Таг: Халкидики

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ХАЛКИДИКИ И ТЕСАЛОНИКИ

ХАЛКИДИКИ И ТЕСАЛОНИКИ

Која држава? Северна, несеверна, барем Македонија ќе им ѕунеше во ушите. ...
ПУКАНО ВРЗ ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ХАНИОТИ, ЕДНИОТ Е МРТОВ, ВТОРИОТ Е В БОЛНИЦА

ПУКАНО ВРЗ ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ХАНИОТИ, ЕДНИОТ Е МРТОВ, ВТОРИОТ Е В БОЛНИЦА

Еден македонски државјанин е убиен, а другиот е в болница, откако е пукано врз нив во грчкото туристичко летувалиште Ханиоти на Халкидики. Како што ја ...
ТОПКАТА ШТО ГО СПАСИ ИВАН БИЛА ИЗГУБЕНА ПРЕД 10 ДЕНА ОД ДВЕ ДЕЦА НА ОСТРОВОТ ЛЕМНОС

ТОПКАТА ШТО ГО СПАСИ ИВАН БИЛА ИЗГУБЕНА ПРЕД 10 ДЕНА ОД ДВЕ ДЕЦА НА ОСТРОВОТ ЛЕМНОС

Топката што го спаси 30-годишниот Иван, кој беше 18 часа исчезнат во морето кај Халкидики, стигнала во неговите раце од островот Лемнос, од каде што п ...
УТРИНАВА ПРОДОЛЖИ ПОТРАГАТА ПО ДВАЈЦАТА МАКЕДОНЦИ НА ХАЛКИДИКИ

УТРИНАВА ПРОДОЛЖИ ПОТРАГАТА ПО ДВАЈЦАТА МАКЕДОНЦИ НА ХАЛКИДИКИ

Потрагата по двајцата македонски државјани кои исчезнаа вчера во морето кај Посиди, Халкидики, продолжи рано утринава. Во потрагата се приклучија татк ...
СПАСУВАЧКА АКЦИЈА НА ХАЛКИДИКИ, СЕ ТРАГА ПО ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ ИСЧЕЗНАА ВО МОРЕТО

СПАСУВАЧКА АКЦИЈА НА ХАЛКИДИКИ, СЕ ТРАГА ПО ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ ИСЧЕЗНАА ВО МОРЕТО

Во тек е спасувачка операција на грчката крајбрежната стража во Посиди, Халкидики, откако тројца млади капачи попладнево исчезнаа во областа. Еден ...
ПОРАДИ ПАТНИК СО КОВИД-19 ВО ИЗОЛАЦИЈА СТАВЕН АВТОБУС СО ТИНЕЈЏЕРИ КОИ БИЛЕ НА ЛЕТУВАЊЕ НА ХАЛКИДИКИ

ПОРАДИ ПАТНИК СО КОВИД-19 ВО ИЗОЛАЦИЈА СТАВЕН АВТОБУС СО ТИНЕЈЏЕРИ КОИ БИЛЕ НА ЛЕТУВАЊЕ НА ХАЛКИДИКИ

Автобус со тинејџери кои во понеделникот се вратиле од летување на Халкидики, Грција е ставен во изолација поради  пациент сомнителен за ковид-19. Дос ...
ХАЛКИДИКИ ДОБИ СТРУЈА ПО НАЈГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 35 ГОДИНИ

ХАЛКИДИКИ ДОБИ СТРУЈА ПО НАЈГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 35 ГОДИНИ

Снабдувањето со електрична енергија на грчкиот полуостров Халкидики беше нормализирано денеска околу пладне, откако најголемиот дел од регионот беше б ...
ПРОНАЈДЕНА СЕДМА ЖРТВА ОД НЕВРЕМЕТО ВО ГРЦИЈА, РЕЧИСИ ЦЕЛ ХАЛКИДИКИ БЕЗ СТРУЈА

ПРОНАЈДЕНА СЕДМА ЖРТВА ОД НЕВРЕМЕТО ВО ГРЦИЈА, РЕЧИСИ ЦЕЛ ХАЛКИДИКИ БЕЗ СТРУЈА

Бројот на загинати во вчерашното невреме на Халкидики порасна на седум, откако беше пронајдено уште едно тело во областа меѓу Созополи и Неа Каликрати ...
НЕМА ЗАГИНАТИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО НЕВРЕМЕТО НА ХАЛКИДИКИ, ПОВРЕДЕНИТЕ ДА СЕ ЈАВАТ ВО КОНЗУЛАТОТ ВО СОЛУН, ВЕЛАТ ОД МНР

НЕМА ЗАГИНАТИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО НЕВРЕМЕТО НА ХАЛКИДИКИ, ПОВРЕДЕНИТЕ ДА СЕ ЈАВАТ ВО КОНЗУЛАТОТ ВО СОЛУН, ВЕЛАТ ОД МНР

Нема загинати македонски државјани во невремето кое вчера попладне го зафати грчкиот полуостров Халкидики, информираат од Министерството за надворешни ...
ПОТВРДЕНИ ШЕСТ МРТВИ ВО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ НА ХАЛКИДИКИ, УДРИЛО НЕНАДЕЈНО И ТРАЕЛО САМО 20 МИНУТИ

ПОТВРДЕНИ ШЕСТ МРТВИ ВО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ НА ХАЛКИДИКИ, УДРИЛО НЕНАДЕЈНО И ТРАЕЛО САМО 20 МИНУТИ

Шест туристи загинаа во ненадејното насилно невреме што синоќа го погоди Халкидики во северна Грција, а уште 30 се повредени, потврдија властите. Ш ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ