Таг: Гугл

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ОД 1 ДЕКЕМВРИ „ГУГЛ“ ЌЕ БРИШЕ АДРЕСИ НА ЏИМЕЈЛ ШТО НЕ СЕ КОРИСТЕНИ ДВЕ ГОДИНИ

ОД 1 ДЕКЕМВРИ „ГУГЛ“ ЌЕ БРИШЕ АДРЕСИ НА ЏИМЕЈЛ ШТО НЕ СЕ КОРИСТЕНИ ДВЕ ГОДИНИ

„Гугл“ планира да брише неактивни електронски адреси и фотографии на џимејл почнувајќи од 1 декември. „Гугл“ дефинира неактивна е-адреса како адреса ш ...
„ГУГЛ“ ГО ОТПУШТИ ИНЖЕНЕРОТ КОЈ КАЖА ДЕКА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ИМА ЧУВСТВА

„ГУГЛ“ ГО ОТПУШТИ ИНЖЕНЕРОТ КОЈ КАЖА ДЕКА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ИМА ЧУВСТВА

„Гугл“ го отпушти инженерот кој тврдеше дека вештачката интелигенција има чувства. Минатиот месец, Блејк Лемоин излезе во јавност со неговата теорија ...
БОГАТИТЕ ДРЖАВИ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА ОДАНОЧУВАЊЕ НА „ГУГЛ“, „АМАЗОН“ И „ФЕЈСБУК“

БОГАТИТЕ ДРЖАВИ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА ОДАНОЧУВАЊЕ НА „ГУГЛ“, „АМАЗОН“ И „ФЕЈСБУК“

САД, Велика Британија и останатите членки на Г7 постигнаа историски договор за оданочување на големите компании како „Гугл“, „Амазон“ и „Фејсбук“, што ...
АВСТРАЛИЈА ПРВА НА СВЕТОТ ДОНЕСЕ ЗАКОН СО КОЈ ФЕЈСБУК И ГУГЛ СЕ ОБВРЗУВААТ ДА ПЛАЌААТ ЗА МЕДИУМСКИ СОДРЖИНИ

АВСТРАЛИЈА ПРВА НА СВЕТОТ ДОНЕСЕ ЗАКОН СО КОЈ ФЕЈСБУК И ГУГЛ СЕ ОБВРЗУВААТ ДА ПЛАЌААТ ЗА МЕДИУМСКИ СОДРЖИНИ

Австралија е првата земја на светот која донесе закон според кој Фејсбук и Гугл ќе мора да плаќаат за медиумските содржини на своите платформи. Двата ...
ПАДНАА СЕРВИСИТЕ НА ГУГЛ, НЕ РАБОТАТ НИ ЈУТЈУБ И ЏИМЕИЛ

ПАДНАА СЕРВИСИТЕ НА ГУГЛ, НЕ РАБОТАТ НИ ЈУТЈУБ И ЏИМЕИЛ

Апликациите на Гугл, вклучувајќи ги и Јутјуб и Џимеил, паднаа денеска во голем број европски држави и во остатокот на светот, во ретко голем дефект шт ...
АВСТРАЛИЈА ЌЕ ГИ НАТЕРА ФЕЈСБУК И ГУГЛ ДА ПЛАЌААТ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА МЕДИУМСКИ СОДРЖИНИ

АВСТРАЛИЈА ЌЕ ГИ НАТЕРА ФЕЈСБУК И ГУГЛ ДА ПЛАЌААТ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА МЕДИУМСКИ СОДРЖИНИ

Фејсбук и Гугл ќе мора да платат милиони долари за медиумските содржини што ги преземаат од Австралија, што е дел од планот на владата да им помогне н ...
АЛАТКАТА НА „ГУГЛ“ ЗА МЕРЕЊЕ НА АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ ДОСТАПНА И ВО ЕВРОПА

АЛАТКАТА НА „ГУГЛ“ ЗА МЕРЕЊЕ НА АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ ДОСТАПНА И ВО ЕВРОПА

Алатка на „Гугл“ која го мери загадувањето на воздухот во градовите наскоро ќе биде достапна и во Европа. Таа досега се користеше само во САД и „Гу ...
ГУГЛ ПАДНА ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ЧАС, ПРОБЛЕМИ СО ИНТЕРНЕТОТ НИЗ ЦЕЛ СВЕТ

ГУГЛ ПАДНА ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ЧАС, ПРОБЛЕМИ СО ИНТЕРНЕТОТ НИЗ ЦЕЛ СВЕТ

Голем дел од интернетот беше паднат повеќе од еден час, со прекини низ целиот свет, најмногу поради проблеми на Гугл. Во прекин беа веб страниците на ...
„ГУГЛ“ МУ ОГРАНИЧИ НА „ХУАВЕИ“ ПРИСТАП ДО „АНДРОИД“ ОТКАКО ТРАМП ЈА СТАВИ КОМПАНИЈАТА НА ЦРНА ЛИСТА

„ГУГЛ“ МУ ОГРАНИЧИ НА „ХУАВЕИ“ ПРИСТАП ДО „АНДРОИД“ ОТКАКО ТРАМП ЈА СТАВИ КОМПАНИЈАТА НА ЦРНА ЛИСТА

„Гугл“ му забрани некои надградби во оперативниот систем „Андроид“ на вториот најголем светски производител на смартфони „Хуавеи“, задавајќи ѝ голем у ...
ВРАБОТУВАЊЕТО 50 ЛУЃЕ ВО ВЛАДАТА ЗА ДА ВИ СТАВААТ ЛАЈКОВИ Е ЕДИНСТЕВНАТА ИНВЕСТИЦИЈА ШТО СТЕ ЈА НАПРАВИЛЕ СО ФЕЈСБУК, МУ РЕЧЕ МИЛОШОСКИ НА ЗАЕВ

ВРАБОТУВАЊЕТО 50 ЛУЃЕ ВО ВЛАДАТА ЗА ДА ВИ СТАВААТ ЛАЈКОВИ Е ЕДИНСТЕВНАТА ИНВЕСТИЦИЈА ШТО СТЕ ЈА НАПРАВИЛЕ СО ФЕЈСБУК, МУ РЕЧЕ МИЛОШОСКИ НА ЗАЕВ

Дали Фејсбук и Гугл ќе инвестираат зависи дали Македонија ќе влезе во Европската унија и во НАТО за да имаат сигурност, рече премиерот Зоран Заев, одг ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ