Таг: Гугл

1 216 / 16 НАПИСИ
126 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ БИЛЕ ИЗЛОЖЕНИ НА РУСКА ПРОПАГАНДА ПРЕКУ ФЕЈСБУК, ТВИТЕР, ГУГЛ И ЈУТЈУБ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

126 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ БИЛЕ ИЗЛОЖЕНИ НА РУСКА ПРОПАГАНДА ПРЕКУ ФЕЈСБУК, ТВИТЕР, ГУГЛ И ЈУТЈУБ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

Како што се дознава дека руски постови допреле до повеќе американски гласачи отколку што првично се мислеше, Фејсбук, Твитер и Гугл заеднички се оглас ...
РУСИЈА ГО КОРИСТЕЛА И „ГУГЛ“ ЗА РЕКЛАМИ ВО ПОЛЗА НА ТРАМП

РУСИЈА ГО КОРИСТЕЛА И „ГУГЛ“ ЗА РЕКЛАМИ ВО ПОЛЗА НА ТРАМП

„Гугл“ откри дека руски оперативци потрошиле десетици илјади долари за рекламирање на Јутјуб, Џи мејл и на неговиот пребарувач, во обид да се замешаат ...
ЕУ ГО КАЗНИ „ГУГЛ“ СО РЕКОРДНИ 2,42 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

ЕУ ГО КАЗНИ „ГУГЛ“ СО РЕКОРДНИ 2,42 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Европската унија изрече рекордна казна од 2,42 милијарди евра против интернет-гигантот „Гугл“ за кршење на антимонополските правила со својата онлајн ...
ГУГЛ СО КРИЗЕН ФОНД, А СТАРБАКС СО ВРАБОТУВАЊЕ БЕГАЛЦИ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ ПОЛИТИКАТА НА ТРАМП

ГУГЛ СО КРИЗЕН ФОНД, А СТАРБАКС СО ВРАБОТУВАЊЕ БЕГАЛЦИ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ ПОЛИТИКАТА НА ТРАМП

Гугл формираше кризен фонд за организациите што се борат за правата на имигрантите, а синџирот кафетерии Старбакс најави дека ќе вработи 10.000 бегалц ...
ФЕЈСБУК ИСТРАЖУВА КАКО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ СЕ ШИРАТ ПРЕКУ МРЕЖАТА

ФЕЈСБУК ИСТРАЖУВА КАКО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ СЕ ШИРАТ ПРЕКУ МРЕЖАТА

И покрај обидите на Марк Закерберг да ја намали улогата на Фејсбук во изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, се интензивира истражувањето за т ...
ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

Апликацијата за кратки видеа Вајн на Твитер ќе биде затворена во наредните месеци, откако социјалната мрежа не успеа да го направи Вајн профитабилен д ...
1 216 / 16 НАПИСИ