Таг: Груевски

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ВРХОВНИОТ СУД ГИ ОДБИ ЖАЛБИТЕ НА ЈАНКУЛОСКА И НА ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ, ТАА БИ ТРЕБАЛО ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА „ТЕНК“

ВРХОВНИОТ СУД ГИ ОДБИ ЖАЛБИТЕ НА ЈАНКУЛОСКА И НА ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ, ТАА БИ ТРЕБАЛО ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА „ТЕНК“

Врховниот суд на Република Северна Македонија вчера ги одбил барањата на осудените Ѓоко Поповски, Гордана Јанкулоска и Никола Груевски за злоупотреби ...
ЈАЈЦЕ И ЛОНДОН

ЈАЈЦЕ И ЛОНДОН

1 Случајноста сакаше за време на прославата на 70-годишнината на НАТО да се најдам во Вашингтон. Баш дента кога македонското знаме се развеа пред Баки ...
ХАН ЌЕ ГИ ИСЛУША ДРУГИТЕ, ПА ЌЕ МУ РАПОРТИРА НА ГРУЕВСКИ

ХАН ЌЕ ГИ ИСЛУША ДРУГИТЕ, ПА ЌЕ МУ РАПОРТИРА НА ГРУЕВСКИ

Денешната агенда на комесарот за проширување на ЕУ Јоханес Хан завршува со средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во просториите на Собранието. Тој со Никола ...
„СВАРОВСКИ“ СУДИЈКАТА ЌЕ ГИ СУДИ ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ ПО ОБВИНЕНИЈАТА НА СЈО, НИКОЈ НЕ БАРА ИЗЗЕМАЊЕ

„СВАРОВСКИ“ СУДИЈКАТА ЌЕ ГИ СУДИ ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ ПО ОБВИНЕНИЈАТА НА СЈО, НИКОЈ НЕ БАРА ИЗЗЕМАЊЕ

Лидија Петровска, една од двете судијки од Кривичен суд кои ги добија предметите по обвиненијата на Специјалното јавно обвинителство за насилство во О ...
ПАТАРИНАТА РОМАНОВЦЕ ЌЕ ПРОРАБОТИ ВО АПРИЛ 2017

ПАТАРИНАТА РОМАНОВЦЕ ЌЕ ПРОРАБОТИ ВО АПРИЛ 2017

И оваа сезона нема да се користи новата наплатна станица Романовце на автопатот Куманово-Скопје, бидејќи ќе биде готова дури во април, 2017. Како што ...
В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Движењето Шарена револуција најави нов протест за понеделник (27 јуни) во 19 часот, пред СЈО. „Правдата е под сериозна закана. Протестирам! Уставни ...
„БИ-БИ-СИ“ ГО НАРЕЧЕ СЈО ВИСТИНСКИТЕ „ЧАРЛИЕВИ АНГЕЛИ“ КОИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ КРИМИНАЛОТ

„БИ-БИ-СИ“ ГО НАРЕЧЕ СЈО ВИСТИНСКИТЕ „ЧАРЛИЕВИ АНГЕЛИ“ КОИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ КРИМИНАЛОТ

„Три жени станаа камшик за македонската политичка елита и хероини на уличните протести кои сега ја потресуваат малата балканска земја – некои ги нарек ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА НАЈАВУВА МАСОВЕН ПРОТЕСТ ЗА СПАС НА СЈО В ПОНЕДЕЛНИК

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА НАЈАВУВА МАСОВЕН ПРОТЕСТ ЗА СПАС НА СЈО В ПОНЕДЕЛНИК

В понеделник 20 јуни Шарената револуција револуција најавува масовен протест пред Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во 19 часот. Масовниот протес ...
РЕДИЦА ЗА ЧАТАЛОТ, НА АБОЛИЦИРАНИТЕ ИМ ТЕЧЕ ОД НОГАВИЦИ

РЕДИЦА ЗА ЧАТАЛОТ, НА АБОЛИЦИРАНИТЕ ИМ ТЕЧЕ ОД НОГАВИЦИ

Демонстрантите што маршираа во Шарената револуција вечерва пред Собранието чекаа во редица за да го гаѓаат со боја со големиот чатал. Претходно, како ...
ХАЈНДЛ: ДРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ ТРЕБА ДА СЕ СТАВАТ НАД ПОЛИТИЧКИТЕ

ХАЈНДЛ: ДРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ ТРЕБА ДА СЕ СТАВАТ НАД ПОЛИТИЧКИТЕ

Мојот став е ист со последното соопштение на високата претставничка на Европската Унија за надворешна политика, Федерика Могерини. Значи треба државни ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ