Таг: хакерски напад

1 214 / 14 НАПИСИ
ХАКИРАНА КАМПАЊАТА НА МАКРОН, ПОДАТОЦИТЕ ИЗЛЕГОА НА ИНТЕРНЕТ

ХАКИРАНА КАМПАЊАТА НА МАКРОН, ПОДАТОЦИТЕ ИЗЛЕГОА НА ИНТЕРНЕТ

Кампањата на водечкиот француски претседателски кандидат Емануел Макрон доцна синоќа изјави дека бил цел на „масивен" хакерски напад, кој ги ставил на ...
ПОРТАЛИТЕ ПАДНАА ПОРАДИ ГОЛЕМ НАПАД НА СЕРВЕРИТЕ НА „УНЕТ“ ВО САБОТАТА

ПОРТАЛИТЕ ПАДНАА ПОРАДИ ГОЛЕМ НАПАД НА СЕРВЕРИТЕ НА „УНЕТ“ ВО САБОТАТА

Хостинг провајдерот „УНЕТ Клауд“, кој ги опслужува медиумите чиишто портали беа паднати во саботата, соопшти дека прекинот бил последица на зголемен И ...
„УНЕТ“ СМИРУВА, НЕ Е ХАКЕРСКИ НАПАД – ПОРТАЛИТЕ СЕ ПАДНАТИ ПОРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМ

„УНЕТ“ СМИРУВА, НЕ Е ХАКЕРСКИ НАПАД – ПОРТАЛИТЕ СЕ ПАДНАТИ ПОРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМ

Провајдерот „Унет“, кој ги опслужува медиумите чиишто портали утринава се паднати, тврди дека не се работи за никаков хакерски напад туку за класичен ...
РУСИЈА СТОИ ЗАД ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ САД

РУСИЈА СТОИ ЗАД ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ САД

Американските разузнавачки агенции ја известија Белата куќа дека со „голема сигурност“ знаат оти владата на Русија стои зад кражбата на е-пошта и доку ...
1 214 / 14 НАПИСИ