕЈЗ“ МЕСТО ВО ДИСЕЛДОРФ ПО ГРЕШКА СЛЕТАЛ ВО ЕДИНБУРГ

Авион на „Бритиш ервејз“ на лет од Лондон за Диселдорф, Германија по грешка слетал во Единбург, Шкотска. Авиокомпанијата денеска рече дека проблемот п ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ШТИПСКО КАДРИФАКОВО ДОБИВААТ АВТОПАТ, НО ПОРАДИ ГРЕШКА НА ПЛАНЕРИТЕ МОЖЕ ДА ОСТАНАТ БЕЗ ВОДА, ШТАЛИ И ДВОРОВИ

ЖИТЕЛИТЕ НА ШТИПСКО КАДРИФАКОВО ДОБИВААТ АВТОПАТ, НО ПОРАДИ ГРЕШКА НА ПЛАНЕРИТЕ МОЖЕ ДА ОСТАНАТ БЕЗ ВОДА, ШТАЛИ И ДВОРОВИ

Штипското село Кадрифаково е на прагот да остане без вода за пиење, а на повеќемина жители да им се срушат шталите, и да им се уништат дворовите. Греш ...
ЛОКАЛЕН ТРКАЧ ГО ОСВОИ МАРАТОНОТ ВО ВЕНЕЦИЈА ОТКАКО ФАВОРИТИТЕ СВРТЕЛЕ ВО ПОГРЕШНА НАСОКА

ЛОКАЛЕН ТРКАЧ ГО ОСВОИ МАРАТОНОТ ВО ВЕНЕЦИЈА ОТКАКО ФАВОРИТИТЕ СВРТЕЛЕ ВО ПОГРЕШНА НАСОКА

Анонимен локален тркач триумфираше на маратонот во Венеција, откако фаворитите биле упатени да трчаат во погрешна насока. Бизарниот инцидент го искор ...
ЌЕ ПРОДОЛЖИМЕ ДА ОБЕЛЕЖУВАМЕ СЕ ШТО Е ГРЕШКА, НАЈАВИЈА ШАРЕНИТЕ

ЌЕ ПРОДОЛЖИМЕ ДА ОБЕЛЕЖУВАМЕ СЕ ШТО Е ГРЕШКА, НАЈАВИЈА ШАРЕНИТЕ

Боја со чаталот и вечерва се фрлаше на Собранието. Пред да почнат да бојат, шарените револуционери од говорница ја објаснија мисијата што ја имаат. ...
8 / 8 НАПИСИ